Edgaras Protčenko | Marat Akimzhanov nuotr.

Edgaras Protčenko | Marat Akimzhanov nuotr.

 22-ejų metų Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės gynėjas Edgaras Protčenko pirmą kartą karjeroje išmėgins save Prancūzijos klubiniame ledo ritulyje.

„Chambery“ klubas pranešė, kad įsigijo penkis naujus žaidėjus, tarp kurių buvo ir lietuvis. Kartu su E.Protčenko į komandą atvyko amerikietis Duggie Lagrone‘as, slovakas Alexas Vyhonsky, kanadietis Wesas Bakeris ir prancūzas Valentinas Dugastas.

E.Protčenko praėjusį sezoną žaidė Anglijos lygoje „NIHL 1“. Bilingemo „Stars“ klube jis per 31 rungtynes įmušė 7 įvarčius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Vėliau jis prisijungė prie Lietuvos vyrų rinktinės ir buvo vienas svarbiausių komandos gynėjų pasaulio IA čempionate. Per 5 rungtynes jis užsidirbo 2 baudos minutes.

„Chambery“ klubas pernai sugrįžo į antrąją pagal pajėgumą Prancūzijos lygoje ir užėmė paskutinę – 14-ą – vietą ir turėjo iškristi į trečiąją lygą. Visgi, vasarą bankrutavo „La Roche sur Yon“ klubas. Jo vietą pretendavo užimti „Chambery“ ir trys trečiosios lygos klubai. Jie visi siuntė paraiškas Prancūzijos ledo ritulio federacijai, kuri įvertino, jog tik „Chambery“ turi tinkamą biudžetą antrajai Prancūzijos lygai, todėl šis klubas nebuvo išmestas į žemesnę lygą.

Praėjusį sezoną „Chambery“ klube pradėjo kitas lietuvis Aivaras Bendžius. Tiesa, jis čia žaidė tik epizodiškai, per 3 rungtynes nepasižymėjo ir greitai persikėlė į Belgiją.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.