Lietuvos rinktinės treniruotė „Ryto“ arenoje | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinės treniruotė „Ryto“ arenoje | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinė surengė paskutinę treniruotę Lietuvoje ir jau artimiausiu metu išskris į Pietų Korėją, kur sužais paskutines draugiškas rungtynes prieš pasirodymą Pasaulio taurėje.

Treniruotės metu kalbintas Mindaugas Kuzminskas patikino, kad Lietuvos rinktinėje traumų pavyko išvengti ir visi yra sveiki, o Pietų Korėjoje svarbiausia bus priprasti prie pasikeitusių laiko zonų ir galutinai pasiruošti Pasaulio taurei.

„Pasiruošimas praėjo sklandžiai, nebuvo rimtų traumų, turėjome įvairių varžovų – tiek stiprių, tiek silpnesnių bei galėjome pasimėginti savo žaidimą. Belieka keliauti ir tęsti tai, ką pradėjome čia. Matėte, kad treniruotėje visi yra energingi ir nekantrauja kuo greičiau atsidurti Korėjoje“, – sakė M.Kuzminskas.

– Kaip manote, kodėl tiek daug traumų yra visose rinktinėse?

– Labai gaila žaidėjų, kurie jas patiria. Pasaulio taurė vyksta retai ir ji gali pasitaikyti vos kelis kartus per karjerą. Galiu tiesiog pasidžiaugti, kad mums taip nenutiko, o priežasčių reikėtų ieškoti kiekvienai komandai atskirai. Tikiuosi, kad čempionate visi būsime sveiki.

– Ar žaidimo kreivė kyla taip greitai ir gerai, kaip jums norėtųsi?

– Treneriai žino, kaip pasiekti piką tada, kada jo reikės. Dabar sumažėjo krūviai, lengvesnės kojos, galva daugiau dirba ir viskas eina teigiama linkme. Pirmą kartą per mano karjerą rinktinėje grupė yra tokia pajėgi ir tą piką reikia pagauti pačioje pradžioje.

– Mūsų grupės komandos neteko daug gerų žaidėjų. Ar ta gruopė vis dar tokia pati pajėgi?

– Be abejo. Manau, kad tokios šalys turi daug gerų žaidėjų ir keliems atsisakius, jos vis tiek išlieka pajėgios.

– Ar keitėte kažką treniruočių procese?

– Akcentuojame tas klaidas, gauname ir prasibėgti pro aikštę, darome įvairius krepšinio elementus, kad tik tas klaidų skaičius mažėtų. Reikėtų išsivalyti smegenis ir pamiršti tas klaidas, nes kuo daugiau tas klaidas akcentuojame, tuo daugiau jas darome.

– Kaip jaučiatės bendrame Lietuvos rinktinės fone? Ar atradote savo vietą?

– Mes maždaug visi jau žinome savo vietas ir kaip jau sakiau anksčiau, mūsų jėga yra du bokštai – D.Sabonis ir J.Valančiūnas ir reikia labiausiai juos išnaudoti. Kai kažkas juos sugebės sutabdyti, reikės prisijungti ir kitiems.

– Ar gerai tai, kad stiprieji varžovai draugiškose rungtynėse jau praeityje ir dabar žaisite su silpnesnėmis komandomis?

– Nepavadinčiau jų silpnesnėmis. Nėra lengva rasti varžovų, visi turi savo uždavinius ir varžovai yra tokie, kokie yra. Svarbiausia, kad važiuojame anksti ir turėsime laiko priprasti prie pasikeitusių laiko zonų.

– Draugiškos rungtynės jau po kelių dienų. Kaip manote, ar spėsite aklimatizuotis ir kaip tai veiks tuose susitikimuose?

– Daktarai dirba tuo klausimu, pataria, kada miegoti ir kada nemiegoti. Svarbiausia atsigauti ne tam draugiškam turnyrui, o Pasaulio taurei.

– Prieš kelias dienas jūsų treneris D.Blattas išplatino laišką apie savo ligą. Ar siuntėte jam kokią nors padrąsinimo žinutę?

– Manau, kad jis labai teisingai padarė apie tai prabildamas, nes buvo daug spekuliacijų ir gandų. Jau klubo viduje mes anksčiau tą laišką buvome gavę ir tai gali būti pavyzdys, kaip reikia kovoti, neslėpti ligos ir padrąsinti kitus.

– Į Korėją skrendate 14 žmonių. Ar turės tai kokios įtakos, kad dar du žmonės turės būti „atkabinti“?

– Kiekvienais metais taip būna, visi esame prie to įpratę. Nemanau, kad bus kažkokio papildomo spaudimo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.