„Sūduvos“ ir „Maccabi“ rungtynės Mariaus Vizbaro / BNS foto nuotr.

„Sūduvos“ ir „Maccabi“ rungtynės Mariaus Vizbaro / BNS foto nuotr.

 Marijampolės „Sūduva“ atsidūrė per žingsnį nuo istorinio žygdarbio. Ketvirtadienį marijampoliečiai iš UEFA Europos lygos atrankos eliminavo Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) klubą ir pateko į paskutinį atrankos etapą. Jame „Sūduva“ susitiks su Vengrijos čempionu „Ferencvaros“ klubu, o poros laimėtojai pateks į UEFA Europos lygos grupių etapą. Ten dar nėra buvęs nė vienas Lietuvos klubas.

„Sūduva“ vien už žaidimą pirmajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape gavo 280 tūkst. eurų. Dar 260 tūkst. eurų marijampoliečiams gali atitekti kaip vadinamosios solidarumo lėšos. Jos skiriamos nacionalinių lygų čempionams, kurie nepatenka į UEFA Čempionų lygos arba UEFA Europos lygos grupių etapą.

Vėliau „Sūduva“ pradėjo rinkti premijas UEFA Europos lygos atrankoje. Už antrąjį etapą marijampoliečiai gavo 260 tūkst. eurų, už trečiąjį – 280 tūkt. eurų, o už vadinamąjį atkrintamųjų varžybų etapą susižers dar mažiausiai 300 tūkst. eurų.

Taigi, jei „Sūduva“ nesugebės įveikti „Ferencvaros“, tuomet šiame sezone Europoje uždirbs 1,38 mln. eurų. Visgi, jei „Sūduva“ sugebės eliminuoti vengrus ir pateks į grupių etapą, tuomet jie užsitikrins papildomus 2,92 mln. eurų. Už kiekvieną pergalę grupės etape komandoms skiriama 570 tūkst. eurų premija, o už lygiąsias sumokama po 190 tūkst. eurų.

Visų laikų Lietuvos klubų rekordas kol kas priklauso tai pačiai „Sūduvai“. Pernai ji kiek toliau nukeliavo UEFA Čempionų lygos atrankoje, o UEFA Europos lygoje taip pat pasiekė atrankos atkrintamųjų varžybų etapą. Tada „Sūduva“ iš viso uždirbo 1,5 mln. eurų.

Priminsime, kad visi kiti trys Lietuvos klubai – Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“ ir „Kauno Žalgiris“ – šiemet krito pirmajame UEFA Europos lygos atrankos etape. Jie uždirbo po 240 tūkst. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.