Magda Linette | Scanpix nuotr.

Magda Linette | Scanpix nuotr.

 Niujorke (JAV) šeštadienį baigėsi WTA „International“ serijos „NYJTL Bronx Open“ moterų teniso turnyras. Tai buvo paskutinis pasiruošimo etapas prieš pirmadienį prasidedančias „US Open“ pagrindinio etapo kovas.

Dramatiškame vienetų varžybų finale lenkė Magda Linette (WTA-80) po 2 valandų 34 minučių kovos 5:7, 7:5, 6:4 įveikė italę Camilą Giorgi (WTA-58). M.Linette taip atsirevanšavo italei už nesėkmę 2015 m. turnyre Lenkijoje (7:6, 2:6, 3:6).

C.Giorgi mačą pradėjo laimėdama varžovės padavimų seriją, bet M.Linette netrukus spurtavo 3:0. Penktajame geime italė dar kartą laimėjo varžovės padavimų seriją, o vėliau situacija kiek stabilizavosi. Septintajame geime C.Giorgi nerealizavo dviejų „break pointų“, o vienuoliktajame geime savo progų nebešvaistė, „sausai“ laimėjo lenkės padavimų seriją ir netrukus užbaigė setą.

Antrąją finalo dalį M.Linette pradėjo spurtu 3:0 ir persvarą išlaikė iki aštuntojo geimo (4:4). Devintajame geime C.Giorgi bandė visiškai perimti iniciatyvą, tačiau pralaimėjo visus keturis „break pointus“. Jau kitame geime dvi progas tašku užbaigti setą iššvaistė M.Linette. Atrodė, kad prireiks pratęsimo, tačiau dvyliktajame geime C.Giorgi savo padavimų metu nepajėgė išsigelbėti ir pralaimėjo setą 5:7.

Dramos netrūko ir paskutiniame finalo trečdalyje. C.Giorgi jį pradėjo geriau (2:0, 3:1) ir galėjo atitrūkti net 4:1, jei penktajame geime būtų laimėjusi vieną iš keturių „break pointų“. M.Linette ne tik išsigelbėjo savo padavimų metu, bet aštuntajame geime laimėjo ir varžovės padavimų seriją bei išlygino rezultatą (4:4). Lenkė ties tuo nesustojo. Dešimtajame geime ji atitrūko 40:15, realizavo „break pointą“ ir šventė pergalę.

M.Linette antrą kartą karjeroje žaidė WTA turnyro finale ir pirmą kartą jį laimėjo. Lenkei atiteko 280 WTA vienetų reitingo taškų ir 43 tūkst. JAV dolerių.

WTA „International“ serijos moterų teniso turnyro Niujorke prizų fondą sudarė 250 tūkst. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.