Duncanas Scottas ir Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

Duncanas Scottas ir Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

   Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate olimpiniame (50 m ilgio) baseine antradienį pirmąjį medalį Lietuvai mėgino iškovoti Danas Rapšys.

Lietuvis vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale finišavo pirmas, bet buvo diskvalifikuotas dėl per ankstyvo starto. D.Rapšys stabiliai plaukė visą distanciją ir likus 50 m jau buvo antras. Tuomet lietuvis įjungė aukščiausią pavarą, finišavo per 1 min. 44.69 sek., pasiekė Lietuvos rekordą ir geriausią sezono rezultatą pasaulyje bei aplenkė Kinijos žvaigždę Yangą Suną. D.Rapšys jau džiaugėsi auksu, bet praėjus vos 2 min. teisėjai paskelbė savo verdiktą, kad D.Rapšys startavo per anksti. Lietuvio laikas buvo anuliuotas ir jis liko neklasifikuotas.

Vėliau informacija buvo patikslinta. Pasirodo, kad lietuvis diskvalifikacijos sulaukė už judesį prieš startą, kai visi plaukikai privalo stovėti nejudėdami.

„Laimėjau dėl sunkaus darbo. Niekada nenustojau kovoti. Net kai atsidūriau antroje vietoje, aš nepasidaviau. Buvau vienintelis iš šio finalo dalyvių, kuris ryte plaukė 800 m rungties atranką, todėl buvau labai pavargęs. Popietę pamiegojau gal pusantros valandos ir tiek“, - sakė dėl D.Rapšio diskvalifikacijos auksą gavęs Y.Sunas.

Kinas apdovanojimų metu sulaukė dar vieno protesto. Britas Duncanas Scottas, kuris pelnė bronzą, atsisakė pozuoti fotografams su kinu ir nepaspaudė jam rankos.

„Jis elgiasi taip, kad to skandalo niekas nepamirštų. Daugiau neturiu ką apie jį pasakyti“, - kalbėjo D.Scottas.

Beje, Y.Sunas, nueidamas nuo podiumo, dar atsisuko į D.Scottą ir pasiuntė jam aiškią žinutę: „Tu – pralaimėtojas, o aš – laimėtojas.“

D.Scottą užstojo pasaulio rekordininkas britas Adamas Peaty: „Duncanas elgėsi teisingai. Sunui reikėtų pagalvoti apie savo vietą plaukime, nes žmonių švilpimas daug ką pasako. Manau, kad kiekvienas sportininkas turi teisę išsakyti savo nuomonę ir Duncanas tai padarė savo elgesiu. Kad ir kas vyktų už šio sporto ribų, fanų reakcija į Suno pergalę viską geriausiai pasako. Jie nenori matyti jo pergalių ir aš nežinau, ką jis veikia šiame čempionate.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jo
2019-07-24 05:28:28
u doingo meslas gaidy,ateik..
Atsakyti
Alas
2019-07-24 04:46:05
Tikiuos ta dopingini susna patvarkys
Atsakyti
Ju
2019-07-23 20:54:34
FINA apsisikus kaip ir FIFA, ir FIBA. Duok kvailiam galia ir pinigu tai isdulkins visus. Beribis godumas!
Atsakyti
M
2019-07-23 17:40:18
Shudo gabalas tas chiurka. Apskritai gaidiskas cempionatas, nes visi portalai mirga naujienomis ne del puikiu plaukiku rezultatu o del visokiu nesamoniu uz baseino ribu.
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton