Pristatyta dar viena futbolo mokykla sostinėje – „Vilnius Kickers“ | Elvio Žaldario nuotr.

Pristatyta dar viena futbolo mokykla sostinėje – „Vilnius Kickers“ | Elvio Žaldario nuotr.

 Su gera nuotaika, konkursais ir žaidimais ateities futbolo žvaigždėms futbolo šventėje visai šeimai Vilniaus „Fabijoniškių“ gimnazijos stadione buvo pristatyta netrukus startuosianti FK „Vilnius“ vaikų futbolo mokykla „Vilnius Kickers“, kurios tikslas yra iki 13 metų vaikams vykdyti kokybiškus futbolo užsiėmimus, tarp jų atrasti futbolo talentus ir, integravus juos į FK „Vilnius“ jaunųjų futbolo žaidėjų rengimo sistemą, ruošti juos profesionalaus žaidėjo karjerai.

Jau rugsėjo mėnesį duris atversianti futbolo mokykla nuo rudens 4-12 metų vaikams žada pasiūlyti lietuvių ir anglų kalba vykdomus futbolo užsiėmimus. Futbolo treniruotes vaikams ves ne tik patyrę Lietuvos, bet ir specialistai iš užsienio: lietuviai – Markas Razmaratas, Giedrius Barevičius, Eduardo Butiuto, brazilų – portugalų kilmės futbolo treneris Erickas Monteiro Quirino,  mokyklos trenerius konsultuos ir belgas Cederique Tulleners, kuris jau dirba su FK „Vilnius“ jaunimu iki 17 metų.

„Puikus oras, puiki šventė, visi laimingi. Daug vaikų, kurie gali pademonstruoti savo sugebėjimus, pasivaržyti ir laimėti prizų. Tai labai gerai, nes svarbiausia, kad vaikams būtų linksma ir patiktų. Esu tik savaitę, bet spėjau pamatyti U-15 rinktinę, „Sūduvos“ rungtynes ir susidaryti pirmąjį įspūdį apie Lietuvos futbolą. Matau daug motyvuotų žmonių, tačiau dar reikia daug įdėti darbo. Mano tikslas – padėti jaunimui tapti geresniais žaidėjais, tačiau noriu ir treneriams perteikti savo patirtį, kurią įgijau Kinijoje ir Belgijoje. Kita vertus, noriu ir iš jų mokytis, nes čia yra kitas futbolo mentalitetas“, – futbolo šventėje sakė Cederique Tulleners.

Vaikų futbolo mokykla „Vilnius Kickers“, pasak FK „Vilnius“ vadovo Stasio Petrausko, yra svarbi šiais metais įkurto klubo jaunimo ugdymo piramidės dalis.

„Vilniaus“ klubo vizija – auginti vietos jaunuosius talentus ir paruošti juos vyrų futbolui, todėl „Vilnius Kickers“ sukūrimas yra svarbi klubo pilnos piramidės dalis. Kviečiame 4-12 metų vaikus ateiti pas mus ir pradėti žaisti futbolą, o juos ugdys patyrę specialistai iš Lietuvos ir užsienio. Pirmas dvi savaites vaikai treniruotes galės lankyti nemokamai – siekiame sudaryti galimybę apsispręsti ir įsitikinti mūsų kokybe. Mokykloje sužibėję talentai bus integruoti į mūsų ir partnerių „Baltijos futbolo akademijos“ sukurtą viršutinę piramidės dalį „ProJunior“ programą, kurios metu jau vyksta integracija į vyrų futbolą. Šventėje vaikai, jų tėvėliai galėjo susipažinti su mokyklos treneriais, pamatyti logotipą ir aprangas. Daugiau nei šimtas vaikų save išbandė rungtyse, nuotaika ir oras buvo puiki, tad, galima sakyti, jog šventė pavyko. Vaikų noras žaisti futbolą taip įkvėpė mūsų vyrų komandą, jog pastarieji sutriuškino Pirmos lygos lyderius FC „Džiugas“, – su šypsena kalbėjo FK „Vilnius“ vadovas Stasys Petrauskas.

Šventė prasidėjo vaikų iki 4 metų futbolo „vienas prieš vieną“ turnyru. 14 vaikučių burtų kelių išsitraukę priešininkus stojo į įnirtingą kovą. Dvikovas akylai prižiūrėjo ir vertingų patarimų davė klubo U-17 komandos nariai. 

„Buvo labai smagu, laimėjau keturias kovas ir gavau medalį. Futbolo dar nelankau, bet ateityje ketinu būti futbolininku ir žaisti Madrido „Real“, – sakė medalį atsiimdamas keturmetis Titas. 

Vėliau į kovą stojo kitų amžiaus grupių iki 10 metų vaikai, kurie rodė savo sugebėjimus ir norą laimėti. Iš viso rungtyje save išbandė beveik pusšimtis vaikų, kurie visi buvo apdovanoti šventės organizatorių ir bendrovių „Pieno žvaigždės“, „Asgaard property“, „Sportland“, „Finansinių sprendimų agentūra“, taip pat „Saulės grūdo“ produkcija.

„Vilnius Kickers“ logotipas | Organizatorių nuotr.

„Vilnius Kickers“ logotipas | Organizatorių nuotr.

Daug dėmesio sulaukė prie „Vilnius Kickers“ trenerių kolektyvo prisijungęs Lietuvos futbolo „free style“ čempionas Eduardas Butiuto, kuris vaikus mokė futbolo kamuolio valdymo triukų.

„Prie klubo prisijungiau, nes, manau, technika, kamuolio valdymas yra svarbi žaidimo dalis, ketinu vaikus to išmokyti. Šiandien mažiesiems rodžiau, kaip kamuolį laikyti ant kaklo ir galiu pasakyti, jiems puikiai pavyko“, – sakė E. Butiuto.

Turnyre „vienas prieš vieną“ nedalyvavę vaikai turėjo galybę kitų užsiėmimų pramogų zonoje: galėjo šokinėti ant batuto, patikrinti FK „Vilniaus“ vartininko Audriaus Likšos reakciją spiriant 11 m. baudinius, pažaisti futbolą surištais batais. 

„Kiek įvarčių praleidau – nesuskaičiavau, tačiau, tikrai buvo techniškų ir gerai mušančių vaikų. Buvo išties smagu“, – vaikų sugebėjimus įvertino FK „Vilniaus“ žaidėjas. Beje, pastarasis po šventės aktyvių pramogų dar rado jėgų ir puikiai sužaisti debiutines savo rungtynes Pirmoje lygoje prieš „Džiugą“ nepraleidžiant nei vieno įvarčio.

Aikštėje vyko ir burbulų pūtimo turnyras, o mylimais herojais ar personažais vaikų veidus papuošė animatorė. Dizaino konkurse savo piešimo įgūdžius demonstravę vaikai kūrė „Vilnius Kickers“ futbolo mokyklos sirgaliaus marškinėlius. Šventėje buvo galima įsigyti ir simbolinį bilietą, o suaukota pinigų suma šimtas penkiasdešimt penki eurai nukeliaus klubo remiamai organizacijai „Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.