„Tour de France“ trasa | Organizatorių nuotr.

„Tour de France“ trasa | Organizatorių nuotr.

 Penktadienį Prancūzijoje pratęstos garsiausios daugiadienės plento dviračių lenktynės pasaulyje – „Tour de France“. Jos rengiamos jau 106-ą kartą.

19-ajame etape sportininkai kilo aukštai į kalnus, kur juos pasitiko atšiaurios oro sąlygos. Kalnuose ėmė snigti, vėliau pradėjo kristi kruša, o kelią padengė ledas. Galiausiai kai kuriose trasos vietose susidarė nuošliaužos, todėl buvo nesaugu tęsti lenktynes. Etapas nutrauktas likus apie 30 km iki finišo.

Kai kurie sportininkai, išgirdę naujienas, nenorėjo tuo tikėti ir važiavo toliau. Tik po ilgų įtikinėjimų jie sustojo. Organizatorių sprendimas labai nepatiko britui Simonui Yatesui ir „geltonuosius“ lyderio marškinėlius vilkėjusiam prancūzui Julianui Alaphilippe‘ui. Nuspręsta, kad sportininkų laikai bus skaičiuojami ties „Col de l‘Iseran“ viršūne. Tuo metu kolumbietis Eganas Bernalis buvo pabėgęs nuo persekiotojų, todėl jis dėl tokio sprendimo išlošė daugiausiai.

Prieš šį etapą E.Bernalis bendroje įskaitoje buvo antras, atsilikęs 1 min. 30 sek. nuo J.Alpahilippe‘o. Neoficialiais duomenimis, kolumbietis minėtos įkalnės viršūnėje lenkė prancūzą apie 2 min., todėl tapo virtualiu bendros įskaitos lyderiu. E.Bernalis įgijo 48 sek. pranašumą prieš prancūzą. Trečias rikiuojasi 1 min. 16 sek. pralaimintis praėjusių metų čempionas britas Geraintas Thomasas.

Kiek anksčiau iš 19-ojo etapo pasitraukė prancūzas Thibaut Pinot. Penktas bendroje įskaitoje buvęs dviratininkas turėjo tik 1 min. 50 sek. deficitą nuo J.Alaphilippe‘o, bet jau etapo pradžioje paprašė medicininės pagalbos. Teigiama, kad dar 17-ajame etape jam plyšo kairiosios šlaunies raumuo. T.Pinot kankinosi 18-ajame etape ir šiaip ne taip finišavo, bet dar vieno alinančio išbandymo neatlaikė.

Šių metų „Tour de France“ lenktynėse liko 2 etapai, iš kurių „kovinis“ veikiausiai bus tik 1. Šeštadienį sportininkų laukia 130 km distancija su trimis stačiomis įkalnėmis, kur ir turėtų paaiškėti šių metų čempionas. Sekmadienį sportininkams reikės įveikti 128 km Eliziejaus laukuose, bet ten nėra statesnių įkalnių ir panaikinti deficitą bendroje įskaitoje būna praktiškai neįmanoma, tad šis etapas dažniausiai tampa šventiniu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga