„FK Vilniaus“ ir „Džiugo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Džiugo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 Po mėnesio pertraukos į savo namų stadioną grįžę FK „Vilnius“ Pirmos lygos XXI-ajame ture savo gerbėjams surengė dvigubą šventę: prieš rungtynes šeimos futbolo šventėje pristatę vaikų mokyklą „Vilnius Kickers“, sostinės ekipa įveikė lygos lyderį Telšių FC „Džiugą“, iškovodami pergalę net 3:0 (2:0)!

„Vilnius Kickers“ pristatymas | Elvio Žaldario nuotr.

„Vilnius Kickers“ pristatymas | Elvio Žaldario nuotr.

Kepinant karščiui rungtynių pradžioje svečiai iš Žemaitijos privertė kaip reikiant paplušėti „Vilniaus“ vartininką Alaną Kalinauską: iš pradžių į jo vartus „Džiugas“ paleido baudos smūgį, o 7 min. jam teko sustabdyti ir pavojingą smūgį iš savo vartų baudos aikštelės prieigų. 

16 min. varžovai, kurių gretose žaidė ir vos 14 metų sulaukęs Domantas Šluta, pradėjo antrą puolimo bangą: A. Kalinauskas komandą gelbėjo nuo „Džiugo“ žaidėjo Rolando Misiūno smūgio, vėliau Skirmantas Rakauskas kaire koja, bet kiek netiksliai smūgiavo į „Vilniaus“ vartus, netikslus buvo ir Adomas Mika.

20 min. pavojų prie Telšių komandos vartininko Povilo Survilos vartų sukūrė vilnietis Ignas Kružikas, bet jo smūgis galva pastarajam nesudarė didesnių problemų.

23 min. rezultatyviausias varžovų žaidėjas Andrius Lipskis vienas iššoko prieš oponentų vartus, bet neišnaudojo puikios progos – kamuolys skriejo virš vartų. 30 min. sostinės klubas atsakė baudos smūgiu, po kurio Povilui Kalimavičiui, visgi, nepavyko kamuolio nukreipti į vartus. 

Netrukus dar vieną „Vilniaus“ vartų šturmą pradėjo A. Mika, kurio pirmąjį smūgį atrėmė A. Kalinauskas, vėliau aktyvumu pasižymėjusio „Džiugo“ žaidėjo tolimas smūgis atsimušė į vartų skersinį.

„FK Vilniaus“ ir „Džiugo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Džiugo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

36 min. rungtynių eiga pakrypo visai į kitą pusę, kai savalaikį perdavimą į baudos aikštelę atliko „Vilniaus“ saugas Povilas Malinauskas, o savo šansą išnaudojo prieš vartus iššokęs ir tiksliai kamuolį į vartus nukreipęs Radoslav Rusecki – 1:0. 

„Fabijoniškių“ gimnazijos stadione susirinkę žiūrovai vėl pašoko iš savo vietų, kai 39 min. I. Kružikas paleido tolimą smūgį iš apytikriai 25 m. atstumo – kamuolys skrodė vartų tinklą ir padvigubino rezultatą – 2:0. 

Dar vieną šansą šeimininkai kėlinio pabaigoje susikūrė po Manto Adomėno uždirbto kampinio, bet ekipos gynėjui Lukui Valvoniui kamuolį tiksliau nukreipti į vartus sutrukė Žemaitijos klubo gynyba. 

Antroje rungtynių dalyje svečių gretose pasirodęs Erikas Vainoras turėjo puikią progą sušvelninti rezultatą, bet saugo nestiprų smūgį dešine koja atrėmė A. Kalinauskas. Igorio Morino auklėtiniai taip pat ieškojo savo progų: po Artūro Dolžnikovo „uždirbto“ baudos smūgio vilniečiai galėjo kamuolį nukreipti į apatinį dešinįjį vartų kampą, vėliau puikią formą demonstruojantis „Vilniaus“ saugas pabandė nustebinti „Džiugo“ vartininką ir tolimu smūgiu, kurį P. Survilai, visgi,pavyko neutralizuoti.

61 min. nesėkmingai sužaidė iš savo baudos aikštelės išėjęs ir kamuolį už jos ribų ranka lietęs A. Kalinauskas, kuriam teko palikti aikštę dėl už tokį veiksmą gautos raudonos kortelės. Į vartus stojusiam jaunajam Audriui Likšai iš karto reikėjo gelbėti savo komandą nuo teisėjo skirto baudos smūgio, kuris, šeimininkų laimei, atsimušė į vartų skersinį.

A. Dolžnikovas 70 min. dar kartą pabandė pasižymėti rungtynių protokole, bet jo stiprų baudos smūgį atrėmė „Džiugo“ vartų sargas. 

„FK Vilniaus“ ir „Džiugo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Džiugo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

Kiekybinę pervarą aikštėje įgiję svečiai pradėjo tikrą „Vilniaus“ vartų šturmą, bet 76 min. į priekį įsiveržęs antroje rungtynių dalyje po keitimo pasirodęs Lukas Juodkūnaitis galėjo užbaigti rungtynes, kai sėkmingai persimetė kamuolį per vartininką, tačiau įvarčiui pasiekti pritrūko tikslumo. 

Tačiau L. Juodkūnaitis antrą kartą neklydo: 85 min., sėkmingai apžaidęs iš vartų išėjusį svečių vartininką, saugas užtikrintai nukreipė kamuolį į vartus – 3:0.

Po šio smūgio Pirmos lygos lyderiai jau neatsitiesė, o aikštės šeimininkai iškovodami itin svarbią pergalę savo gerbėjams padovanojo dvigubą futbolo  šventę.

„Vilnius Kickers“ pristatymas | Elvio Žaldario nuotr.

„Vilnius Kickers“ pristatymas | Elvio Žaldario nuotr.

FK „Vilnius“: A. Kalinauskas, L. Valvonis, H. Šidlauskas, D. Apitionokas (nuo 79 min.- J. Kibirkštis), P. Kalimavičius, A. Dolžnikovas, E. Motuz, M. Adomėnas, P. Malinauskas, R. Rusecki (nuo 62 min. – A. Likša), I. Kružikas (nuo 57 min. – L. Juodkūnaitis).

FC „Džiugas“: P. Survila, A, Mika, R. Kapustinas (nuo 46 min.- E. Vainoras), S. Rakauskas (nuo 60 min. – V. Kuridze), A. Lipskis, T. Rapalavičius, L. Antonio (nuo 90 min. – K. Kipras), D. Šiuša (nuo 46 min. – E. Sirutavičius), K. Shults (nuo 90 min. – K, Keliauskas), D. Šluta, R. Misiūnas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų