Ričardas Berankis | „Facebook“ nuotr.

Ričardas Berankis | „Facebook“ nuotr.

 Vankuveryje (Kanada) sekmadienį baigėsi ATP „Challenger“ serijos „Odlum Brown VanOpen“ vyrų teniso turnyras. Vienetų varžybų finale susitinka favoritas 29-erių metų lietuvis Ričardas Berankis (ATP-70) po permainingos 2 valandų 3 minučių kovos 6:3, 5:7, 6:4 įveikė 10-ą pagal skirstymą 30-metį taivanietį Jasoną Jungą (ATP-121).

„Visų pirma, sveikinimai Ričardui. Šiame turnyre žaidžiau pirmą kartą po kelerių metų pertraukos. Kai paskutinį kartą čia žaidžiau, susitikau su Riku de Voestu. Jis tuomet jau buvo paskelbęs apie karjeros pabaigą, aš turėjau galimybių vienu tašku užbaigti mačą, bet kažkaip pralaimėjau. Turbūt man jo pasidarė gaila ir aš leidau jam dar vieną dieną pratęsti savo karjerą. Šį kartą buvau patenkintas savo žaidimu, vos prieš savaitę pakeičiau raketes ir panašu, kad tai padėjo. Dėkoju visiems turnyro organizatoriams. Dėkoju už tai, kad pakentėte mus ir tvarkėte mūsų paliekamas šiukšles“, - pasakojo J.Jungas, kurį kalbino būtent R.de Voestas, dabar jau dirbantis šio turnyro Vankuveryje direktoriumi.

Netrukus mikrofoną į savo rankas gavo ir R.Berankis. Jis pasidžiaugė žaidimu Kanadoje ir patikino, kad čia jautėsi kaip namuose. Lietuvis Kanadoje laimėjo jau antrą turnyrą šiemet ir pripažino, kad ši šalis jam labai sėkminga.

Tuomet R.Berankis kreipėsi ir į J.Jungą: „Jasonai, sveikinimai. Sėkmės toliau žaidžiant su šiomis raketėmis. Panašu, kad su jomis tau gerai sekasi. Didžiausios sėkmės.“

Po šių R.Berankio žodžių tiek J.Jungas, tiek ceremoniją stebėję sirgaliai prapliupo juoku.

R.Berankis iškovojo jau 13-ą karjeros titulą ATP „Challenger“ vienetų turnyruose. Vien šiemet lietuvis jau triumfavo 4 turnyruose ir yra pasiekęs karjeros rekordą. R.Berankis kol kas yra vienintelis tenisininkas, 2019 m. laimėjęs 4 tokio rango turnyrus vienetų varžybose.

Lietuvis pelnė 100 ATP vienetų reitingo taškų, 14,4 tūkst. JAV dolerių ir pagrindinį trofėjų. Naujajame ATP reitinge R.Berankis pakilo į 70-ą vietą ir pakartojo geriausią pastarųjų trejų metų rezultatą.

Nuo birželio 8 d. R.Berankis jau iškovojo 161 ATP vienetų reitingo tašką, kuris bus įskaičiuojamas į olimpinį reitingą. Vietai olimpiadoje dažniausiai užtenka apie 600 ATP vienetų reitingo taškų.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Vankuveryje prizų fondą sudarė 108,32 tūkst. JAV dolerių.

R.Berankis dabar turės keletą poilsio dienų, bet jau kitą savaitę jo laukia paskutinis šio sezono „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras „US Open“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Brasilas10
2019-08-19 13:33:12
Lyg ir interviu norejo toki paimt is Berankio bet gavos kad paklause vieno klausymo o gavo atsakyma i visus :D
Atsakyti