„IKI Velomaratone“ – žmonių su negalia rekordas

2019.08.22 11:51
Velomaratonas | Ryčio Šeškaičio nuotr.

Velomaratonas | Ryčio Šeškaičio nuotr.

 Jau tradicinis dviračių maratonas centrinėse sostinės gatvėse praūžė dešimtą kartą. Šiemet jis buvo ypatingas ne tik dėl jubiliejinio skaičiaus, naujo važiavimo ar gerokai išsiplėtusio pramogų miestelio, bet ir dėl rekordo – į „IKI Velomaratoną“ užsiregistravo beveik 100 žmonių su negalia. Tai – renginio rekordas.

Renginio organizatoriai ne vienerius metus neįgaliuosius kvietė nemokamai registruotis į mėgėjų važiavimus, tačiau buvo nuspręsta žmonėms su negalia suteikti dar daugiau galimybių. Šiais metais neįgalieji nemokamai registruotis galėjo ir į CRAMO sportininkų važiavimą. Šis kvietimas buvo palankiai sutiktas žmonių su negalia bendruomenių, o į renginį atvyko rekordinis skaičius neįgalių dalyvių.

„Norime, kad visos visuomenės grupės turėtų lygiavertes galimybes dalyvauti renginiuose, skatinančiuose fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenimo būdą, ekologijos idėjas, saugaus eismo kultūrą. „IKI Velomaratonas“ – ne išimtis. Džiaugiamės, jog mums pavyko paskatinti žmones su negalia drauge su visais dalyvauti ERGO mėgėjų, CRAMO sportininkų, vaikų ir „Terrasport“ mėgėjų važiavime riedučiais, paspirtukais ir riedlentėmis. Jų akyse spindėjo entuziazmas, o šypsenos išdavė puikią nuotaiką. Tikimės, kad į renginį kasmet susirinks vis daugiau aktyvių žmonių“ – komentavo renginio organizatoriai.

Ginta Žemaitaitytė, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė, sako, jog dviračių maratonas paliko puikų įspūdį: „Po renginio mes dar rinkomės pietauti ir aptarti, kaip čia mums sekėsi. Visų nuotaikos buvo pakilios: buvo smagu dalyvauti drauge su visais, tokiu būdu prisidedant prie požiūrio į žmones su negalia keitimo – tai ko gero svarbiausias dalyvavimo šiame renginyje dalykas, „renginio vinis“. Puiku, kad buvo pagalvota ir dėl prieinamo neįgaliesiems tualeto bei dėl automobilių stovėjimo aikštelės. Supratau, kad jau pradedame laukti kitų metų „IKI Velomaratono“!“

Žmonės su negalia rinkosi ne tik iš didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Panevėžio), bet ir iš mažesnių: Biržų, Ignalinos, Ukmergės, Utenos, Pakruojo ir kitų. Žmonės su negalia ERGO mėgėjų važiavime riedėjo 10, 20 arba 30 kilometrų, CRAMO sportininkų važiavime 50 arba 100 kilometrų, o „Terrasport“ mėgėjų ir vaikų važiavime – 2,4 kilometro.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų