Edis Matusevičius | Alfredo Pliadžio nuotr.

Edis Matusevičius | Alfredo Pliadžio nuotr.

 Per pusvalandį – dvi geros žinios. Lietuvos lengvaatletis Edis Matusevičius oficialiai įsiliejo į planetos ieties metikų elitą, sulaukęs kvietimo dalyvauti prestižinės Deimantinės lygos varžybų etape Birmingame (Didžioji Britanija) ir pirmą kartą vyksiančiame Europos-JAV mače Minske (Baltarusija).

Lietuvos čempionate Palangoje šalies rekordą (89,17 m) pasiekęs E.Matusevičius šį sezoną dalyvauti Deimantinės lygos varžybose nebesitikėjo – jau paskelbtame dalyvių sąraše lietuvio pavardės nebuvo.

„Kvietimas į Deimantinę lygą nustebino. Vadybininkė jau seniau pasakė, kad nekviečia manęs, atsiuntė laišką, o dabar paskambino ir pasakė, kad pakvietė. Nustebau ir, žinoma, iškart sutikome dalyvauti, – džiaugėsi E.Matusevičius. – Galvojau, jog šį sezoną tikrai pakvies, gal ne taip vėlai, o anksčiau. Bet geriau vėliau nei niekada, pakvietė dabar ir labai džiaugiuosi.“

Tuo tarpu atrankos kriterijai į ne ką mažiau prestižinį Europos-JAV mačą buvo aiškesni. Abiem žemynams atstovaus po keturis sportininkus – Senojo žemyno garbę gins trys aukščiausius rezultatus šiemet parodę ietininkai bei Europos komandinio čempionato Super lygos nugalėtojas. Būtent trečią vietą šio sezono reitingų sąraše užima E.Matusevičius, nusileisdamas tik estui Magnusui Kirtui bei vokiečiui Andreasui Hofmannui.

Edis Matusevičius | Alfredo Pliadžio nuotr.

Edis Matusevičius | Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmas už brūkšnio atsidūrė Andrius Gudžius – tarp europiečių jis yra ketvirtas, tačiau kortas sujaukė savaitgalį Super lygą laimėjęs, bet prastesnį rezultatą už lietuvį turintis lenkas Piotras Malachowskis. Pastarasis Europos garbę gins su švedu Danieliu Stahliu, austru Luku Weisshaidingeriu bei ispanu Loisu Maikeliu Martinezu. A.Gudžius kvietimo sulauktų tuo atveju, jei kuris iš šios ketveriukės negalėtų dalyvauti varžybose.

„Iš dalies, gal ir galima palyginti šį mačą su Deimantinės lygos varžybomis, nes ten taip pat susirinks aukščiausio lygio ietininkai, bent jau iš Europos. Super varžybos, smagu bus atstovauti Europai – atsakomybė tikrai nemaža. Stengsiuosi pasirodyti kuo geriau, – šypsojosi E.Matusevičius. – Sulaukiau gerų naujienų, kai per pusę valandos pakvietė ir į Europos-Amerikos mačą, ir į Deimantinę lygą. Siurprizai atsirado vienas po kito.“

Sekmadienį lietuvis triumfavo Europos komandinio čempionato pirmos lygos varžybose, ietį numetęs 82,35 m bei artimiausią varžovą aplenkęs beveik penkiais metrais. Nors savęs į planetos ieties metikų elitą E.Matusevičius dar nepriskiria, Norvegijoje užfiksuotas rezultatas jo nebetenkina.

„Dar nesijaučiu elite, nes 89 metrus numečiau tik vieną kartą. Manau, elite jausčiausi tik tada, kai lyderius aplenkčiau Europos ar pasaulio čempionatuose, tada galėčiau sakyti, kad pats esu tarp jų, – sakė E.Matusevičius. – Atrodo, numetus 89 metrus niekas nepasikeitė, bet kai dabar numetu 82 metrus, tai nebe taip tenkina, kaip tenkindavo seniau. 82 yra mažai, o ne gerai.“

Edis Matusevičius | Alfredo Pliadžio nuotr.

Edis Matusevičius | Alfredo Pliadžio nuotr.

Kvietimas į Deimantinės lygos etapą pakoregavo ir Edmunto Matusevičiaus auklėtinio planus – sportininkas neišvyko į treniruočių stovyklą Palangoje. Birmingame jis varžysis jau šį sekmadienį, rugsėjo pirmąją – Berlyne (Vokietija) vyksiančiose IAAF „Challenge“ varžybose, o Europos-JAV mačas vyks rugsėjo 9-10 dienomis.

„Rugsėjo viduryje dar turėsime treniruočių stovyklą Turkijoje, o iš ten skrisime tiesiai į Dohą, pasaulio čempionatą. Sezonas labai ilgas, gal šiek tiek ir jaučiuosi pavargęs, bet toje stovykloje tikrai atsigausiu, nes varžybų nebebus“, – tikino E.Matusevičius.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas rugsėjo 27-spalio 6 dienomis vyks Katare. Šiuo metu kelialapius į šias pirmenybes jau turi 11 Lietuvos lengvaatlečių.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-18 Stumbras 15 : 00 Žalgiris
Sek 08-18 Atlantas 17 : 00 Panevėžys
Sek 08-18 Sūduva 19 : 00 Palanga
Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141