Yohanas Blake'as | Scanpix nuotr.

Yohanas Blake'as | Scanpix nuotr.

 Beveik mėnesį trukusi pertrauka „Deimantinės lygos“ sezone baigėsi. Sekmadienį Birmingame (Didžioji Britanija) vyko 11-asis iš 14-os šio sezono etapų.

Dramatiškai klostėsi moterų šuolių į tolį rungtis. Joje triumfavo belgė Nafissatou Thiam. Septynkovininkė nušoko 6,86 m ir pagerino Belgijos bei varžybų Birmingame rekordus. Nuo belgės vos 1 cm atsiliko dvi sportininkės: antra buvo serbė Ivana Španovič (6,85), o trečia dėl prastesnių papildomų rodiklių – septynkovininkė britė Katharina Johnson-Thompson (6,85).

Įtemptas buvo ir vyrų 100 m bėgimas. Jame pergalė įskaityta jamaikiečiui Yohanui Blake‘ui (10.07). Jo laikas buvo toks pat kaip ir brito Adamo Gemili (10.07), bet po fotofinišo tapo aišku, kad pergalė turi atitekti jamaikiečiui. Trečias atbėgo amerikietis Michaelas Rodgersas (10.09). Beje, Y.Blake‘as vis dar dalijasi antro greičiausio žmogaus istorijoje statusą. Jis visų laikų 100 m bėgimo rikiuotėje antrą vietą dalinasi su amerikiečiu Tysonu Gay (9.69) ir atsilieka tik nuo pasaulio rekordininko tautiečio Usaino Bolto (9.58).

Moterų mylios bėgime varžybų rekordą pasiekė vokietė Konstanze Klosterhalfen (4:21.11). Ji taip pat pagerino Vokietijos rekordą. Varžybų rekordas krito ir moterų 3000 m kliūtiniame bėgime, kurį laimėjo Kenijos stajerė Beatrice Chepkoech (9:05.55). Tuo tarpu jamaikietė Danielle Williams pakartojo varžybų rekordą (100 m barjerinis bėgimas, 12.46).

Plačiau apie vyrų ieties metimo rungtį, kurioje dalyvavo ir lietuvis Edis Matusevičius, galite skaityti paspaudę ČIA.

12-asis sezono etapas rugpjūčio 24-ą dieną vyks Paryžiuje (Prancūzija).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.