Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas | Vytauto Dranginio nuotr.

Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas | Vytauto Dranginio nuotr.

 Segede (Vengrija) šeštadienį tęsėsi pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Vakarinėje programoje dėl vietų finaluose kovojo net 8 lietuviai.

Vyrų dviviečių baidarių 1000 m rungties pusfinalį sėkmingai įveikė Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Pirmajame plaukime lietuviai nuo starto išsiveržė į pirmą vietą ir ilgą laiką lyderiavo. Tiesa, prieš finišą mūsiškius aplenkė čekai Josefas Dostalas ir Radekas Šloufas (3:16.54 min.). Lietuviai užėmė antrą vietą (3:17.26) ir užtikrintai pateko į A finalą.

Sekmadienį A finale startuos 9 įgulos. Jei lietuviai pateks į pirmąjį šešetą, tuomet iškovos kelialapius į Tokijo olimpiadą.

Neolimpinėje vyrų vienviečių kanojų 200 m rungtyje toliau nepralenkiamas lieka Henrikas Žustautas. Jis laimėjo pirmąjį pusfinalio plaukimą, finišavęs per 38.49 sek. Jam rimčiau priešinosi tik gruzinas Zaza Nadiradze (38.91). Lietuvis pateko į A finalą ir sekmadienį kovos dėl medalio.

Vadimas Korobovas vyrų vienviečių kanojų 1000 m rungties antrąjį pusfinalio plaukimą baigė 6-as (4:04.68). Lietuvis pateko į B finalą ir ten kovos dėl 10-os vietos bendroje įskaitoje. Pirmus 500 m lietuvis stengėsi nepaleisti lyderių trejeto ir pakovoti dėl vietos A finale. Deja, V.Korobovas lyderių tempo neatlaikė, likus 250 m jau yrėsi 5-as, o prieš finišą dar praleido į priekį varžovą iš Irano.

V.Korobovui dėl olimpinio kelialapio teks kautis jau 2020 m., nes pasaulio čempionate juos pelnys tik 5 geriausi šios rungties kanojininkai.

Be olimpinių kelialapių liko Lietuvos keturvietininkai baidarininkai Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis. Jie pirmajame 500 m rungties pusfinalyje finišavo penkti (1:22.43) ir startuos B finale.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų