Elkesonas | Scanpix nuotr.

Elkesonas | Scanpix nuotr.

Kinijos rinktinė į savo sudėtį pirmą kartą istorijoje pasikvietė futbolininką, kuris negimė šioje šalyje. Juo tapo brazilas Elkesonas.

Jis buvo įtrauktas į rinktinės sudėtį, kuri žais 2022 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynes rugsėjo 10 dieną su Maldyvų rinktine.

Šis rinktinės vadovų sprendimas patvirtino sklandžiusius gandus, kad nuo 2013 metų Kinijos Super lygoje rungtyniaujančiam futbolininkui buvo suteikta šalies pilietybė.

Tai yra istorinis žingsnis Kinijos futbole, kadangi iki šiol į rinktinę buvo kviečiami tik Kinijoje gimę ir čia šaknų turintys žaidėjai. Toks sprendimas paskatino spekuliacijas, kad prie rinktinės gali prisijungti ir daugiau Brazilijoje gimusių futbolininkų: Ricardo Goulartas, Alanas Carvalho, Aloisio ir Fernandinho.

Tiesa, Elkesonas nėra pirmasis natūralizuotas futbolininkas Kinijos rinktinėje. Anglijoje gimęs, tačiau kinę motiną turintis Nico Yennaris, dabar žinomas Li Ke vardu, priėmė Kinijos pilietybę ir debiutavo rinktinėje šią vasarą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.