Andrew Luckas | Scanpix nuotr.

Andrew Luckas | Scanpix nuotr.

 NFL žvaigždė 29-erių metų Andrew Luckas šeštadienį netikėtai paskelbė apie karjeros pabaigą. Indianopolio „Colts“ įžaidėjas dėl nuolatinių traumų prarado meilę amerikietiškam futbolui ir nusprendė padėti tašką karjeroje.

„Įstrigau tame užburtame rate. Nuolatinės traumos man neleidžia mėgautis žaidimu taip, kaip anksčiau, ir neleidžia man gyventi tokio gyvenimo, kokio norėčiau. Galiu judėti į priekį tik tuo atveju, jei pasitrauksiu iš didžiojo sporto. Tai labai sunkus sprendimas, ko gero, sunkiausias mano gyvenime, bet žinau, kad elgiuosi teisingai“, - sakė A.Luckas, per karjerą kentęs peties, kulkšnies, pilvo srities traumas, patyręs smegenų sukrėtimą, susižeidęs šonkaulius ir turėjęs inkstų problemų.

A.Luckas NFL debiutavo 2012 m. ir visą karjerą žaidė Indianapolyje. Jis 4 kartus buvo išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynes „Pro Bowl“, 2018 m. už puikų sugrįžimą po traumos jis gavo specialų NFL apdovanojimą, o 2014 m. A.Luckas atliko daugiausiai perdavimų, pasibaigusių taškais įskaitiniame plote.

A.Luckas turėjo galiojantį kontraktą su „Colts“, kurie dabar turi teisę prašyti kompensacijos iš įžaidėjo. A.Luckas 2016 m. pasirašė 5 metų kontraktą su „Colts“ ir vien už parašo padėjimą gavo 32 mln. JAV dolerių premiją, kurie į algų kepurę buvo įskaičiuoti kaip 6,4 mln. JAV dolerių suma per kiekvienus iš 5 metų. A.Luckas paskutinių 2 kontrakto metų sąlygų neįgyvendins, todėl „Colts“ gali reikalauti jo grąžinti 12,8 mln. JAV dolerių.

„Colts“ vadybininkas Jimas Irsay pareiškė, kad A.Luckas potencialiai prarado pusę milijardo JAV dolerių: „Sunku su tuo susitaikyti. Jis potencialiai paliko ant stalo 450-500 mln. JAV dolerių. Visgi, Andrew nusprendė būti sąžiningas tiek prieš save, tiek prieš komandos draugus, tiek prieš trenerius. Jis paaiškino, kad nebegali 100 proc. atsiduoti žaidimui.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.