Paulo Costa ir Yoelis Romero | Scanpix nuotr.

Paulo Costa ir Yoelis Romero | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Anaheimo „Honda Center“ arenoje įvyko grandiozinis mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 241“, kuriame sirgaliai išvydo Stipe’o Miočičiaus revanšą prieš Danielį Cormier, Nate’o Diazo sugrįžimą po trejų metų pertraukos ir kitas kovas.

Dieną prieš turnyrą kovotojai dalyvavo oficialioje svėrimų procedūroje, kurioje 23 iš 24 kovotojų iš pirmo karto sėkmingai įveikė svorį, tuo tarpu 42-ejų metų Yoelis Romero turėjo šiek tiek problemų ir tik iki svėrimų pabaigos likus 40 min. pasirodė salėje bei pasiekė reikiamą 184,5 svarų ribą. UFC veteranas prieš dvi pastarąsias savo kovas nesugebėjo numesti svorio iki 185 svarų ribos, bet vis tiek nusprendė toliau kovoti vidutinio svorio kategorijoje.

Kaip po turnyro paskelbė Kalifornijos valstijos Atletikos komisija, net 13 „UFC 241“ kovotojų turėjo numesti daugiau nei 10 procentų savo svorio.

Oficialioje ataskaitoje skelbiama, kad daugiausiai problemų turėjo lengviausio svorio kategorijoje („bantamweight“) kovojantys atletai. Daugiausiai svorio šiame divizione turėjo numesti Manny Bermudezas, kuris atsikratė 17,7 proc. savo svorio.

Komisija gali rekomenduoti kovotojui pereiti į aukštesnę svorio kategoriją, kai numetama daugiau nei 10 proc. savo svorio. CSAC vykdantysis direktorius Andy Fosteris „MMA Junkie“ teigė, kad M.Bermudezas šioje valstijoje privalės kilti į puslengvio svorio kategoriją, tuo tarpu kitų kovotojų likimai bus nuspręsti vėliau.

2017 metais komisija paskelbė 10 punktų planą, kaip sustabdyti per didelį svorio metimą. Tarp taisyklių buvo 10 proc. savo kūno svorio metimo riba, o ją viršijus – siūlymas pereiti į aukštesnę svorio klasę.

A.Fosteris taip pat dirba ties tuo, kad jeigu kovotojas nuo svėrimo procedūros iki turnyro pradžios priaugo daugiau nei 10 proc. savo kūno svorio, jis galėtų būti pašalintas iš turnyro.

„UFC 241“ turnyro kovotojų svoriai | Organizatorių nuotr.

„UFC 241“ turnyro kovotojų svoriai | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mmanija
2019-08-20 12:26:32
azijos one fc jau pradejo biski labiau kontroliuot svorio metima
Atsakyti
Augis
2019-08-20 10:21:27
Svorio metimo problema, labai lengvai issprendziama jai butu sveriama kovos diena... dabar tie visi svorio metimai ir atsistatymai neigiamai veikia kovotoju sveikata.
Atsakyti
Žalias
2019-08-20 12:21:05
Anksčiau buvo sveriamasi tą pačią dieną. Nemanau, kad tai ką nors pakeistų. Kovotojai vis tiek kovotų tose svorio kategorijose, kuriose kovoja ir dabar, tik iškiltų dar didesnė rizika jų sveikatai. Manau, geriausias būdas, beje jis jau yra naudojamas kai kuriose organizacijose, tai yra skysčių stebėsena. Kaip dabar tikrina svorį, galėtų tikrinti ir kiek kūnas netekęs skysčių, turint omeny, kad visi svorį metą iš skysčių :) jei perdaug nusisausinai - nekovoji.