Andrius Vasiliauskas | Stefan Lindgren nuotr.

Andrius Vasiliauskas | Stefan Lindgren nuotr.

 Praėjusį savaitgalį, Ferropolyje, Vokietijoje, įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei  „Iron Drift King“ varžybos. Čia su stipriausiais Europos bei pasaulio šonaslydžio pilotais grūmėsi ir mūsų šalies atstovai: Andrius Vasiliauskas, Benediktas Čirba ir Gediminas Ivanauskas.

Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto abiejų varžybų lenktyniniai laiką leido treniruotėse. Greita, menkiausių klaidų neatleidžianti trasa siuntė įvairias užuominas, jog norint joje pranokti savo varžovus, reikės įjungti aukštesnę pavarą ir išlaisvinti agresyvų vairavimo stilių.

Lenktynių savaitgalis prasidėjo penktadienį, nuo „Iron Drift King“ varžybų, kurių nugalėtojui būtų įteikiamas pagrindinis prizas – dalyvio bilietas į sekančią dieną įvyksiančias „Drift Masters“ varžybas. Tokios unikalios galimybės negalėjęs praleisti Gediminas Ivanauskas sėkmingai praėjo kvalifikacijos etapą, tačiau vėliau fortūna nuo Gedimino nusisuko. Tarptautinėje arenoje nepraleidžiančio progos pasirodyti lenktynininkui nepavyko perlipti TOP32 barjero.

Šeštadienis buvo lemtingas Andriui Vasiliauskui ir Benediktai Čirbai, kurie dėjo visas pastangas siekdami iškovoti kuo aukštesnę poziciją. Perprasti ir susidraugauti su organizatorių paruošta trasa Andriui sekėsi netgi labai gerai. Jis, greičio ir kvapą gniaužiančių momentų netrūkusioje kvalifikacijoje, iš teisėjų užsidirbo 92 taškus ir įsitaisė 5-oje vietoje. Tuo tarpu absoliučiu kvalifikacijos nugalėtoju tapo „Drift Masters“ lyderiu laikomas James Deane. Jis kvalifikacijoje surinko net 99 balus. Benediktas Čirba kvalifikacijoje pademonstravo solidų, bet į geriausių dešimtuką neleidusį patekti rezultatą – jis surinko 84 balus ir užėmė 22-ą vietą.

Lenktynių diena tradiciškai prasideda nuo porinių važiavimų. Pirmasis į trasą išvažiavo Andrius Vasiliauskas, kuriam kompaniją palaikė vienas geriausių Lenkijos drifterių – Grzegorz Hypki. Tuo tarpu Benediktas turėjo susigrumti su Martin Richards.

Abejiems mūsų šalies atstovams pirmajame porinių važiavimų etape sekėsi puikiai. Tiek Andrius Vasiliauskas, tiek Benediktas Čirba pranoko savo oponentus ir žengė į TOP 16 etapą.

Sekančiame varžybų etape lietuviams sekėsi skirtingai. Po atkaklios kovos ir vieno papildomo porinio važiavimo, Andrius Vasiliauskas netikėtai nusileido Marco Zakourilui. Jeigu ne mažytė klaida, kurios metu Andriaus bolidas palietė apsauginę sienelę, varžybų teisėjai neabejotinai būtų lietuviui atidavę bilietą į sekantį etapą. Deja.

Tuo tarpu Benediktas Čirba TOP 16 etape grūmėsi su daugelio favoritu – Duane Mckeeveriu. Pastarajam nesugebėjus palaikyti tolygaus važiavimo tempo, Benediktas lengvai pateko į sekantį etapą, kuriame susitiko su Steve Biagoni. Būtent jis buvo ta neįveikiama kliūtis, kuri neleido Benediktui Čirbai perlipti TOP 8 barjerą.

„Tai neabejotinai buvo stipriausios šių metų sezono varžybos. Paskutinis dalyvis patekęs į TOP 32, kvalifikacijoje surinko net 76 balus, o „Iron drift King“ varžybų dalyvis ten užėmęs 3-čią vietą, net nepraėjo „Drift Masters“ kvalifikacijos. Tai parodo kokio lygio vairuotojai dalyvauja šiame čempionate. Buvo akivaizdu, jog nuo pat pirmųjų treniruočių pradžios iki varžybų pabaigos, nei vienas dalyvis nenorėjo nusilesti ir važiavo itin agresyviai“, – lenktynių įspūdžiais dalinasi Andrius Vasiliauskas.

Kita stotelė – „Nemuno žiedas“

Nespėjus deramai išsimiegoti ir pailsėti, Andrius Vasiliauskas, Benediktas Čirba bei kiti stipriausi Lietuvos drifteriai ruošiasi keliauti į „Nemuno žiedą“, kuriame įvyks 4-asis Lietuvos drifto čempionato „PRO“ lygos etapas.

Paskutinį vasaros savaitgalį įvyksiančiose varžybose tikimasi sulaukti pačių pajėgiausių Lietuvos lenktynininkų, kurie dar kartą pademonstruos kaip reikia įveikti greitą, bet ir tuo pačiu pavojingą trasos konfigūraciją.

 „Visada smagu važiuoti namų trasoje ir susitikti su fanais, kurių palaikymą jaučiame viso sezono metu. Greita trasa, puiki atmosfera, o ir orų prognozės teigia, jog turėsime karštą savaitgalį“, – priduria Andrius Vasiliauskas.

Lietuvos drifto čempionato 4-asis „PRO“ lygos etapas įvyks rugpjūčio 24 dieną. Vienintelėje, didžiulėje žaidimų aikštelėje – „Nemuno žiede“. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.