Cederique Tulleners | Organizatorių nuotr.

Cederique Tulleners | Organizatorių nuotr.

 FK „Vilnius“ kartu su klubo jaunimo ugdymo partneriu „Baltijos futbolo akademija“ toliau deda pamatus sėkmingam jaunų futbolo žaidėjų ugdymui bei ilgalaikės klubo strategijos įgyvendinimui. Siekdamas gabiausio jaunimo treniravimo kokybės, klubas į Lietuvą pakvietė Belgijos futbolo specialistą Cederique Tulleners, kuriam „Baltijos futbolo akademijoje“ bus patikėtos projekto „ProJunior“ U17 amžiaus grupės komandos vyriausiojo trenerio pareigos.

Belgas laimėjo klubo skelbtą konkursą ir suraitė savo parašą po dviejų metų su galimybe pratęsti ją dar metams sutartimi. Beje, šis Belgijos futbolo specialistas bus jau antrasis šios šalies futbolo atstovas Lietuvoje, mat prieš kelis mėnesius Lietuvos futbolo federacijos vadovai LFF Techninio direktoriaus kėdę patikėjo kitam belgui Patrickui De Wilde.

Nors kaip profesionalus futbolo žaidėjas įspūdingų karjeros aukštumų Cederique Tulleners ir nėra pasiekęs, tačiau jis jau yra sukaupęs vertingos trenerio darbo patirties tiek treniruojant jaunimą, tiek vyrų komandas savo gimtojoje šalyje ir Kinijoje.

C. Tulleners turi UEFA „A“ trenerio licenciją, o trenerio karjerą pradėjo dar 2009 metais su iki dešimties metų amžiaus vaikais, dirbo HC „Hades“, vėliau su OH „Leuven“ klubo U12-U14 komandų jaunimu. Beje, pastarojo klubo akademija iš Leuveno miesto laikoma viena efektyviausiai dirbančių Belgijos futbolo akademijų, nepaisant palyginti mažo biudžeto ir komandos nuolatinio neturėjimo Belgijos aukščiausioje futbolo lygoje.

2015 metais trenerio karjera pakrypo į Kiniją, kur C. Tulleners dirbo „Wanguo QunXing“, „Dayu“ FC, „Sichuan Jiuniu“ FC, „Xiamen Nanhu“ CF klubuose su U16-U19 jaunimu, o paskutiniame klube („Xiamen Nanhu“ CF) treniruojant ir pagrindinę klubo vyrų komandą.

Anot belgo, jo sprendimą kandidatuoti į FK „Vilnius“ ir BFA bendro jaunimo ugdymo projekto U17 komandos vyriausiojo trenerio poziciją lėmė projekto ilgalaikė vizija ir patrauklumas jam asmeniškai. C. Tulleners anaiptol negąsdina ne itin aukštas šalies futbolo lygis. Priešingai, anot trenerio, teisingai dirbant, tokiomis aplinkybėmis dar greičiau galima pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

Pasirinktu kandidatu buvo patenkintas ir „Vilniaus“ klubo Sporto direktorius bei BFA akademijos direktorius Ivanas Švabovičius. Vienas labiausiai patyrusių jaunimo ugdymo specialistų šalyje neslėpė, jog su Belgijos futbolo specialisto atvykimu tiek klubas, tiek jo vadovaujama akademija deda dar vieną svarbų žingsnį paslaugos kokybės link. 

Cederique Tulleners ir Ivanas Švabovičius | Organizatorių nuotr.

Cederique Tulleners ir Ivanas Švabovičius | Organizatorių nuotr.

„Džiaugiamės, jog tokio lygio specialistas susidomėjo mūsų projektu, o mūsų galimybės su Petro Narbuto parama leido mums jį pasikviesti, galvojam, ilgesniam laikui į Lietuvą. Su šio trenerio atvykimu mes tikimės ne tik dar labiau pakelti jaunųjų futbolo talentų ugdymo kokybę, bet ir mūsų akademijos perspektyviausiems treneriams suteikti galimybę perimti svečio patirtį. Šio specialisto žinios ir kompetencija man paliko solidų įspūdį  – neslėpsiu, jog BFA akademijos jaunuoliams ir tiems, kas ateityje dar tik įsijungs į mūsų vykdomą jaunimo ugdymo projektą „ProJunior“ išties pasisekė, jog Cederique sutiko atvykti į Vilnių, – neslėpdamas optimizmo kalbėjo Ivanas Švabovičius.

Specialistas džiaugėsi, jog būsimam jo vadovaujamo kolektyvo nariui puikų įspūdį paliko tiek bendro FK „Vilnius“ ir BFA jaunimo ugdymo projekto vizija, tiek naujai rekonstruotas „Ryto“ progimnazijos stadionas, kuris taps BFA akademijos pagrindine treniruočių vieta. Planuojama, jog ši naujutėlaitė futbolo infrastruktūros bazė su šaltuoju metų periodu pastatomu maniežu duris atvers jau nuo rugsėjo. 

FK „Vilnius“ direktorius Stasys Petrauskas taip pat buvo patenkintas pasiektu susitarimu tarp klubo ir Belgijos trenerio. Anot jo, U17 trenerio pozicija futbolo akademijoje yra labai svarbi, nes dažniausiai būtent šiame amžiaus tarpsnyje ir paaiškėja, ar talentingas futbolui jaunuolis sėkmingai įsilies į vyrų futbolą. 

„Šį specialistą asmeniškai rekomendavo vienas iš šiuolaikinio Belgijos futbolo „architektų“ Belgijos Karališkosios Futbolo asociacijos atstovų Kris Van Der  Haegen, kurio pozityvus vertinimas apie Cederique kaip futbolo trenerio potencialą pasako daug. Nė neabejoju, jog ši klubo investicija į jaunimo ugdymą tikrai atsipirks, kadangi belgas savo patirtimi dalinsis ir su mūsų klubo jaunimo ugdymo partnerių BFA treneriais. Deja, šiai dienai turime konstatuoti, jog, mūsų manymu, reikiamos kvalifikacijos vietinių trenerių didelės pasiūlos rinkoje neturime. Tad norime eiti panašiu, kaip ir mūsų kaimynų estų keliu: atsivežti specialistus iš užsienio ne tik treniravimo rezultatui pasiekti, bet ir vietinių trenerių kvalifikacijos kėlimui, kartu dirbant ir perimant trenerio kompetencijas, – apie Belgijos futbolo specialisto atvykimo naudą kalbėjo klubo vadovas S. Petrauskas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų