Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

 Ankstų penktadienio rytą Lietuvos laiku Tokijoje (Japonija) Tarptautinės laukimo federacijos (FINA) pasaulio taurės pirmame etape sėkmingai startavo trys lietuviai.

400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje Danas Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 53,85 sek. ir nusileidęs ir Naujosios Zelandijos atstovui Zacui Reidui (3:52,00 sek.) užėmė antrą vietą ir pateko į finalą.

100 m plaukimo krūtine atrankoje puikiai pasirodė ir Andrius Šidlauskas bei Giedrius Titenis. A.Šidlauskas distanciją įveikė per 1 min. 0,21 sek. ir užėmė penktą vietą, o G.Titenis finišavo per 1 min. 0,32 sek. ir liko septintas, o abu plaukikai pateko į finalą.

Pakliūti į finalą nepavyko tik vieninteliam Tadui Duškinui, kuris 100 m plaukimo peteliške atrankoje distanciją įveikė per 53,88 sek. ir užėmė 24 vietą.

D.Rapšys finale plauks šiandien 12:14 val., tuo tarpu A.Šidlauskas ir G.Titenis – 13:05 val.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą. Visi etapai vyks 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turės galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Antrasis ir trečiasis taurės etapai taip pat neapsieis be lietuvių – čia ketina startuoti D.Rapšys ir A.Šidlauskas.

AZIJA

1. Tokijas (JPN) – rugpjūčio 2–4

2. Dzinanas (CHN) – rugpjūčio 8–10

3. Singapūras (SGP) – rugpjūčio 15–17

EUROPA

4. Budapeštas (HUN) – spalio 4–6

5. Berlynas (GER) – spalio 11–13

VIDURINIAI RYTAI

6. Kazanė (RUS) – lapkričio 1–3

7. Doha (QAT) – lapkričio 7–9

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų