Vilniaus sporto festivalis | Manto Gudzinevičiaus nuotr.

Vilniaus sporto festivalis | Manto Gudzinevičiaus nuotr.

 Jau visai netrukus – rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis – Lietuvos sostinės Lukiškių aikštę drebins tradicinis Vilniaus sporto festivalis. „Sostinės dienų“ metu vyksianti  fiesta vilios žmones savo pramogomis, unikaliomis varžybomis, sporto šakų ir klubų prisistatymais bei puikiomis emocijomis. Vienas įdomiausių sporto festivalio akcentų – „Active Training“ pranešimų zona, kurioje savo patarimais ir patirtimi dalintis žymiausi šalies sporto specialistai.

Rugpjūčio 31 ir rugsėjo 1 dienomis Vilniaus gyventojų ir svečių lauks įdomūs pranešimai, susitikimai su specialistais, panelinės diskusijos ir praktikos. Pranešimus ir diskusijas moderuos televizijos laidų vedėjas Paulius Skučas.

Pirmąją dieną su „Active Traning“ ambasadoriais bus diskutuojama apie taisyklingą ir sveiką judėjimą, mitybos programų madą ir netgi žalą. Žinomi mokslininkai ir sveikatingumo lektoriai pasidalins naujausiomis įžvalgomis apie sveiką gyvenseną ir jos įpročius, pasaulines mitybos strategijomis, naujausiomis sveikatos technologijų tendencijomis.

Antrąją dieną su „Sveiku miestu“ ir festivalio partneriais vyks diskusijos apie sporto, treniruočių programų madas, naujoves, išradimus ir išmanias technologijas, susijusias su fiziniu aktyvumu ir judėjimu. Vyks susitikimai su garsiais sportininkais.

Pranešimų zonos ambasadoriai – žymūs šalies sporto specialistai ir mokslininkai: „Active Training“ mokyklos programų vadovai Simona Pajaujienė ir Aurimas Mačiukas, profesorius Albertas Skurvydas, Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas, mitybos specialistas, biomedicinos mokslų daktaras Artūras Sujeta. Rugsėjo 1 dieną vyks diskusijos su krepšinio treneriais ir žaidėjais, kineziterapeutais ir gydytojais, sveikatingumo treneriais.

„Konferencijos pranešėjai yra Lietuvos sveikatingumo ir sporto sektoriuje žinomi asmenys. Tai ne tik savo srities ekspertai, mokslininkai, lyderiai, bet ir gerąja prasme „fanatai“, mylintys savo darbą ir žmones, gebantys sujungti mokslą su praktiką, o naujausiais žinias perteikti suprantamais žodžiais“, - teigė viena iš „Active Training“ pranešimų zonos ambasadorių S. Pajaujienė.

„Ši konferencija bus skirta sveikatingumui. Bus atskleistos fizinio aktyvumo naujausios žinios. Taip pat bus labai naudingas pranešimas apie tai, kaip pradėti sportuoti anksčiau to nedariusiems. Įvairiais kampais bus apžvelgtos ir profesionaliai arba pusiau profesionaliai sportuojančių žmonių ypatybės bei klaidos, mitybos principai“, - pridūrė dar vienas renginio ambasadorius Aurimas Mačiukas.

Nors Lietuva kasmet tampa vis sportiškesnė, vien didesnio judėjimo neužtenka. Svarbu žinoti, kaip reikia sportuoti taisyklingai, suprasti savo kūną.

„Svarbiausia žinia bus ta, kad judėjimas yra geriausias mūsų vaistas. Čia bus galima sužinoti, kaip ir nuo ko pradėti sportuoti, kur ir ką pasirinkti, kodėl ir kiek fizinio aktyvumo reikia, kaip nepakenkti sau, - kalbėjo S. Pajaujienė. – Džiugu, kad Lietuva kiekvienais metais vis aktyvėja ir sportiškėja, turime daug puikių iniciatyvų, tačiau vis dar nemaža visuomenės dalis ignoruoja judesį ar tiesiog neturi tam poreikio, žinių, įgūdžių, įpročių. Modernėjant technologijoms, vis daugiau sėdime, nebedirbame ūkio darbų, o mūsų kūnui yra būtinai judėti – tam jis ir sukurtas. Todėl ir sakome „Let‘s be active!”. Visoje Europoje ši iniciatyva plinta kaip virusas, todėl mes siekiame paskatinti ir Lietuvą – būkime aktyvūs kartu! Būkime smalsūs, žingeidūs, lankstūs naujoms žinioms ir patirtims, draugiški sau ir aplinkai“.

Rugsėjo 1 dieną Vilniaus sporto festivalis, kartu su gydytoja Rūta Burzdžiene pristatys pranešimą „Dėmesio - formuojasi Jūsų vaiko kūnas! Netaisyklinga vaikų laikysena - tikras ar išgalvotas tėvų siaubas?”. Tai bus naudinga visiems tėveliams, kūno kultūros mokytojams sporto būrelių treneriams ir visiems, kam rūpi sveikai augantys vaikai.

A. Mačiukas pritarė, kad dėmesio sveikatingumui Lietuvoje kasmet daugėja, tačiau valstybiniu lygmeniu dėmesio dar yra mažoka. Valstybė vis dar skiria labai mažai dėmesio sporto mokslui, todėl žmonės neturi elementarių žinių apie taisyklingo judėjimo svarbą.

„Dėmesio sveikatingumui atsiranda vis daugiau. Šitas reikalas tampa madingas, bet žmonės turi labai mažai žinių. Dabar yra daug marketingo, daug reklamos ir žmonės pagal tai renkasi. O tie pasirinkimai ne visada būna patys tikslingiausi. Pats nagrinėsiu šitą temą – apie netinkamą judėjimo, sportavimo metodo pasirinkimą. Taip pat svarbu išmokti pasirinkti teisingą sporto dozę. Tokia edukacija yra labai svarbi, nes valstybinės programos tokios neturime. Kol nėra stiprios valstybės sporto politikos, tol situacija yra sudėtinga. Dėl to tokie sporto festivaliai leidžia žmonėms įgyti naudingų žinių ir  gauti papildomos motyvacijos“, - pabrėžė A. Mačiukas.

Šią pranešimų zonos programą pristato sveikatingumo mokykla „ActiveTraining“ ir VšĮ „Sveikas miestas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio taurė 2019

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141