Rūtą Meilutytė ir Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Rūtą Meilutytė ir Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Pietų Korėjoje baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Rusė Julija Jefimova jame laimėjo visų spalvų medalius.

100 m plaukime krūtine rusė nepavijo amerikietės Lilly King ir pelnė sidabrą. 200 m distancijoje L.King buvo diskvalifikuota dar atrankoje, todėl finale J.Jefimova nesulaukė rimtos konkurencijos ir pelnė auksą. Paskutinė čempionato rungtis – 50 m plaukimas krūtine – rusei buvo nuvilianti. Ji praleido į priekį ne tik L.King, bet ir vos 14-os metų italę Bendettą Pilato bei tenkinosi bronza.

Šių metų pasaulio čempionatas buvo pirmas nuo 2011 m., kai J.Jefimovai nereikėjo lenktyniauti su lietuve Rūta Meilutyte. Karjerą baigusi lietuvė ilgą laiką buvo viena pagrindinių rusės konkurenčių. Visgi, J.Jefimova tikina, kad dabartinė plaukimo krūtine lyderė L.King yra sunkiau emociškai palaužiama nei R.Meilutytė.

„King yra labai stipri psichologiškai. Palaužti ją emociškai yra praktiškai neįmanoma, ją gali pranokti tik tada, jei treniruosiesi dar intensyviau. Rikkę Pedersen ir Rūtą Meilutytę buvo galima emociškai palaužti. Rūtai užtekdavo tik nusišypsoti. Aš žinojau, kad treneris jai sakė blogus dalykus apie mane, o ji žinojo, kad aš nesu blogas žmogus. Vidinė prieštara jai ėmė kenkti psichologiškai. Viena mano šypsena – ir viskas, Rūta sutrikdavo“, - aiškino J.Jefimova.

R.Meilutytė neseniai sužinojo, kad buvo diskvalifikuota 2 metams dėl antipopingo agentūros procedūrų pažeidimų. Tiesa, lietuvė karjerą baigė dar iki diskvalifikacijos. R.Meilutytė ne kartą aštriai kritikavo J.Jefimovą dėl šios dopingo skandalų, bet pati susidūrusi su problemomis nusprendė atsiprašyti J.Jefimovos.

„Ji susisiekė su manimi, mes pasikalbėjome. Rūta labai atsiprašinėjo manęs, sakė, kad ji nebuvo teisi. Ji suprato, kad visi žmonės daro klaidas. Situacija su tais dopingo patikrinimais – labai sudėtinga. Jūs nežinote, kaip ten viską sunku atlikti. Man irgi pasitaiko atvejų, kai neturiu galimybės pateikti dopingo testą“, - Rusijos žiniasklaidai aiškino J.Jefimova.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (13)
Registruoti
Anoniminiai (13)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų