Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

 Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate olimpiniame (50 m ilgio) baseine ketvirtadienį į dar vieną finalą mėgino patekti geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys.

Antrajame 200 m plaukimo nugara pusfinalyje lietuvis liko paskutinis ir nepateko į finalą. Lietuvis nuo pat starto plaukė paskutinis ir nuo varžovu atsiliko ne vienu korpusu. Tiesa, paskutinius 50 m D.Rapšys plaukė labai greitai ir kiek priartėjo prie oponentų, bet vis tiek liko paskutinis (1:58.29). Lietuvį į 15-ą vietą iš 16-os pakėlė lenko Jakubo Skierkos diskvalifikacija. D.Rapšiui tai buvo gera treniruotė prieš kombinuotą estafetę 4x100 m, kurioje D.Rapšiui greičiausiai teks plaukti nugara ir padėti Lietuvos rinktinei kovoti dėl olimpinio kelialapio.

Ilgą laiką buvo skelbta, kad D.Rapšys startuos pirmajame pusfinalio plaukime. Visgi, kinas Jiayu Xu priėmė keistą sprendimą ir atsisakė plaukti pusfinalyje. Tai kiek sujaukė starto rikiuotę, o D.Rapšys buvo perkeltas į antrąjį pusfinalio plaukimą.

J.Xu atrankoje buvo 5-as, o anksčiau šiame čempionate jau laimėjo auksą 100 m plaukime nugara. Visgi, kinas nusprendė paaukoti 200 m plaukimo nugara rungtį, kad penktadienį galėtų atiduoti visas jėgas estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi. Ten J.Xu kartu su skandalingu tautiečiu Yangu Sunu ir dar dviem komandos draugais sieks medalių.

200 m plaukimo nugara pusfinalį laimėjo rusas Jevgenijus Rylovas (1:55.48), pranokęs amerikietį Ryaną Murphy (1:56.25) ir britą Luke‘ą Greenbanką (1:56.60). Vietą finale garantavo 1 min. 57.26 sek. rezultatas.

D.Rapšio plaukimas:

Pusfinalio rezultatai:

Pusfinalio rezultatai | Organizatorių nuotr.

Pusfinalio rezultatai | Organizatorių nuotr.

Karjeros pradžioje D.Rapšys koncentravosi būtent į plaukimą nugara, bet pastaraisiais metais didesnį dėmesį skiria plaukimui laisvuoju stiliumi. Šioje disciplinoje lietuvis Pietų Korėjoje pateko į du finalus ir 200 m rungtyje laimėjo finalą, tačiau buvo diskvalifikuotas už menką judesį prieš startą. 400 m plaukime laisvuoju stiliumi D.Rapšys taip pat buvo netoli medalio, užimdamas 4-ą vietą.

Ketvirtadienį ryte atrankoje D.Rapšys 200 m nugara įveikė per 1 min. 58.04 sek. ir pasidalino 14-15 vietas su Šveicarijos atstovu Romanu Mitiukovu. D.Rapšys yra netoli olimpinio „A“ normatyvo (1:57.50). Lietuvis jau anksčiau įvykdė olimpinius „A“ normatyvus 200 m ir 400 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Nuo 2017 m. D.Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas siekia 1 min. 56.11 sek. 200 m plaukime nugara D.Rapšys 2013 m. tapo Europos jaunimo čempionu, 2016 m. iškovojo bronzą Europos čempionate olimpiniame baseine, 2017 m. pelnė bronzą trumpo baseino Europos čempionate bei laimėjo Universiadą.

D.Rapšys Tokijo olimpiadoje gali tapti pirmu vyru per nepriklausomos Lietuvos istoriją, plauksiančiu trijose individualiose rungtyse olimpinėse žaidynėse. Tarp moterų tai yra padariusios Dita Želvienė (1996 m. Atlantoje) ir Rūta Meilutytė (2012 m. Londone).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.