„Sūduvos“ ir „Ferencvaroš“ rungtynės | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kas gaus bilietą į išsvajotą UEFA Europos lygos grupių etapą, paaiškės po savaitės Vengrijoje, kadangi gynyba pasižymėjusiose rungtynėse Marijampolėje „Sūduva“ ir Budapešto „Ferencvaroš“ sužaidė lygiu rezultatu 0 – 0.

„Sūduvos“ sirgalių vikingų skanduotė:

„Sūduvos“ sirgalių vikingų skanduotė

Pirmame kėlinyje nei viena komanda neišnaudojo susikurtų progų ir rezultatas lygus – 0:0. O šiame video – sausakimšo stadiono emocijos prieš rungtynes! Eina šiurpuliukai! https://www.sportas.lt/naujiena/282081/paskutinis-zingsnis-iki-europos-lygos-suduva-0-0-ferencvaros-1-kelinys-gyvai

Posted by Sportas.lt on Thursday, August 22, 2019

Jau antrą rungtynių minutę „Sūduva“ susikūrė labai pavojingą progą, kuomet atakos smaigalyje atsidūrė Mihretas Topčagičius, tačiau jis paskutinę akimirką prieš smūgį įstrigo gynyboje ir neišnaudojo labai geros galimybės pelnyti greitą įvartį.

Pirmąsias maždaug 10 minučių vengrai dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau dauguma jų atakų buvo pasyvios ir aštresnės baigiamosios fazės neturėjo. Tik 9-ą minutę buvo atliktas pirmasis „Ferencvaroš“ smūgis į vartus, kuomet į vartininką pataikė Igoris Kharatinas. Į tai „Sūduva“ atsakė greitai ir vėl pavojingai. Po minutės kilo gaistas prie svečių vartų, kur visiškai šalia vartų galva smūgiavo Ovidijus Verbickas.

„Sūduvai“ ganėtinai lengvai sekėsi susitvarkyti su varžovų atakomis ir juos tikslingai paspausti šalia jų vartų. 17-ą minutę Marijampolės ekipa susikūrė dar vieną progą, kuomet prie baudos aikštelėje atšokusio kamuolio suskubęs O.Verbickas atliko smūgį į vartus, bet vartininkas sugavo kamuolį.

19-ą minutę pavojingesniu smūgiu atsakė ir „Ferencvaroš“, kuomet po Davido Šigerio smūgio kamuolys prašvilpė šalia „Sūduvos“ vartų. 25-ą minutę smūgį iš vidutinės distancijos atliko ir Aleksandras Zubkovas, tačiau ir tuomet kamuolys skriejo pro šalį.

Tik prabėgus pusvalandžiui iki tol akylai Andro Švrljugos prižiūrėtas ir iš žaidimo „išjungtas“ pavojingiausias vengrų futbolininkas Tokmacas Nguenas po komandos draugo perdavimo atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau atliko per silpną smūgį pažeme, kurį Ivanas Kardumas lengvai atlaikė.

39-ą žaidimo minutę „Sūduva“ trumpam prirėmė varžovus prie jų vartų, tačiau po iš vidutinio nuotolio atlikto O.Verbicko smūgio kamuolys skriejo virš vartų. Netrukus smūgiu iš baudos aikštelės prieigų atsakė Michalas Škvarka, bet I.Kardumas atlaikė ir šį šūvį.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje „Sūduva“ buvo arti įvartinės situacijos, kai pražangą išprovokavęs A.Švrljuga pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o ten už jo „užsikabinęs“ Aleksandras Živanovičius smūgiavo netaikliai.

Prasidėjus antram kėliniui „Ferencvaroš sukūrė vieną pavojingiausių savo progų. 49-ą minutę į baudos aikštelę įsiveržęs I.Kharatinas atliko galingą smūgį, tačiau jį „Sūduvos“ vartininkas atmušė.

Antrajame kėlinyje „Sūduvai“ sėkmingai sekėsi spausti varžovus ir tokie jų veiksmai neretai baigdavosi perimtais kamuoliais aikštės viduryje, o po to ir išprovokuotomis pražangomis. Visgi Lietuvos čempionams nesisekė išnaudoti standartinių situacijų, kurių metu jiems nepavykdavo atlikti smūgio į vartus.

