Dainius Adomaitis | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Dainius Adomaitis | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse svečiuose 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10) nušlavė Suomijos krepšininkus. Po šio susitikimo Dainius Adomaitis džiaugėsi gera auklėtinių gynyba, tačiau išskyrė per didelį padarytų klaidų skaičių ir atskleidė, jog jau artimiausiu metu stovyklą paliks dar vienas krepšininkas.

- Skirtumas tarp komandų pajėgumo yra didelis, ką teigiamo pasiimsite iš šitų rungtynių?

- Manau tą žaidimo modelį su skirtingais žaidėjais, norėjome pasibandyti dar gynyboje vieną variantą, tai irgi pavyko padaryti. Medžiagos turėsime nemažai iš tokių rungtynių, kas liečia savo puolimą, aišku vienintelis dalykas yra penkiolika klaidų, čia vienas dalykas, kurio galima sakyti, kad neįgyvendinome. Norėjome po rungtynių namuose, kai Klaipėdoje prieš juos žaidėme, sakėme, kad privalome jiems neleisti įmesti 50 taškų, agresyvi gynyba ir ypatingai džiugino tas greitas išėjimas į puolimą po geros gynybos.

- Šiuo atveju tos klaidos yra nulemtos to rezultato, didelio skirtumo?

- Ne tiek skirtumo, buvo situacijų, kai jie dvigubindavo, padarėme keletą klaidų, kurių neturėjome padaryti. Kai žaidėme sistematiškai, kaip turėjome žaisti, tų klaidų ir nebuvo. Pirmame ketvirtyje pademonstruota drausmė buvo geriausia tiek puolime, tiek gynyboje per visas rungtynes, kurias žaidėme.

- Surengtas 16 – 0 spurtas yra geriausias šių rungtynių momentas?

- Manau, kad taip. Visada yra svarbu išnaudoti tokius spurtus, atkarpas ir kada tos energijos gynyboje, automatiškai yra pelnomi lengvi taškai puolime.

- Šiandien žaidė keturi krepšininkai, kurie anksčiau praleido vienas ar kitas rungtynes. Ar gavote kažkokius atsakymus dėl jų?

- Vaizdą turime susidarę, norėjome šiose rungtynėse duoti žaidėjams šansą. Vėl sėsime, žiūrėsime, analizuosime, jie visi duoda atsakymus.

- Kada planuojate atsisveikinti su kitais krepšininkais? Kiek jų vyks į Pietų Korėją?

- Planuojame keliauti su keturiolika žaidėjų, po šito turnyro teks padėkoti vienam žaidėjui už atliktą darbą.

- Kokių rungtynių galima tikėtis su Rusijos krepšininkais?

- Manau sunkių, gali būti klampios rungtynės, nes jie gynyboje žaidžia agresyviai arba labai dažnai keičiasi, turi panašaus to dydžio žmonių, gerai juda, manau čia bus mūsų pagrindinis tikslas puolime išnaudoti tas persvaras, kurias turime ir klaidų kiekis. Jie kai kur rizikuoja, mums svarbiausia nedaryti tų klaidų, nes jie tikrai talentinga komanda puolime ir ypač perimetre.

- Ar bus prieš rusus kažkoks limitas, kiek gali rinktinė padaryti klaidų?

- Manau norėsime 10 ir mažiau.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų