„Sūduvos“ ir „Ferencvaroš“ rungtynės | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

„Sūduvos“ ir „Ferencvaroš“ rungtynės | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kas gaus bilietą į išsvajotą UEFA Europos lygos grupių etapą, paaiškės po savaitės Vengrijoje, kadangi gynyba pasižymėjusiose rungtynėse Marijampolėje „Sūduva“ ir Budapešto „Ferencvaroš“ sužaidė lygiu rezultatu 0 – 0.

„Sūduvos“ sirgalių vikingų skanduotė:

„Sūduvos“ sirgalių vikingų skanduotė

Pirmame kėlinyje nei viena komanda neišnaudojo susikurtų progų ir rezultatas lygus – 0:0. O šiame video – sausakimšo stadiono emocijos prieš rungtynes! Eina šiurpuliukai! https://www.sportas.lt/naujiena/282081/paskutinis-zingsnis-iki-europos-lygos-suduva-0-0-ferencvaros-1-kelinys-gyvai

Posted by Sportas.lt on Thursday, August 22, 2019


Jau antrą rungtynių minutę „Sūduva“ susikūrė labai pavojingą progą, kuomet atakos smaigalyje atsidūrė Mihretas Topčagičius, tačiau jis paskutinę akimirką prieš smūgį įstrigo gynyboje ir neišnaudojo labai geros galimybės pelnyti greitą įvartį.

Pirmąsias maždaug 10 minučių vengrai dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau dauguma jų atakų buvo pasyvios ir aštresnės baigiamosios fazės neturėjo. Tik 9-ą minutę buvo atliktas pirmasis „Ferencvaroš“ smūgis į vartus, kuomet į vartininką pataikė Igoris Kharatinas. Į tai „Sūduva“ atsakė greitai ir vėl pavojingai. Po minutės kilo gaistas prie svečių vartų, kur visiškai šalia vartų galva smūgiavo Ovidijus Verbickas.

„Sūduvai“ ganėtinai lengvai sekėsi susitvarkyti su varžovų atakomis ir juos tikslingai paspausti šalia jų vartų. 17-ą minutę Marijampolės ekipa susikūrė dar vieną progą, kuomet prie baudos aikštelėje atšokusio kamuolio suskubęs O.Verbickas atliko smūgį į vartus, bet vartininkas sugavo kamuolį.

19-ą minutę pavojingesniu smūgiu atsakė ir „Ferencvaroš“, kuomet po Davido Šigerio smūgio kamuolys prašvilpė šalia „Sūduvos“ vartų. 25-ą minutę smūgį iš vidutinės distancijos atliko ir Aleksandras Zubkovas, tačiau ir tuomet kamuolys skriejo pro šalį.

Tik prabėgus pusvalandžiui iki tol akylai Andro Švrljugos prižiūrėtas ir iš žaidimo „išjungtas“ pavojingiausias vengrų futbolininkas Tokmacas Nguenas po komandos draugo perdavimo atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau atliko per silpną smūgį pažeme, kurį Ivanas Kardumas lengvai atlaikė.

39-ą žaidimo minutę „Sūduva“ trumpam prirėmė varžovus prie jų vartų, tačiau po iš vidutinio nuotolio atlikto O.Verbicko smūgio kamuolys skriejo virš vartų. Netrukus smūgiu iš baudos aikštelės prieigų atsakė Michalas Škvarka, bet I.Kardumas atlaikė ir šį šūvį.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje „Sūduva“ buvo arti įvartinės situacijos, kai pražangą išprovokavęs A.Švrljuga pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o ten už jo „užsikabinęs“ Aleksandras Živanovičius smūgiavo netaikliai.

Prasidėjus antram kėliniui „Ferencvaroš sukūrė vieną pavojingiausių savo progų. 49-ą minutę į baudos aikštelę įsiveržęs I.Kharatinas atliko galingą smūgį, tačiau jį „Sūduvos“ vartininkas atmušė.

Antrajame kėlinyje „Sūduvai“ sėkmingai sekėsi spausti varžovus ir tokie jų veiksmai neretai baigdavosi perimtais kamuoliais aikštės viduryje, o po to ir išprovokuotomis pražangomis. Visgi Lietuvos čempionams nesisekė išnaudoti standartinių situacijų, kurių metu jiems nepavykdavo atlikti smūgio į vartus.

63-ią minutę daug potencialo turėjusios greitos atakos metu A.Švrljuga atsidūrė išpuolio smaigalyje ir nors jis pasirinko įdomų sprendimą pabandyti perkelti kamuolį virš vartininko, jo smūgis buvo kiek netikslus.

