Atvirasis Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas | Algirdo Kubaičio nuotr.

Atvirasis Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas | Algirdo Kubaičio nuotr.

 Šeštadienį Klaipėdoje, antrosios Melnragės paplūdimyje, prasidėjo intriguojantis atviras TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Po pirmosios dienos tapo aiškios vyrų ir moterų ketvirtfinalio dalyvės, tęsiančios kovas dėl apdovanojimų.

Moterų varžybose keturių grupių nugalėtojomis tapo ir iškart į ketvirtfinalį pateko Rugilė Grudzinskaitė ir Jekaterina Kovalskaja, Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė, Svetlana Bekiš-Šturo ir Vlada Oganauskienė bei čempionės titulą ginančios Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė.

Kitos komandos turėjo kautis pirmajame atkrintamųjų varžybų rate. Po jo į ketvirtfinalį žengė Tautvilė Grinkevičiūtė ir Gerda Grudzinskaitė, Ainė Raupelytė ir Ariana Rudkovskaja, Irina Zobnina ir Liubov Zobnina, Aušrinė Kulvičiūtė bei Karolina Santarytė.

Ketvirtfinalyje laukia intriguojančios kovos. Po motinystės atostogų į varžybinį ritmą grįžtanti M. Paulikienė ir E. Kliokmanaite žais su Europos jaunimo pirmenybių dalyvėmis A. Raupelyte ir A. Rudkovskaja, patyrusios S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė išmėgins jėgas su seserimis Zobninomis.

Ketvirtfinalyje įvyks seserų Grudzinskaičių tarpusavio mūšis. R. Grudzinskaitė su J. Kovalskaja žais prieš R. Grudzinskaitę ir T. Grinkevičiūtę. Tuo tarpu favoritės V. Vitkauskaitė ir U. Andriukaitytė susitiks su A. Kulvičiūte bei K. Santaryte.

Net 29 poros stojo į kovą Lietuvos vyrų čempionate. Po grupių etapo ir aštuntfinalio mačo taip pat paaiškėjo ketvirtfinalių poros.

Be pralaimėjimų čempionate žygiuoja favoritai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis. Jie ketvirtfinalyje žais su Audriumi Kasparavičiumi ir Armandu Bielskumi. Antri pagal skirstymą Artūras Vasiljevas bei Robertas Juchnevičius taip pat didesnio vargo šeštadienį neturėjo ir dėl vietos pusfinalyje kausis su Audriumi Strakalaičiu ir Žygimantu Vasiliausku.

Kitame ketvirtfinalyje Artūro Vincelovičiaus ir Tomo Staševičiaus duetas žais su Linu Starkučiu ir Evaldu Tamošiūnu. Likusią ketvirtfinalio porą sudarys svečiai iš Rusijos – Aleksandras Martynenka ir Dmitrijus Karpovas bei Michailas Martynenka bei Jevgenijus Vasiljevas.

Ketvirtfinaliai sekmadienį prasidės 10 val. Lemiamos finalinės kovos vyks 15-17 val.