„Liverpool“
52 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Aston Villa“
Marius Miškūnas | Organizatorių nuotr.

Marius Miškūnas | Organizatorių nuotr.

 Ketvirtadienis – ta diena, kuomet po truputį „Baltic Touring Car Championship“ („BATCC“) dalyviai pradeda rinktis Bikerniekų trasoje Rygoje. Šiandieną visų laukia paskutinės laisvos treniruotės, o ankstyvą penktadienio rytą prasidės registracija, techniniai patikrinimai ir administracinė komisija. Kitaip, nei ištvermės šešių valandų lenktynių serijoje, Rygoje įvyks jau ketvirtasis „BaTCC“ etapas, o ne trečias. Tiesa, du likę etapai gali nulemti išties daug.

Skirtingos technikos lenktynių serijos

Tiems, kurie kiek mažiau domisi sprinto tipo lenktynėmis, svarbu būtų paminėti, kad šio tipo lenktynės – iš ties įdomios, agresyvesnės ir tikrai vertos dėmesio.  „BaTCC“ – tai didelė šeima, susidedanti iš daug skirtingų klasifikacijų, kaip kad „BTC“, kurią sudaro „BTC1”, „BTC2”, „BGT AM”, „BGT PRO” ir „TCR Sprint” įskaitos. Šalia šių paminėtų, po „BaTCC“ vardu glaudžiasi ir specifinė, ganėtinai tarpusavyje panaši ir labai išsiskirianti iš kitų „Formula Historic“ įskaita, pagal techniką skirstoma į „Formula Easter“ ir „Formula Mondial“ grupes bei „R1600” lenktynių serija.

Šiuo metu, į ketvirtąjį etapą, įvyksiantį „Riga Summer Race“ lenktynių metu, jau užsiregistravo 38 dalyviai.

Sezono apžvalga: kol kas – niekas neaišku

Didi ramybė gali būti juntama tarp „R1600” klasės dalyvių: čia tik du sportininkai iš Estijos kovoja dėl pergalės, lenktyniaudami „Toyota Yaris“ automobiliais. Steven Puust tvirtai laikosi įsikibės pirmos vietos, turėdamas 50 taškų. Sander Kurs mėgina jį pavyti, atsilikdamas vos 14 taškų nuo lyderio.

„Formula Historic“ serijoje juntama kur kas didesnė įtampa. „Mondial” klasėje, 2-4 vietose esantys sportininkai vienas nuo kito atsilieka vos per kelis taškus, tad panašu, kad čempionate kova laukia tikrai įtempta. Panaši situacija ir „Easter1300” įskaitoje, kur dėl podiumo kovoja ne tik ilgas sportininkų sąrašas: pastarieji atstovauja ganėtinai įspūdingą šalių skaičių, pradedant Latvija, baigiant Vokietija.

Pagrindiniai sprinto lenktynių iššūkiai laukia dalyvių, važiuojančių „BTC“ serijoje. Čia buriuojasi be galo skirtinga technika, nuo itin galingos, iki tarpusvyje klasėse labai panašios, taip lenktynes padarant tik dar įdomesnėmis. Čia galima sutikti tokius automobilius, kaip „Lamborghini Huracan“, besivaržančius „BGT PRO“ klasėje ir pasaulyje vertinamą, naująją „TCR“ klasę su labai panašia technika.

„BGT AM” įskaitoje dėl pirmosios podiumo vietos varžosi itin skirtingi automobiliai. Šiuo metu lyderio pozicija priklauso Latvijos sportininkui Roberts Rode su galinguoju „Nissan 200SX“, antroji vieta – lietuvaičiui Mariui Dijokui su „BMW 316“, o trečioji – dar vienam Lietuvos sportininkui Robertui Kupčikui, dayvaujančiam su „Porsche Cayman GT4“ automobiliu. Kaip bebūtų, dar du etapai liko ir visas išsidėstymas čempionato lentelėje – gali keistis.

Įtempta kova verda „BGT PRO” klasėje, kur lyderis Egidijus Gutaravičius su „Lamborghini Huracan ST“ yra priekyje turėdamas tik 5 taškus. Taigi, antroje vietoje esančiam estui - Raivo Tamm su  „Porsche GT3 Cup“ Rygoje – puiki proga konkurentą pasivyti ir aplenkti. Tiesa, šiuos du sportininkus nuolat mėgina pasivyti dar vienas „Lamborghini Huracan“ su Latvijos sportinku Arturs Bartraks už vairo. Taigi, šios klasės dalyviams etapas Rygoje – išties svarbus.

„BTC1” įskaitos dalyviai, lyginant su „BGT AM“, varžosi kur kas panašesne technika. Net trys Lietuvos atstovai varžosi dėl pirmos vietos: Marius Miškūnas, Andrius Keblys ir Julius Skirmantas. Šie sportininkai lenktyniauja su „Honda Civic Type-R“ automobiliais. Tiesa, šiuo metu Marius Miškūnas turi 35 taškų pranašumą.  

Paprastai gausiausia BaTCC serijoje – „BTC2” klasė, tad ir kovų čia verda daugiausiai. Tiesa, atsiradus „TCR Sprint“ – dalis adrenalino ir įtampos iškeliavo ten. Šiuo metu „BTC2” įskaitos lyderis – Suomijos sportininkas Jyrki Jonkkari, besivaržantis „BMW M3“ automobiliu. Jis turi sukaupęs 136 taškus. Nuo jo atsilieka 109 taškus turintis Rusijos sportininkas Denis Perlov, o trečioje vietoje – lietuvis Jurgis Adomavičius su „BMW M3“. Tiesa, kiti sportininkai – stipriai artėja podiumo link ir tai – dar viena klasė, kurios dalyviams likusieji du etapai – labai svarbūs.

Grįžtant prie jau paminėtos „TCR Sprint“ įskaitos – čia veiksmas tiesiog verda. Bendrai sezono suvestinėje galima atrasti net 13 automobilių. „Riga Summer Race” renginyje kol kas matome 5 „TCR“ automobilius. Tiesa, dalis šioje įskaitoje besivaržančių sportininkų apie savo ketinimą dalyvauti praneša paskutinę minutę. Vienas tokių – šiuo metu trečioje vietoje esantis Julius Adomavičius. Šiais metais jaunasis sportininkas naujoje klasėje varžosi „skolintais“ automobiliais, tad niekada neaišku, su kokia technika startuojantį jį išvysime. Tik šešiais taškais priekyje nuo J. Adomavičiaus, antroje vietoje – Ramūnas Čapkauskas, besistengiantis ne tik išsaugoti savo turimą vietą, bet ir iškovoti aukštesnę. Na, o pirmoje šios klasės vietoje – Džiugas Tovilavičius su 9 taškų persvara nuo Ramūno. Panašu, kad „Riga Summer Race“ šį savaitgalį sportininkų laukia išties įtemptos lenktynės, ypač žinant, kad už vieną etapą sportininkai gali gauti iki 50 taškų.

Visus dalyvių sąrašus bei pilną turnyrinę lentelę galima rasti organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.