Po ilgesnės pauzės „Sūduva“ susikūrė progą 75-ą žaidimo minutę, kuomet greitos atakos metus aukšto perdavimo sulaukė Mihretas Topčagičius, tačiau Marijampolės ekipos bokštui nepavyko atlikti gero smūgio galva. Vos po kelių akimirkų pavojingu smūgiu atsakė T.Nguenas, po kurio kamuolys skriejo šalia vartų.

80-ą minutę T.Nguenas dar kartą atsidūrė greitos atakos smaigalyje, tačiau po jo smūgio kamuolys paliko aikštę ne be „Sūduvos“ gynėjo pagalbos. Kampinio metu „Ferencvaroš“ futbolininkas Tamašas Priškinas laimėjo oro dvikovą, bet smūgiavo pro šalį.

86-ą minutę vengrų krašto gynėjas Marcelis Heisteris lengvai laimėjo vienas prieš vieną dvikovą, tačiau įsiveržęs į baudos aikštelę atliko prastą smūgį ir nepataikęs į vartus iššvaistė puikią progą.

Iki rungtynių pabaigos pagal kamuolio kontrolę dominavę „Ferencvaroš“ futbolininkai dar susikūrė kelias pusproges, tačiau jomis I.Kardumo įveikti taip ir nepavyko, o rungtynės Marijampolėje pasibaigė be įvarčių.

Lemiama akistata tarp šių komandų įvyks po savaitės Budapešte, būtent tuomet ir paaiškės, kuri komanda pateks į Europos lygos grupių etapą.

Rungtynių statistika | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika | „Scoreboard“ statistika


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Apžvalga

„Sūduvos“ žygis Europos lygoje šiemet maloniai stebina ne vieną. Po garbingo pasipriešinimo prieš Belgrado „Crvena Zvedą“ Čempionų lygos atrankoje, Lietuvos čempionai iš savo kelio jau eliminavo tiek „Tre Penne“, kuriuos įveikė bendru rezultatu 10 – 0, tiek Tel Avivo „Maccabi“, kurie įveikti 4 – 2.

„Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas dažniausiai remiasi tokia pačia sudėtimi ir naudoja 5 – 3 – 2 taktinį išsidėstymą. Tiesa, rungtynėse su Vengrijos čempionais „Sūduvai“ teks verstis be talentingojo Pauliaus Golubicko, kuris patyrė traumą rungtynėse su „Maccabi“. Dėl geltonų kortelių taip pat negalės rungtyniauti Jovanas Čadženovičius, susitikime tikrai nepasirodys ir sunkią traumą besigydantis Vaidas Slavickas.

„Ferencvaroš“ iki šiol keliavo per Čempionų lygos atranką, kurioje sėkmingai įveikė Razgrado „Lodogorets“ ir „Valletta“, tačiau trečiajame etape turėjo pripažinti Zagrebo „Dinamo“ pranašumą, kuriems nusileido bendru rezultatu 1 – 5. Vien savo namuose vengrai buvo sutriuškinti net 0 – 4.

„Ferencvaroš“ gretose pavojingiausias žaidėjas yra krašto saugas Tokmacas Nguenas, kuris Čempionų lygos atrankoje kamuolį į varžovų vartus siuntė iš viso tris kartus. Šis itin greitas žaidėjas labai mėgsta greitas atakas, kurių metu ir yra pavojingiausias.

Vengrai pirmosiose rungtynėse versis be trijų futbolininkų: traumas besigydančių Isaelio ir Kennetho Otigbos bei raudoną kortelę gavusio Eldaro Čivičiaus.

Pirmosioms rungtynėms tarp „Sūduvos“ ir „Ferencvaros“ vadovaus teisėjų brigada iš Austrijos. Aikštėje dirbs Manuelis Schuettengruberis, jam padės Rolandas Brandneris ir Robertas Steinacheris, o ketvirtojo teisėjo pareigas atliks Sebastianas Gishameris.


Komentaras

Eivinas Černiauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Eivinas Černiauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

„Sūduvos“ vyriausiojo trenerio Vladimiro Čeburino asistentas Eivinas Černiauskas teigia, kad Budapešto „Ferencvaros“ komanda yra labai stipri fiziškai ir, kaip ir marijampoliečiai, itin daug dėmesio skiria standartinėms padėtims.

„Vengrijos komanda yra gerai sukomplektuota, fiziškai stipri, gynyboje atlieka labai daug juodo darbo, – apie varžovus sakė E.Černiauskas. – „Ferencvaros“ futbolo filosofija labiau remiasi žaidimu nuo gynybos ir greitomis kontratakomis, puolant itin aktyvūs yra jų krašto gynėjai ir krašto saugai. Taip pat labai svarbus žaidėjas yra vidurio saugas iš Slovakijos Michalas Škvarka, apie kurį sukasi visas žaidimas.“

„Sūduvos“ treneris taip pat išskyrė Budapešto klubo veiksmus atliekant baudos smūgius ir kampinius.

„Jie turi labai daug šių situacijų atlikimo variantų, beveik kaskart standartinės padėtys vykdomos vis kitu būdu“, – teigė E.Černiauskas.

„Sūduvai“ ketvirtadienį dėl surinktų geltonųjų kortelių limito negalės padėti Jovanas Čadjenovičius, pastarosiomis dienomis dėl traumos su komanda nesitreniravo ir Paulius Golubickas.

„Mums reikia stengtis neleisti jiems lengvai pradėti atakų, reikia, kad iš karto būtų pasipriešinimas Taip pat reikia kuo greičiau stabdyti jų greitas atakas praradus kamuolį, o jį perėmus stengtis greitai suskurti pavojų patiems“, – sakė marijampolietis.

Vladimiras Čeburinas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Vladimiras Čeburinas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Vyriausiasis „Sūduvos“ treneris V.Čeburinas prieš jo laukiantį naują iššūkį atskleidė, kad būtent Europos lygos grupių etapas ir yra pagrindinis jo komandos tikslas.

Pasiruošimas buvo geras. Ruošėmės šiam etapui, norėjome čia būti. Abi komandos turi vienodus šansus, todėl bandysime patekti į grupių etapą. Viską pamatysite rungtynėse. Mums reikia žaisti, reikia mušti, reikia pulti.

Labai gražu, kad išpirkti visi bilietai. Tai papildoma motyvacija, minia mus stums į priekį. Džiugu, kad žmonės vis labiau domisi futbolu. Dabar tiek mes, tiek „Ferencvaroš“ bandysime pasiekti svajonę.

„Ferencvaroš“ žaidžia labai subalansuotą futbolą, daug dėmesio skiria gynybai, bet puikiai suranda momentus greitiems išpuoliams“, - prieš rungtynes teigia V.Čeburinas.

Vladimiras Čeburinas ir Sergejus Rebrovas | fksuduva.lt nuotr.

Vladimiras Čeburinas ir Sergejus Rebrovas | fksuduva.lt nuotr.

 

Prieš šias rungtynes Vengrijos čempionų treneris Sergejus Rebrovas pabrėžė stipriąsias Lietuvos komandos puses bei pareiškė tikintis, kad abi komandos turės lygius šansus patekti į Europos lygos grupių etapą.

„Mačiau „Sūduvos“ praėjusias rungtynes. Jų gynyba yra nuostabi ir jie turi greitus puolėjus. Turime būti tam pasiruošę, turime būtų pasiruošę jų taktiniams sprendimams, bet tuo pačiu turime būti susikoncentravę ties savo žaidimu. Šiame etape nei viena komanda negali vadintis save favorite, tai būtų didžiulė klaida. Abiejų komandų šansai yra 50 ir 50, todėl turime gerbti savo varžovus, bet jų nebijoti.

Tai paskutinis atrankos etapo turas ir visi puikiai žino to svarbą. Turime būti tam pasiruošę tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Žinau, kad klubui ir fanams patekimas į Europos lygos grupes reikštų labai daug, bet dabar galvoju tik apie tai, kaip paruošti savo komandą būsimoms rungtynėms“, - teigia „Ferencvaroš“ strategas.

 


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

KLP
2019-08-23 10:16:07
O šiaip tie Vengrai nieko įpatingo... nesistebiu kodėl 15 metų nepatenka į Europos futbolo turnyrus... Taip "gerai" žaistų ir Kelmės Kražantė jeigu jiems atiduotum visišką inciatyvą..


Atsakyti
ye
2019-08-23 08:35:26
egi idijotas tu :D eik hujum
Atsakyti
To egis
2019-08-23 06:46:16
Tu pusdurni,kas sukure suduva,kluba,jos infrastruktura? Kas pinigus investavo,pirko ta tavo vieninteli argumenta,legionierius? Marijampoles Miesto komada pavadinimu Suduva. Taip pat kaip ir zalgiryje pilna legionieriu,jei nori rezu,turi suburt konkurencinga komanda. O tokiu jobnutu kaip tu,tai puse pasaulio. Viena isikanda ir pizdec,teisuoliu vaidina. Tu tikriausiai vienas is tu,kaip ir Mackevicius sako,uzduchintas hatoj,uzduchintas darbe ir bandai cia tiesas savo irodinet bent komentaruose,bet ir cia bergzdzias tavo argumentas ir cia esi visu uzduchintas
Atsakyti
egis
2019-08-23 12:08:39
Pas kaikuriuos pagrindiniai kontrargumentai, tai yra įžeidinėjimai ir žeminimai, o ne žiūrėjimas į realybę, kad tie "Sūduvos" rezultatai pasiekti vien tik pajėgių legionierių dėka, o dėl klubo įkūrimo ir kas investavo pinigus aš net dėl to nesiginčiju, bet kaip sakoma bukam atrodo ,kad jis protingesnįs už kitą ir pripaišo kitam tai ko tas net neminėjo. Pasikartosiu Kauno "Žalgiryje" situacija visiškai skirtinga,nes jame ne vien tik legionieriai tempia klubą, bet bent jau du, trys pajėgūs lietuviai tampa tai vienose, tai kitose rungtynėse Eurolygoj lyderiais, o jum sušiktiem kritikam patiem uždūchintiem atrodo, kad situacija abiejuose klubuse vienoda, nors netekus "Sūduvai" vsų legionierių "Sūduva" taptų net autsaidere Lietuvos futbolo lygoj, kai Kauno "Žalgiris" be legionierių vistiek taptų LKL čempionu. Taip, kad ducheliai, pusdurniai kritikai pasilaikykit savo idiotiškus argumentus patys sau.
egis
2019-08-22 23:36:01
Atleiskit man, bet jus nevykeliai, o as kuklus baxuras is brazilijos, ir pas man ant tapatybes uzrasyta "egis" , uztai pykstu kiti komentaruose kai naudoja mano tikra braziliska varda.
Atsakyti
Mankind
2019-08-22 22:54:18
Dar yra sansu sukurt istorija, koks skirtumas kiek ten musu tautieciu nera ka kalbet apie stipriausiu pasaulio lygu komandas pvz EPL kur 2 anglai visoj komandoj
Atsakyti
egis
2019-08-22 23:09:42
Tai pats palygink ir Lietuvos futbolo lygą su tom galingiausiom lygom ir be to koks anglų, ,prancūzų, vokiečių vidutinis futbolo lygis ir Lietuvos, taip, kad nereikia lygint nesulyginamų dalykų.nes skiriasi Lietuvos ir tų šalių futbolo mokyklų lygiai, jie turėjo ir turės gerų futbolininkų ,kad ir koks kiekis legionierių jų klubuose bežaistų, o Lietuvos klubuose turėtų būti puolime bent du. trys pajėgūs lietuviai, vartuose irgi būtinai lietuvis, nes kitu atveju visos tos pergalės pasiekiamos legionierių dėka ir prie ko čia tuomet ta euforija dėl Lietuvos futbolo lygio kilimo.
egis
2019-08-22 22:10:24
Tikriausiai N.Kesminas ir kiti Lietuvos futbolo "atsigavimo" ženklus įžiūrintys įvarčius mušant "Sūduvos" legionieriam, kad ir didžiąją dalį laiko per šias rungtynes puolė "Ferencvaroš", o "Sūduva" tik atmušinėjo kamuolį nuo savo vartų, bet tas mėgėjas lygint Kauno "Žalgirio" uždirbtą pinigų kiekį Eurolygoj už pergales ir "Sūduvos" legionierių uždirbtus pinigus Europos taurėj, sakys, kad toks atsimušinėjimas buvo Čeburino strateginis planas įtikint varžovą savo nesugebėjimu pulti ir kai reikės smogti būtent Budapešte. Štai Budapešte ir pasimatys galutinis "Sūduvos" legionierių pajėgumas ir ta Lietuvos futbolo "atsigavimo" euforija tikriausiai tęsis tik iki pirmo Lietuvos spirdžių rinktinės pralaimėjimo kokiai pusiau mėgėjiškai rinktinei. ir tie patys euforija gyvenantys jau kritikuos savo vietines futbolo "žvaigždes".
Atsakyti
Egiui
2019-08-22 22:18:56
Tai kad visi džiaugiasi kai Žalgiris kažką pasiekia Eurolygoje o ten lietuvių žaidžia tiek pat kiek Sūduvoje
