Maksimas Dadaševas | „Twitter“ nuotr.

Maksimas Dadaševas | „Twitter“ nuotr.

 Antradienį kovinio sporto bendruomenę visame pasaulyje sukrėtė baisi žinia: ligoninėje mirė 28-erių metų boksininkas rusas Maksimas Dadaševas.

Praėjusį savaitgalį M.Dadaševas kovojo JAV vykusiame bokso vakare, kur susitiko su 27-erių metų Subrieliu Matiasu. Rusas atlaikė daugybę skaudžių smūgių, tačiau nenorėjo baigti kovoti net ir raginamas trenerio.

„Sunki kova, tu atlaikei daug smūgių į kūną. Manau, kad reikia sustabdyti kovą, tu gavai per daug smūgių. Aš sustabdysiu kovą“, – ragino treneris Buddy McGirtas.

Nors kovotojas nenorėjo sutikti su treneriu ir norėjo tęsti kovą, tačiau galiausiai ji buvo nutraukta. Boksininkas buvo palydėtas iš ringo, o kelyje link rūbinės pradėjo vemti ir areną paliko ant neštuvų. Galiausiai ligoninėje jam buvo mediciniškai sukelta koma. Jis buvo operuojamas, tačiau kraujas išsiliejo į smegenis, jis patyrė sunkių smegenų sužeidimų ir antradieni daktarai paskelbė jo mirtį.

„Tai priverčia suprasti, kokiame sporte mes esame“, – mirus auklėtiniui sakė B.McGirtas. „Jis treniruotėse darė viską teisingai, nebuvo jokių problemų. Mano mintys tiesiog šokinėja viena nuo kitos. Ką galėjau daryti kitaip? Bet atrodo, kad treniruotėse darėme viską gerai. Jis atrodė gerai, buvo pasiruošęs, tačiau šiame sporte užtenka vieno smūgio“.

B.McGirtas kovą sustabdė po vienuoliktojo raundo. Jis įvairiai bandė įkalbinėti auklėtinį, kuris vis nesutiko su trenerio nurodymais.

„Jeigu aš nesustabdysiu kovos, teisėjas tą padarys. Nagi, Maxai, prašau“, – tada sakė B.McGirtas.

B.McGirtas prisipažino, kad svarstė išmesti rankšluostį į ringą dar devintame raunde.

„Aš mačiau, kad jis yra apsvaigęs, o kai po vienuoliktojo raundo atėjo į kampą, mano sprendimas jau buvo priimtas. Aš tiesiog jo prašiau iš pagarbos, tačiau jau turėjau sprendimą. Aš tikrai neketinau jam leisti toliau kovoti“, – sakė B.McGirtas.

M.Dadaševas gimė Sankt Petersburge, tačiau dabar gyveno Kalifornijoje, o jo vadybininku buvo lietuvis Egis Klimas. Profesionalo karjerą M.Dadaševas pradėjo 2016 metais. Boksininkas per 13 kovų nebuvo patyręs pralaimėjimo, o paskutinė jo gyvenimo dvikova ir buvo vienintelė nesėkmė.

M.Dadaševas buvo susituokęs ir turėjo vieną vaiką.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Fight
2019-07-24 08:26:17
Taigi sportas sveikata! Bet ne galva daužyti, čia ne ranka ar koja...
Atsakyti
2019-07-24 09:56:47
Kūno kultūra sveikata, o kur profesionalus sportas tai su sveikata nelabai derinasi ir nereikia apsimetibėt šlanga

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

10-26 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Neptūnas“
10-26 „Juventus“ 17:00 „Nevėžis“
10-26 „Rytas“ 17:00 „Šiauliai“
10-27 „Lietkabelis“ 17:00 „Sintek-Dzūkija“
10-27 „Žalgiris“ 17:20 „CBET“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-26 Riteriai 13 : 00 Panevėžys
Šeš 10-26 Atlantas 13 : 00 Palanga
Šeš 10-26 Sūduva 13 : 00 Žalgiris
Šeš 10-26 Kauno Žalgiris 13 : 00 Stumbras