„Liverpool“
35 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Aston Villa“
Danas Rapšys | Organizatorių nuotr.

Danas Rapšys | Organizatorių nuotr.

 Plaukimo varžybų maratoną baigęs Danas Rapšys neseniai sugrįžo į Lietuvą ir pagaliau gali skirti laiko poilsiui.

Per tris Azijoje vykusius pasaulio taurės etapus D.Rapšys iškovojo net 6 aukso ir 1 sidabro medalius. Jis ne kartą gerino Lietuvos rekordus, o dar dažniau krisdavo pasaulio taurės varžybų rekordai.

Už 6 aukso medalius lietuviui atiteko 9 tūkst. JAV dolerių, už sidabrą jis gavo dar 1 tūkst. JAV dolerių.

Pasaulio plaukimo taurės sezonas yra suskirstytas į tris ciklus, kai sportininkai varžosi tam tikruose regionuose. Pirmieji trys etapai buvo priskirti Azijos ciklui, vėliau du etapai vyks Europoje ir likę du – Artimuosiuose Rytuose. Nemaža dalis prizinio fondo dalinama būtent pagal bendrus rezultatus atskiruose cikluose.

Lietuvis Azijos etapų cikle surinko 111 įskaitinių taškų. Geriau pasirodė tik rusas Vladimiras Morozovas (156 tšk.) ir amerikietis Andrew Wilsonas (129). Ketvirta vieta tenkinosi australas Mitchelas Larkinas (108), kurį D.Rapšys aplenkė po puikaus paskutinio etapo.

Už trečią vietą cikle lietuviui atiteko papildoma 30 tūkst. JAV dolerių premija. Taigi, D.Rapšys per 3 etapus Azijoje iš viso uždirbo 40 tūkst. JAV dolerių.

Beje, kaip skelbia FINA, D.Rapšio trenerė Ina Paipelienė Singapūre ėmė jausti skausmus krūtinės srityje ir kurį laiką praleido ligoninėje. Laimei, šeštadienį ji jau jautėsi geriau ir galėjo iš arti stebėti savo auklėtinio pasirodymą 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, kuriame D.Rapšys pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje per paskutinius 6 metus.

„O Dieve, tai nuostabu. Nežinau, kaip radau dar aukštesnę pavarą. Svarbiausia – tikėti savimi. Šią pergalę skiriu savo trenerei“, - po paskutinio plaukimo Singapūre FINA citavo D.Rapšį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.