Julija Jefimova ir Lilly King | Scanpix nuotr.

Julija Jefimova ir Lilly King | Scanpix nuotr.

Pietų Korėjoje antradienį tęsėsi pasaulio plaukimo čempionatas olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Trečiąją jo dieną išdalinti dar 5 medalių komplektai.

Antradienio varžybas vainikavo moterų 100 m plaukimas krūtine, kuriame dėl aukso „pliekėsi“ amerikietė Lilly King ir rusė Julija Jefimova. Nuo 2016 m. įtemptai konkuruojančios sportininkės ir šiame plaukime buvo aiškiai pranašesnės už varžoves. L.King po pirmųjų 50 m įgijo 0.41 sek. persvarą. Rusė puikiai atliko posūkį ir likus maždaug 25 m praktiškai susilygino su L.King. Visgi, amerikietė finišui išsaugojo daugiau jėgų, atitrūko nuo J.Jefimovos ir laimėjo auksą. L.King finišavo per 1 min. 4.93 sek. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. J.Jefimova su asmeniniu sezono rekordu liko antra (1:05.49), o bronza atiteko italei Martinai Carraro (1:06.36).

L.King šį kartą po pergalės neatsisakė paduoti rankos J.Jefimovai. Sportininkės kartu pozavo fotografams ir džiaugėsi medaliais, nors amerikietė anksčiau ne kartą kritikavo rusę dėl dopingo vartojimo.

„Mūsų santykiai normalūs. Jie tokiais tapo jau anksčiau. Mes nesame draugės, bet sutariame normaliai, kaip ir kitos plaukikės. Kovojame baseine, o ne gyvenime. Galbūt Lilly, grįžusi trejus metus atgal, taip nebesielgtų ir suprastų, kad priėmė neteisingus sprendimus“, - po finišo kalbėjo J.Jefimova, paklausta apie ankstesnius nesutarimus su L.King.

J.Jefimova per karjerą turėjo konfliktų ir su Rebecca Soni, ir su Rūta Meilutytė. Visgi, rusė neišskyrė nė vienos varžovės, kaip pačios nemaloniausios ar įkyriausios. Anot J.Jefimovos, konfliktus sukurdavo ne pačios plaukikės, o žiniasklaida.

„Labiau erzino Soni ar Meilutytė? Nežinau. Aš ramiai žiūrėdavau į tas situacijas. Konfliktus išpūsdavo ne pačios plaukikės, o žiniasklaida. Ji tai reklamuodavo kaip bokso kovą ir tai kiek erzindavo. Aš prieš startą negalvoju apie tai, kaip plauks mano varžovės ir kokias taktikas jos naudos. Aš įšoku į baseiną tam, kad padaryčiau savo darbą. Norėčiau plaukti kaip Adamas Peaty, laimėti 2 sek. skirtumu ir tada niekam nekiltų jokių klausimų. Prieš 100 m finalą tikrai negalvojau apie tai, kad privalau įveikti 1 min. 5 sek. ribą ar pan. Tikslas yra plaukti kaip įmanoma greičiau ir tinkamai vykdyti trenerio nurodymus“, - pridėjo J.Jefimova.

2017 m. pasaulio čempionate L.King taip pat buvo greičiausia ir tada pagerino pasaulio rekordą (1:04.13). J.Jefimova (1:05.05) tąkart tenkinosi bronza, nes praleido į priekį ir kitą amerikietę Katie Meili (1:05.03), kuri jau baigė karjerą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų