Benedetta Pilato | Scanpix nuotr.

Benedetta Pilato | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Pietų Korėjoje baigiasi pasaulio plaukimo čempionatas olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Intriguojančiame moterų 50 m plaukimo krūtine finale tikėtasi amerikietės Lilly King ir rusės Julijos Jefimovos kovos dėl aukso, bet tarp jų netikėtai įsiterpė vos 14-os metų italė Benedetta Pilato.

Būtent B.Pilato metė iššūkį L.King kovoje dėl aukso. Amerikietė sulaukė rimto spaudimo ir tik po sėkmingo finišo apgynė pasaulio čempionės titulą (29.84 sek.). Tuo tarpu J.Jefimovos bandymas pavyti 14-metę baigėsi nesėkme. B.Pilato finišavo lygiai per 30 sek. ir pirmą kartą karjeroje iškovojo pasaulio čempionato medalį. J.Jefimova buvo priversta tenkintis bronza (30.15). Šioje rungtyje J.Jefimova 2009 m. ir 2013 m. tapo pasaulio čempione.

Finalo plaukimas:

Jei L.King į aukso medalį reagavo labai ramiai, tai B.Pilato po iškovoto sidabro sunkiai tramdė ašaras. Kol kas skambiausią karjeros laimėjimą pasiekusią italę guodė ir pati amerikietė. B.Pilato tapo jauniausia Italijos plaukike per istoriją, laimėjusia pasaulio čempionato medalį.

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

J.Jefimova šiemet 50 m krūtine buvo plaukusi greičiau nei per 30 sek. (29.93) ir pasaulio reitinge rikiavosi antra, todėl buvo laikoma realiausia pretendente į sidabrą. Praėjusiame pasaulio čempionate ji laimėjo sidabrą su 29.57 sek. laiku, o jos karjeros rekordas yra 29.52 sek.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų