„UFC 241“ dalyviai | Instagram.com nuotr

„UFC 241“ dalyviai | Instagram.com nuotr

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Anaheimo „Honda Center“ arenoje bus rengiamas grandiozinis mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 241“. Jame išvysime potencialiai paskutinę legendinio Danielio Cormier karjeros kovą bei net trejus metus lauktą vieno populiariausių UFC kovotojų Nate‘o Diazo sugrįžimą.

Pirmoji vakaro kova prasidės 1.30 val. Lietuvos laiku, o antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val. N.Diazo pasirodymo laukiama apie 6.30 val., o D.Cormier ir Stipe Miočičius turėtų žengti į narvą apie 7 val. ryto.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl UFC sunkiasvorių pasaulio čempiono diržo: Danielis Cormier – Stipe Miočičius

Idealiame D.Cormier pasaulyje antroji kova su S.Miočičiumi net nebūtų įvykusi. Amerikietis buvo aiškiai susidėliojęs karjeros pabaigos planą. Jis tikėjosi šiemet susikauti su WWE legenda ir buvusiu UFC čempionu Brocku Lesnaru bei sulaukęs 40-ies metų baigti karjerą. Visgi, žadėtas B.Lesnaro grįžimas taip ir neįvyko, o dar bent kartą į narvą žengti norėjusiam D.Cormier teko ieškoti kito varžovo. Čempiono pasirodymas buvo nukeltas iki pat rugpjūčio, kai su juo kovoti sutiko nuo 2016 m. iki 2018 m. sunkiasvorių kategorijoje karaliavęs S.Miočičius.

36-erių metų S.Miočičius 13 mėnesių kantriai laukė galimybės atsirevanšuoti D.Cormier, kuris atėmė iš jo čempiono diržą. Tuomet kova netikėtai baigėsi jau pirmajame raunde, kai D.Cormier, paneigdamas prognozes ir nepaisydamas didelio ūgio deficito, sugebėjo nugalėti S.Miočičių techniniu nokautu. Tuomet D.Cormier tapo dvigubu UFC pasaulio čempionu ir įsitvirtino pirmoje geriausių UFC kovotojų reitingo („pound for pound“) vietoje, tad būtent amerikietį objektyviai galima vadinti geriausiu dabartiniu UFC kovotoju.

Tikėtina, kad ši kova bus paskutinė D.Cormier karjeroje. Jis dar nėra oficialiai paskelbęs, kad po šios kovos trauksis iš sporto, tačiau pareiškė, kad didelės prasmės daugiau kovoti nemato.

Ar gaisrininku dirbantis S.Miočičius gali sugadinti UFC legendos karjeros pabaigą? Jis yra 13 cm aukštesnis ir turi 19 cm ilgesnes rankas nei D.Cormier. Būtent S.Miočičius buvo vadinamas pirmosios kovos favoritu. Manyta, kad fizinių duomenų pranašumas leis jam dominuoti stovėsenoje ir ten pribaigti D.Cormier, tačiau veteranas sugebėjo pasinaudoti savo stiprybėmis ir neutralizuoti S.Miočičiaus pranašumą kovoje iš distancijos. D.Cormier puikiai kovėsi klinče, o lemiamą smūgį ir atliko iš artimos distancijos. Tiesa, D.Cormier po kovos susilaukė nemažai kritikos dėl to, kad pirštu įdūrė varžovui į akį dar iki lemtingo epizodo.

Prieš antrąją kovą lažybininkų prognozės jau kitokios. Šį kartą favoritu, nors ir nežymiu, yra laikomas D.Cormier. Jo kovos stilius S.Miočičiui yra itin neparankus. D.Cormier ne tik puikiai kovoja iš artimos distancijos ir turi olimpinio lygio imtynių įgūdžius, bet ir pasižymi tvirtu smakru. S.Miočičiui net ir iš distancijos bus sunku sužeisti D.Cormier, nebent čempionas staiga imtų jausti metų naštą, nors paskutinėse jo kovose tokių požymių nebuvo.

Verdiktas: D.Cormier laimės kovą techniniu nokautu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl UFC sunkiasvorių čempiono diržo?

Nate‘as Diazas – Anthony Pettis

Pagaliau. Nuo 2016 m. rugpjūčio MMA narve nesirodęs N.Diazas sugrįžta ir meta iššūkį buvusiam UFC lengvo svorio kategorijos čempionui Anthony Pettisui. Tiesa, ši kova vyks kiek aukštesnėje – pusvidutinio svorio – kategorijoje.

N.Diazas didžiąją karjeros dalį kovėsi lengvo svorio kategorijoje, tačiau pusvidutinio svorio kategorija jį iškėlė į kovinio sporto žvaigždes. Būtent šioje kategorijoje jis du kartus iš eilės susikovė su Conoru McGregoru. Pirmoje kovoje jis paneigė išankstines prognozes ir „užsmaugė“ airį, o antroje pralaimėjo epinį 5 raundų mūšį tik po teisėjų sprendimo. N.Diazo priešprieša su C.McGregoru – viena įdomiausių ir pelningiausių UFC istorijoje. Nedaug kas abejoja, kad ateityje išvysime ir trečiąją jų kovą, kuri užbaigtų intriguojančią trilogiją.

Tuo tarpu A.Pettis į pusvidutinio svorio kategorija po ilgos pertraukos sugrįžo tik šiemet, bet jau pirmoje kovoje įrodė savo klasę, kai įspūdingu „supermeno“ smūgiu nokautavo Stepheną Thompsoną, kuris 2016 m. vos nenugalėjo Tyrono Woodley ir tik per plauką netapo UFC pasaulio čempionu.

N.Diazas yra universalus atletas, kurio kovas stebėti – ypač įdomu. Didžiausias klaustukas prieš kovą su A.Pettisu – N.Diazo motyvacija. UFC užkulisiuose kalbama, kad N.Diazui paprasčiausiai baigėsi pinigai, uždirbti už kovas su C.McGregoru, todėl jam teko grįžti į narvą. Jei amerikietis būtų toks motyvuotas, kaip prieš kovas su airiu, tuomet jo pergale veikiausiai nereikėtų abejoti. Jei situacija bus tokia, kaip N.Diazo kovoje su Rafaeliu dos Anjosu, tuomet A.Pettis turi gerus šansus laimėti.

N.Diazas yra aukštesnis ir turi ilgesnes rankas už A.Pettį, tačiau šis gali pasinaudoti kojų spyriais ir išvengti „ugnies linijos“. Broliai Diazai dažnai būna nieko prieš kovoti parteryje, net jei patys būna į jį parverčiami, nors teisėjai tai vertina neigiamai. N.Diazo pranašumu gali tapti ne tik geresni bokso sugebėjimai bei kova parteryje, bet ir ištvermė. A.Pettis per karjerą yra turėjęs problemų ilgesnėse kovose, o dabar jis perėjo į sunkesnę svorio kategoriją, tad išsikvėpti jis gali dar greičiau.

Verdiktas: N.Diazas laimės kovą parteryje skausmingu veiksmu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas iškovos pergalę?

Yoelis Romero – Paulo Costa

UFC, reklamuodama šį turnyrą, didžiausią dėmesį skiria dviems paskutinėms kovoms, bet Y.Romero ir P.Costos akistata kovinio sporto fanams turėtų būti ne ką mažiau įdomi. Sidnėjaus olimpinis vicečempionas Y.Romero jau atšventė 42-ąjį gimtadienį, bet sustoti neketina. Įspūdingais fiziniais duomenimis pasižymintis kubietis 2017-2018 m. turėjo galimybių tapti naujuoju UFC pasaulio čempionu, bet vis viršydavo svorį prieš titulines kovas. Tuomet pasigirdo kalbos, kad jam vertėtų palikti vidutinio svorio kategoriją ir išmėginti save pussunkio svorio kategorijoje, tačiau Y.Romero tokių patarimų nepaklausė ir mėgins dar sykį numesti svorį. Y.Romero nesikovė nuo pat 2018 m. birželio, nes gydėsi traumas, o vėliau kovojo su liga.

Šį kartą kitame narvo kampe stovės ne ką mažiau įspūdingų fizinių duomenų atletas – P.Costa. Brazilas neseniai turėjo problemų dėl antidopingo agentūros taisyklių pažeidimo, todėl nesikovė nuo 2018 m. liepos. Visgi, dabar jis jau pasiruošęs grįžti. P.Costos statistika MMA narve kol kas yra tiesiog įspūdinga – 12 kovų ir 12 pergalių. Brazilas nė karto nepaliko visko spręsti teisėjams. Jis net 11 kartų nokautavo varžovus ir 1 kovą baigė skausmingu veiksmu parteryje.

Įdomu tai, kad UFC anksčiau net tris kartus bandė surengti Y.Romero ir P.Costos dvikovą, bet ją vis tekdavo atšaukti dėl įvairių priežasčių. Panašu, kad dabar kliūčių nebeliko, o UFC fanai pagaliau išvys ilgai lauktą kovą.

Nepaisant savo amžiaus, kovos favoritu vadinamas Y.Romero. „Dievo karys“ jau yra įrodęs savo sugebėjimus kautis su aukščiausios klasės varžovais. Tuo tarpu P.Costa tokio lygio oponento dar nebuvo sutikęs. Imtynių meistras Y.Romero klinče jaučiasi geriau nei P.Costa ir turėtų būti ištvermingesnis už brazilą, kuris visada aktyviai pradeda kovas, bet dar niekada nėra matęs trečiojo raundo ir neaišku, ar jį atlaikytų. Didžiausią klausimą kelia Y.Romero amžius. Kubietis nesikovė 14 mėnesių, o 42-eji jam sukako dar balandį. Anksčiau ar vėliau jis ims jausti metų naštą, be to, UFC naudingesnė būtų P.Costos pergalė, kuris galėtų tapti nauju pretendentu kovoti dėl pasaulio čempiono diržo.

Verdiktas: Y.Romero laimės kovą techniniu nokautu.

Gabrielis Benitezas – Sodiqas Yusuffas

Kylanti UFC žvaigždė S.Yusuffas į šią organizaciją pateko 2018 m., kai sėkmingai pasirodė Dana White‘o vardo turnyre. Nuo tada jis du kartus kovėsi UFC, laimėjo abi kovas ir taikosi į puslengvio svorio kategorijos 15-uką. Tuo tarpu G.Benitezą jau galima vadinti UFC veteranu. Čia jis debiutavo dar 2014 m. ir laimėjo 5 kovas iš 7, bet jo įveikti oponentai tikrai nebuvo aukščiausios klasės, todėl G.Benitezo ir nematome reitingo 15-uke.

S.Yusuffas turėtų pratęsti savo pergalių seriją ir ne veltui yra vadinamas gana aiškiu kovos favoritu. Jis bus, ko gero, greičiausias ir daugiausiai „sprogstamos“ jėgos turintis kovotojas, kurį G.Benitezas yra sutikęs narve.

Verdiktas: S.Yusuffas laimės teisėjų sprendimu.

Derekas Brunsonas – Ianas Heinischas

D.Brunsonas per savo ilgą karjerą UFC narve buvo sutikęs tokias žvaigždes kaip Y.Romero, Robertas Whittakeris, Israelis Adesanya ir Andersonas Silva. Prieš visus juos 35-erių metų amerikietis pralaimėjo, bet žemesnio lygio oponentus sugeba įveikti, todėl stabiliai laikosi pirmajame reitingo 10-uke.

Kova su D.Brunsonu taps geru testu ketveriais metais jaunesniam amerikiečiui I.Heinischui. Jis į UFC pateko pernai po pergalės Dana White‘o vardo turnyre. Vėliau jis teisėjų sprendimais nugalėjo du varžovus, tačiau jų lygis nebuvo toks aukštas kaip D.Brunsono. Verta pažymėti tai, kad I.Heinischas abi pergales UFC šventė po to, kai jo varžovai išsikvėpdavo antroje kovos pusėje, nors iki tol amerikietis atrodydavo prasčiau už juos. D.Brunsonas per karjerą ne kartą kovėsi po 15 minučių ir daugelį iš tų kovų laimėjo, tad jo ištvermė neturėtų kelti abejonių. D.Brunsonas jau įrodė, kad narve pralaimi tik elitiniams UFC kovotojams, o I.Heinischas vargu, ar pretenduoja tokiu tapti.

Verdiktas: D.Brunsonas laimės kovą techniniu nokautu.

Antroji preliminariosios programos dalis:

Khama Worthy – Devonte Smithas

Verdiktas: D.Smithas nokautuos varžovą.

Raphaelis Assuncao – Cory Sandhagenas

Verdiktas: C.Sandhagenas laimės teisėjų sprendimu.

Manny Bermudezas – Casey Keeney

Verdiktas: C.Keeney laimės teisėjų sprendimu.

Drakkaras Klose – Christos Giagos

Verdiktas: D.Klose laimės teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Hannah Cifers – Jodie Esquibel

Verdiktas: H.Cifers laimės teisėjų sprendimu.

Kyung Ho Kangas – Brandonas Davisas

Verdiktas: K.H.Kangas laimės kovą skausmingu veiksmu parteryje.

Sabina Mazo – Shana Dobson

Verdiktas: S.Mazo laimės teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų