Pirmosios pasaulio jaunių teniso raketės | Instagram.com nuotr

Pirmosios pasaulio jaunių teniso raketės | Instagram.com nuotr

 Prieš daugiau nei 10 metų Lietuvoje kone kas savaitę buvo galima rasti informacijos apie geriausių jaunųjų (iki 18 metų) tenisininkų pasaulio reitingą. To priežastis buvo paprasta – tuo metu Ričardas Berankis šiame reitinge kovojo dėl aukščiausių pozicijų ir ne vieną savaitę buvo reitingo lyderis.

ITF nuo 2004 m. įvedė naująją jaunių teniso reitingo skaičiavimo sistemą. Jei anksčiau vienetų ir dvejetų reitingas buvo skaičiuojamas atskirai, tai 2004 m. imtas skaičiuoti bendras reitingas, skatinęs žaidėjus dalyvauti ir dvejetų turnyruose. Pagal ankstesnę sistemą vienetų reitingo lyderiais yra buvę tokios būsimos legendos kaip Ivanas Lendlas, Stefanas Edbergas, Marcelo Riosas, Rogeris Federeris ir Andy Roddickas.

Paskutiniame 2007 m. ITF jaunių reitinge R.Berankis užėmė pirmą vietą, o tais pačiais metais jau laimėjo pirmąjį profesionalų vyrų – ITF „Futures“ serijos – turnyrą Portugalijoje. ATP vienetų reitinge R.Berankis kol kas aukščiausiai buvo pakilęs iki 50-os vietos. Vienetuose jis laimėjo 13 ATP „Challenger“ turnyrų, o dvejetuose yra pasiekęs dar didesnį laimėjimą, kai su Teymurazu Gabašviliu triumfavo ATP 250 serijos turnyre Hiustone (JAV).

Ar geriausi pasaulio jauniai vėliau tampa elitiniais žaidėjais ir vyrų tenise? Atliktas tyrimas parodė, kad 45 proc. vaikinų, kurie ITF jaunių reitinge pateko į 20-uką, vėliau sugebėdavo patekti į ATP reitingo 100-uką. 16 proc. iš jų patekdavo ir į ATP reitingo 20-uką.

Sportas.lt siūlo prisiminti tuos tenisininkus, kurie pagal dabartinę sistemą pirmavo ITF jaunių reitinge paskutiniame kiekvienų metų reitinge. Ne visi iš jų vyrų tenise pranoko R.Berankį, o kai kurie buvo priversti anksti baigti karjeras.

Visas sąrašas – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.