egis
2019-08-22 22:22:10
Atsiprašau visų, bet esu didelis nevykėlis su gausybe kompleksų, todėl širdį skauda, kad kažkas iš Lietuvos gali ką nors pasiekti.
egis
2019-08-22 22:27:06
"Žalgiryje", bent jau du, trys lietuviai kurie sugeba per sezoną Eurolygoj įmesti panašų kiekį taškų ir prilygti naudingumu legionieriam, ko nepasakysi apie "Sūduvoj" žaidžiančius vietinius spirdžius, palygink vidutinio krepšininko meistriškumo lygį žaidžiančio LKL ir futbolininko žaidžiančio Lietuvos futbolo lygoj vidutinį meistriškumo lygį ir nereikės pačiam lygint nesulyginamus dalykus.
egis
2019-08-22 22:32:26
Durneli, pasirašinėjantis mano vardu, pirmiausiai perskaityk pilnai mano komentarą, tuomet nebereikėtų tokių idiotizmų rašinėt, nors galbūt ir nesugebi skaityt, tuomet suprantama, kodėl tokį idiotizmą parašei.
to egis
2019-08-22 21:59:49
Ko tau tie legionieriai taip kliuna? Visuose bent kiek stipresniuose klubuose yra tu legionieriu. Nematau tame problemos. Svarbu, kad ir vietiniu zaideju lygis kyla, tiek zaidziant kartu, tiek pries.
Atsakyti
egis
2019-08-22 22:19:47
Kur pastebėjai tą vietinių žaidėjų lygio kilimą, kai net vartininkas legionierius, jau nekalbant apie tai, kad puolime irgi legionieriai, o vietiniai daugiau perdavimus atlieka tiem legioneriam ir tiek. Kam ta euforija, kad Lietuvos futbolas atsigauna, patys sau meluojam su tokiu teigimu. Na, nebent norima sudaryt įvaizdį, kad štai koks "galingas" futbolo klubas Marijampolėj ir tuo pačiu Lietuvos klubinis futbolo lygis pakilo, nors taip ir nėra pasižiūrėjus į likusius futbolo klubus.
lazybos
2019-08-22 20:58:02
sedi'prezidentas,reiskia pralos Suduva,nes,kur valdzia ten tik beda.
Atsakyti
egis
2019-08-22 21:35:40
Tai, kad tiem "Sūduvos" legionieriam G.Nausėda nėra prezidentas ir jokios įtakos nedaro jų žaidimui, būtent šios rungtynės ir kitos Budapešte parodys, ar tas įveiktas Tel Avivo "Makabi" buvo tų legionierių galimybių šiame sezone viršūnė, nes tas pasiekimas Europos taurėj būtent jų dėka, o ne vietinių Lietuvos spirdžių.
Žydrasas
2019-08-22 20:09:15
Kaip per tel. Prisijungti?
Atsakyti
sabonis
2019-08-22 18:21:10
suduva pasikraus 0-3
Atsakyti
xxl
2019-08-22 17:25:41
na gi suduva padarykit pagaliau svente visiems lietuvos futbolo aistruoliams:)be praleisto ivarcio namuose butu fantastinis rezultatas :)speju 1-0 suduva
Atsakyti
egis
2019-08-22 20:36:29
Jei Jugoslavijos futbolo mokyklos atstovai sugebės įmušt bent vieną įvartį galbūt ir bus daugiau tikimybės, kad Budapešte "Sūduvai" bus lengviau psichologiškai atsilaikyt 0:0 rezultatu ir patekt į kitą etapą, jei namuose praleis bent vieną įvartį vadinasi galimybių patekt į grupių etapą stipriai sumažės. Šitie fantastiniai rezultatai nėra Lietuvos futbolo ,o užsienio šalių futbolo mokyklas praėjusių legionierių gero žaidimo rezultate už ausų atitemptas Lietuvos futbolo klubas į šį Europos taurės etapą. Lietuvos spirdžiai tik kamuolius paspirinėt gali legionieriam ir ant tų legionierių kupros jodami gyvena Lietuvos futbolo "pakilimo" euforijoj.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-24 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Neptūnas“
10-24 „Juventus“ 17:00 „Lietkabelis“
10-25 „Nevėžis“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“

2020/21 m. Eurolyga

10-23 „Chimki“ 20:00 „Maccabi“
10-23 „Bayern“ 21:30 „Olympiacos“
10-23 „Barcelona“ 22:00 „Real“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 18 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 18 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 18 : 00 Riteriai