63-ią minutę daug potencialo turėjusios greitos atakos metu A.Švrljuga atsidūrė išpuolio smaigalyje ir nors jis pasirinko įdomų sprendimą pabandyti perkelti kamuolį virš vartininko, jo smūgis buvo kiek netikslus.

Po ilgesnės pauzės „Sūduva“ susikūrė progą 75-ą žaidimo minutę, kuomet greitos atakos metus aukšto perdavimo sulaukė Mihretas Topčagičius, tačiau Marijampolės ekipos bokštui nepavyko atlikti gero smūgio galva. Vos po kelių akimirkų pavojingu smūgiu atsakė T.Nguenas, po kurio kamuolys skriejo šalia vartų.

80-ą minutę T.Nguenas dar kartą atsidūrė greitos atakos smaigalyje, tačiau po jo smūgio kamuolys paliko aikštę ne be „Sūduvos“ gynėjo pagalbos. Kampinio metu „Ferencvaroš“ futbolininkas Tamašas Priškinas laimėjo oro dvikovą, bet smūgiavo pro šalį.

86-ą minutę vengrų krašto gynėjas Marcelis Heisteris lengvai laimėjo vienas prieš vieną dvikovą, tačiau įsiveržęs į baudos aikštelę atliko prastą smūgį ir nepataikęs į vartus iššvaistė puikią progą.

Iki rungtynių pabaigos pagal kamuolio kontrolę dominavę „Ferencvaroš“ futbolininkai dar susikūrė kelias pusproges, tačiau jomis I.Kardumo įveikti taip ir nepavyko, o rungtynės Marijampolėje pasibaigė be įvarčių.

Lemiama akistata tarp šių komandų įvyks po savaitės Budapešte, būtent tuomet ir paaiškės, kuri komanda pateks į Europos lygos grupių etapą.

Rungtynių statistika | „Scoreboard“ statistika

Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Apžvalga

„Sūduvos“ žygis Europos lygoje šiemet maloniai stebina ne vieną. Po garbingo pasipriešinimo prieš Belgrado „Crvena Zvedą“ Čempionų lygos atrankoje, Lietuvos čempionai iš savo kelio jau eliminavo tiek „Tre Penne“, kuriuos įveikė bendru rezultatu 10 – 0, tiek Tel Avivo „Maccabi“, kurie įveikti 4 – 2.

„Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas dažniausiai remiasi tokia pačia sudėtimi ir naudoja 5 – 3 – 2 taktinį išsidėstymą. Tiesa, rungtynėse su Vengrijos čempionais „Sūduvai“ teks verstis be talentingojo Pauliaus Golubicko, kuris patyrė traumą rungtynėse su „Maccabi“. Dėl geltonų kortelių taip pat negalės rungtyniauti Jovanas Čadženovičius, susitikime tikrai nepasirodys ir sunkią traumą besigydantis Vaidas Slavickas.

„Ferencvaroš“ iki šiol keliavo per Čempionų lygos atranką, kurioje sėkmingai įveikė Razgrado „Lodogorets“ ir „Valletta“, tačiau trečiajame etape turėjo pripažinti Zagrebo „Dinamo“ pranašumą, kuriems nusileido bendru rezultatu 1 – 5. Vien savo namuose vengrai buvo sutriuškinti net 0 – 4.

„Ferencvaroš“ gretose pavojingiausias žaidėjas yra krašto saugas Tokmacas Nguenas, kuris Čempionų lygos atrankoje kamuolį į varžovų vartus siuntė iš viso tris kartus. Šis itin greitas žaidėjas labai mėgsta greitas atakas, kurių metu ir yra pavojingiausias.

Vengrai pirmosiose rungtynėse versis be trijų futbolininkų: traumas besigydančių Isaelio ir Kennetho Otigbos bei raudoną kortelę gavusio Eldaro Čivičiaus.

Pirmosioms rungtynėms tarp „Sūduvos“ ir „Ferencvaros“ vadovaus teisėjų brigada iš Austrijos. Aikštėje dirbs Manuelis Schuettengruberis, jam padės Rolandas Brandneris ir Robertas Steinacheris, o ketvirtojo teisėjo pareigas atliks Sebastianas Gishameris.