Ričardas Berankis Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

Ričardas Berankis Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

 Jau ateinantį pirmadienį Niujorke (JAV) prasidės paskutinio šio sezono „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro – „US Open“ – pagrindinio etapo kovos.

Į aukščiausio rango turnyrą tradiciškai atvyko ir geriausias Lietuvos tenisininkas 29-erių metų Ričardas Berankis (ATP-70). Jis pagal reitingą pateko tiesiai į pagrindinį etapą, o jame susitiks su sėkmingai kvalifikaciją įveikusiu 26-erių metų čeku Jiri Vesely (ATP-140).

Apklausa

1. Kas pateks į kitą etapą?

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo susitikę, bet turi kai ką bendro. R.Berankis 2007 m. baigė kaip pirmoji ITF jaunių (iki 18 metų) pasaulio raketė, o J.Vesely tuo pačiu pasižymėjo 2011 m.

Čekas 2015 m. ATP vienetų reitinge buvo pakilęs iki 35-os vietos. Tais pačiais metais jis netgi laimėjo ATP 250 serijos turnyrą Naujojoje Zelandijoje ir žaidė analogiško rango turnyro Rumunijoje finale. Čekas taip pat turi 4 ATP „Challenger“ ir 9 ITF „Futures“ turnyrų titulus. Tiesa, pastaraisiais metais J.Vesely kankino traumos, todėl čekas iškrito iš pirmojo reitingo šimtuko.

Šiemet J.Vesely savo potencialą jau įrodė Vimbldono turnyre. Ten jis eliminavo patį Alexanderį Zverevą ir nukeliavo iki trečiojo rato. „US Open“ turnyre jis geriausiai pasirodė 2015 m., kai pasiekė trečiąjį ratą. Pernai jis Niujorke nežaidė.

R.Berankio ir J.Vesely dvikova numatyta 9-ajame korte. Ten žaidimas prasidės pirmadienį 18 val. Lietuvos laiku. Deja, prieš lietuvio ir čeko akistatą vyks dar trys mačai, todėl R.Berankio ir J.Vesely dvikova veikiausiai prasidės jau po vidurnakčio – apie 1 val. Lietuvos laiku.

R.Berankis turnyrą Niujorke pasitinka po pergalės ATP „Challenger“ turnyro Vankuveryje (Kanada) finale. Negana to, lietuvis šiuo metu ATP reitinge užima aukščiausią vietą per pastaruosius trejus metus. „US Open“ turnyre R.Berankis žais jau 11-ą kartą. Geriausiai jam sekėsi 2010 m., 2015 m. ir 2016 m., kai lietuvis pasiekė antrąjį ratą. 2013 m., 2017 m. ir 2018 m. jis krito pirmajame rate, o dar 4 kartus neįveikė kvalifikacijos. 2007 m. lietuvis tapo „US Open“ jaunių čempionu.

R.Berankiui vien už žaidimą Niujorke atiteks 10 ATP vienetų reitingo taškų ir 58 tūkst. JAV dolerių. Pergalė pirmajame rate jam užtikrintų 45 ATP vienetų reitingo taškus ir 100 tūkst. JAV dolerių. Jei lietuvis įveiks kvalifikacijos dalyvį, tuomet antrajame rate jo lauks argentinietis Guido Pella (ATP-20) arba ispanas Pablo Carreno Busta (ATP-64).

Bendras „US Open“ prizų fondas šiemet yra didžiausias per istoriją ir siekia daugiau nei 57,2 mln. JAV dolerių. Vyrų ir moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks po 3,85 mln. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Taigi
2019-08-24 11:05:35
Ankstesniam straipsny buvo pasidziaugta, kad burtai pagailejo Berankio, deja...
Atsakyti
Rolas
2019-08-24 11:11:22
Jo, iš tų, kas praėjo kvalifikaciją, tai čia vienas prastesnių variantų, nes reitingas tikrai neatspindi realaus Vesely lygio...