„Manchester City“
Rungtynės prasidės 22:00
?
:
?
Atsinaujins po sek
„Real“
Miroslavas Jurgelevičius ir Mireta Jurgelevičiūtė | Organizatorių nuotr.

Miroslavas Jurgelevičius ir Mireta Jurgelevičiūtė | Organizatorių nuotr.

 Priešpaskutinę Estijoje vykstančio Pasaulio Komandų Diskgolfo Čempionato dieną vyko atkaklios kovos. Baigėsi antro rato grupių etapas ir iš karto prasidėjo atkrintamosios varžybos. Lietuva žaidė tik vieną mačą kovoje dėl 9-12 vietų.

Ryte baigėsi kovos grupėse. Įvyko mačai tarp pajėgiausių komandų po pirmojo rato varžybų. E grupėje susitiko Estija ir Slovakija, kurios abi buvo nugalėjusios D. Britaniją. Galingai žaidžiantys Estai įrodė savo pranašumą laimėdami 6:2, ir užėmė pirmąją vietą savo grupėje. F grupėje susitiko Čekija ir Prancūzija, kurios išvakarėse abi buvo sutriuškinusios Ispaniją. Tarpusavio dvikova baigėsi lygiosiomis – 4:4, ir Prancūzams atiteko pirma vieta grupėje tik dėl papildomų kriterijų – pergalės buvo pasiektos porų varžybose. G grupėje N. Zelandiją egzaminavo turnyro favoritai Suomiai. Svečiai iš kitos pasaulio pusės dar turėjo teorinių vilčių patekti tarp 8 stipriausių, bet suomiai neleido jiems apie tai net pasvajoti. Užtikrinta pergalė 8:0 – ir N. Zelandija lieka kovoti tik dėl 9 vietos. Paskutinėje H grupėje, kur Lietuva išvakarėse sausu rezultatu nusileido Vokietijai ir Austrijai, šios kaimynės stojo į kovą dėl grupės nugalėtojų vardo. Stipresni pasirodė Vokiečiai, pasiekę užtikrintą pergalę 6:2.

Iš karto po grupės varžybų vyko porų suskirstymas ketvirtfinaliams, ir pusfinaliams žaidime dėl 9-12 vietų. Čia naudojamas neįprastas porų suskirstymo formatas – geriausiai pasirodžiusios komandos gauna teisę pasirinkti varžovus Vienintelis apribojimas – negalima rinktis varžovo, prieš kurį jau esi žaidęs čempionate! Pirmojo pasirinkimo nekantriai laukė Lietuvos rinktinė. Daugiausiai taškų antrame etape tarp grupių pralaimėtojų surinkę D. Britanijos atstovai galėjo pasirinkti pusfinalio varžovą. Kaip ir buvo tikėtasi – jie pasirinko Ispaniją. Mūsiškiams teko neparankus varžovas – N. Zelandija. Toliau pasirinkimus darė aštuntuko lyderiai. Pirmieji rinkosi suomiai – metė iššūkį Slovakijos komandai. Estai kiek netikėtai pasirinko Čekiją, o Vokiečiai – praėjusio čempionato nugalėtojus kanadiečius. Paskutine ketvirtfinalio pora tapo Prancūzija ir Austrija.

Naujos varžovų poros iš karto stojo į dvikovas. Mus labiausiai dominantis mačas – Lietuva – N. Zelandija vyko tikrai įtemptai. Vienetų mačus žaidė jaunasis M.Navickas ir antras rinktinės „diskas“ L.Strelkauskas. M.Navickui nepavyko pasipriešinti jaunimo atstovui iš N. Zelandijos. L.Strelkauskas įtemptai kovojęs prieš savo varžovą galiausiai baigė mačą lygiosiomis, ir iškovojo vieną tašką. Porų varžybose mūsų „pirmas diskas“ G.Gricius žaidė kartu su vienintele moterimi M.Jurgelevičiūte. Kitą porą sudarė „trečiasis diskas“ M.Jurgelevičius ir 40+ amžiaus atstovas R.Mikalkėnas. Deja pergalę pavyko pasiekti tik mūsų pirmajai porai, o antroji patyrė pralaimėjimą. Įtemptas pusfinalis pralaimėtas 3:5, ir paskutinę dieną teks tenkintis kova dėl 11-tos vietos. Antrajame pusfinalyje D. Britanija pateisino savo pasirinkimą – jie 6:2 nugalėjo Ispaniją, ir kovos dėl 9 vietos. Mūsiškių varžovai bus Ispanai.

Tolimesnėse varžybose dėl medalių taip pat netrūko intrigos. Savo ketvirtfinalį prieš Slovakiją suomiai laimėjo sausu rezultatu 8:0, o turnyro šeimininkai estai 7:1 nugalėjo Čekiją. Tačiau pergalių rezultatai gali atrodyti apgaulingai – beveik visi taškai rinktinėm buvo iškovoti tikrai ne lengvai. Kituose pusfinaliuose kova vyko iki pat pabaigos. Vokiečiai galiausiai 6:2 įveikė Kanadą, o Austrijos ir Prancūzijos dvikovoje virė tikros aistros. Jauna Austrijos komanda galiausiai atsilaikė prieš patyrusius prancūzus ir pasiekė pergalę 5:3.

Pralaimėjusios komandos paskutinę dieną iš karto kovos dėl vietų. Prasčiau ketvirtfinaliuose pasirodžiusios Čekija ir Slovakija žais dėl 7 vietos, o daugiau taškų surikusios Prancūzija ir Kanada aiškinsis 5 vietos likimą.

Pusfinaliai ir finalai taip pat įvyks šeštadienį. Pusfinalių porų sudarymo sistema buvo ta pati – geriausiai pasirodžiusi rinktinė renkasi savo varžovą. Tą teisę gavo Suomija. Ir visų didžiausiai nuostabai jie pusfinalio porininkais pasirinko taip pat labai galingai žaidžiančią šeimininkų estų komandą! Suomių strategija – eliminuoti potencialiai pajėgiausią varžovą jau pusfinalyje ir turėti lengvesnį finalą. Jau šeštadienio ryte paaiškės ar tokia strategija pasiteisins. Maloniai nustebintos Vokietijos ir Austrijos komandos išvengė kovos su čempionato favoritais, ir tarpusavyje nuspręs, kas gaus teisę kautis dėl čempionato aukso!

Šalia visų atkrintamųjų varžybų toliau tęsiasi kovos ir J grupėje, kur silpniausios 5 komandos rato sistema kovoja dėl 13-17 vietų. Po pentadienio varžybų čia kol kas pirmauja JAV. Po jų besirikiuojantys latviai yra sužaidę vienomis varžybomis mažiau, ir turi puikius šansus aplenkti amerikiečius, bei iškovoti 13-tą vietą. Treti – Australai, o paskutines vietas dalinasi Kroatija ir Rusija.

Paskutinės Lietuvos rinktinės varžybos – kova dėl 11-tos vietos prieš Ispaniją prasidės šeštadienį 9val. ryte. Vienetų mačus žais „trečiasis diskas“ M.Jurgelevičius ir 40+ atstovas R.Mikalkėnas, o dvejetų poros bus bus jaunimo atstovas M.Navickas su M.Jurgelevičiūte, bei rinktinės lyderiai G.Gricius su L.Strelkausku.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.