Anthony Joshua | Youtube.com nuotr.

Anthony Joshua | Youtube.com nuotr.

 Birželio pradžioje Niujorko „Madison Square Garden“ (JAV) arenoje vyko kova dėl keturių sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų, kurioje 29-erių metų britas Anthony Joshua gynė IBF, IBO, WBA (Super) ir WBO čempiono titulus prieš 29-erių metų meksikietiškų šaknų turintį amerikietį Andy Ruizą.

Bokso pasaulis neabejotinu kovos favoritu laikė A.Joshua, tačiau įvyko viena didžiausių sensacijų istorijoje. Trečiajame raunde kovotojai keitėsi nokdaunais, o septintajame raunde A.Joshua dar du kartus krito į nokdauną ir galiausiai pralaimėjo kovą. A.Ruizui pergalė buvo įskaityta techniniu nokautu, jis atėmė iš varžovo visus 4 čempiono diržus.

Po kovos atvirai kalbėjęs A.Joshua pripažino, kad A.Ruizas nebuvo tas vyrukas, prieš kurį jis norėjo kovoti ir britui nebuvo lengva nusiteikti šiai kovai.

„Buvo sunku rasti motyvacijos. Vis stengiausi kažkaip prisiversti tai padaryti, bet aš nejaučiau Ruizui jokios neapykantos ar pavydo. Kai paskelbė kovą su juo, mes net nebuvome surengę jokios spaudos konferencijos, nebuvo jokio ažiotažo. Sunku žengti į ringą ir kautis prieš vyruką, kurio niekas nebijo, kurio niekas rimtai nevertina. Visi aplinkui tik ir kalbėjo apie tai, kas bus kitas mano varžovas ir pan., bet nuo to mano tikslas nepasikeitė, mano darbo pobūdis liko toks pat. Aš turėjau žengti į ringą ir laimėti, bet to nepadariau“, - kalbėjo A.Joshua.

Britas dar kartą prisiminė kovos eigą: „Kai pirmą kartą kritau, kiek praradau orientaciją, bet supratau, kad ilgai gulėti ant nugaros negaliu ir privalau stotis. Ruizas toliau mane atakavo ir aš tiesiog negalėjau atsigauti. Po gongo nuėjau į savo ringo kampą ir net neatsimenu, ką ten šnekėjau. 5-ame raunde ėmiau jausti, kad po truputį atsigaunu. Jau dažniau pataikydavau į Ruizą ir tada staiga jis smogė man. Kai bandžiau stotis, jaučiausi taip, tarsi duobė, į kurią įkritau, vis gilėja. Stengiuosi į tai žiūrėti pozityviai. Aš ir po tiek nokdaunų stojausi toliau kovoti, tai reiškia, kad fiziškai buvau gerai pasiruošęs. Nors mano protas buvo kažkur „išplaukęs“, mano kūnas buvo labai stiprus.“

A.Joshua vadybininkas Eddie Hearnas atskleidė, kad šiuo metu derybose dėl revanšinės kovos pirmauja Kardifo (Velsas) mieste esantis „Principality“ stadionas, kuris gali sutalpinti 80 tūkst. sirgalių, o jų dvikova įvyktų gruodžio 14-ą dieną. Antras iš variantų yra sugrįžti į „Madison Square Garden“ areną ir kovą ten surengti lapkričio 29-ą dieną.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.