Marija Šarapova ir Serena Williams | Scanpix nuotr.

Marija Šarapova ir Serena Williams | Scanpix nuotr.

 Jau ateinantį pirmadienį Niujorke (JAV) prasidės paskutinio šio sezono „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro – „US Open“ – pagrindinio etapo kovos.

Po burtų išdaigos tapo aišku, kad jau pirmajame rate susitiks legendinė amerikietė Serena Williams (WTA-8) ir Rusijos žvaigždė Marija Šarapova (WTA-87). Šios tenisininkės anksčiau įvairiuose turnyruose susitiko 21 kartą. S.Williams laimėjo net 19 iš šių dvikovų ir yra įveikusi rusę 18 kartų iš eilės.

Visgi, 2004 m. rusės ir amerikietės priešprieša buvo ypač arši. Tada M.Šarapova iškovojo abi savo pergales prieš S.Williams ir įsiutino amerikietę.

„Esame aršios priešininkės nuo 2004 m. Vimbldono finalo. Tada nugalėjau Sereną, o ji po mačo išspaudė šypseną ir mane pasveikino, nors jutau, kad viduje ji tikrai nesišypso. Eidama link rūbinės išgirdau kaip Serena verkia pasikūkčiodama. Stengiausi išeiti iš ten kaip įmanoma greičiau, bet supratau, kad ji mane išgirdo. Laimėjau prieš ją tik 2 kartus per 21 mačą ir žmonės manęs dažnai klausinėja, kodėl man taip nesiseka žaisti prieš Sereną. Manau, kad tas atvejis viską ir paaiškina. Serena nekentė manęs nuo tos akimirkos, nes aš išgirdau ją verkiančia. Ji negalėjo patikėti, kad liekna mergina paneigė prognozes ir nugalėjo ją Vimbldono finale. Vėliau iš Serenos draugės išgirdau, kad ji pasakė, jog daugiau niekada nepralaimės tai mažai kalei“, - savo autobiografijoje rašė M.Šarapova.

Paskutinį kartą S.Williams ir M.Šarapova susitiko dar 2016 m. Vėliau S.Williams stabdė karjerą dėl nėštumo, o rusė turėjo problemų dėl dopingo vartojimo ir traumų. Pernai birželį jos turėjo susitikti „Roland Garros“ turnyre, bet tada S.Williams paskutinę akimirką atsisakė žaisti dėl traumos.

Šiek tiek nerimo yra ir prieš „US Open“ startą, mat amerikietė vos prieš porą savaičių dėl nugaros skausmų atsisakė žaisti Sinsinatyje (JAV). Tuo tarpu M.Šarapova vis dar nesijaučia pilnai atsigavusi po peties traumos.

Bendras „US Open“ prizų fondas šiemet yra didžiausias per istoriją ir siekia daugiau nei 57,2 mln. JAV dolerių. Vyrų ir moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks po 3,85 mln. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.