„Sūduvos“ ir „Tre Penne“ rungtynės | Sauliaus Čirbos nuotr.

„Sūduvos“ ir „Tre Penne“ rungtynės | Sauliaus Čirbos nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai žengė labai didelį žingsnį UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo link. Jie pirmosiose antrojo etapo rungtynėse San Marine įveikė „Tre Penne“ ekipą rezultatu 5 – 0.

„Sūduva“ jau nuo pirmų minučių ėmėsi lyderių vaidmens ir greitai susikūrė pirmąją progą smūgiui. 2-ą žaidimo minutę po kamuolio išmetimo iš už šoninės linijos, Mihretas Topčagičius smūgiavo galva, bet jo šūvis buvo nepakankamai stiprus ir vartininko neįveikė.

Netrukus „Tre Penne“ vartininkui teko gelbėti savo komandą nuo įvarčio, kadangi 5-ą minutę po prasiveržimo aikštės kraštu Andro Švrljuga pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o į ją įskriejęs Ovidijus Verbickas smūgiavo grėsmingai, tačiau laiku sureagavęs vartininkas sugebėjo apsiginti.

Didelėmis pajėgomis atakuojanti „Sūduva“ nors ir pradėjo rungtynes taktiniu išsidėstymu 5-3-2, tačiau jie greitai persigrupavo į 3-5-2 ir tai pasiteisino. 9-ą minutę „Sūduva“ surengė tikrą atakų tiradą. Iš pradžių pavojingoje situacijoje atsidūrė ir smūgį virš vartų atliko Giedrius Matulevičius, vos po kelių akimirkų jis pasinaudojo vartininko klaida, kai iškumščiuotas kamuolys nusileido ties G.Matulevičiaus kojomis, kuris perkėlė kamuolį virš varžovų galvų tiesiai į vartus – 1 – 0.

20-ą minutę „Sūduva“ padvigubino savo persvarą, kuomet baudos smūgį iš aikštės krašto realizavęs A.Švrljuga tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų tinklą – 2 – 0.

31-ą minutę „Sūduva“ turėjo progą dar ir patrigubinti turimą persvarą, kadangi Josipas Tadičius po įžvalgaus komandos draugo perdavimo išniro visiškai vienas prieš vartininką, tačiau pastarasis laiku paliko savo poziciją ir spėjo išmušti kamuolį dar prieš atliekant smūgį.

Besibaigiant kėliniui „Tre Penne“ išsikovojo baudos smūgį, kurį atliko Nicola Gai, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į lietuvių išrikiuotą gynėjų sieną. Vos po akimirkos „Sūduvos“ futbolininkai nuskubėjo į greitą ataką, kurios metu vartininkas atrėmė galingą Pauliaus Golubicko smūgį, o jį pataisyti bandęs J.Tadičius pataikė ne į vartus, o jų virpstą. Paskutinę kėlinio akimirką progos pasižymėti sulaukė ir Luca Čekaroli, tačiau jis smūgiavo šalia vartų.

Vos prasidėjus antram kėliniui, pavojingoje situacijoje atsidūrė M.Topčagičius, kuris 48-ą minutę išniro vienas prieš vartus, tačiau jo smūgiuotas kamuolys nesuspurdėjo vartų tinkle. Kitoje aikštės pusėje N.Gai atsidūrė greitos atakos smaigalyje ir galingu šūviu išbandė Ivano Kardumo budrumą, tačiau įvarčiu nepasižymėjo.

52-ą minutę puikaus M.Topčagičiaus perdavimo sulaukė A.Švrljuga, kuris kaip vijurkas įbėgo į baudos aikštelę ir krisdamas ant vejos atliko stiprų smūgį galva, tačiau „Tre Penne“ vartininkas jį atrėmė. Po poros minučių geros progos neišnaudojo ir O.Verbickas, kuris likęs laisvas baudos aikštelėje atliko smūgį galva, tačiau po jo kamuolys skriejo virš vartų.

65-ą minutę „Sūduva“ netipiškai sau padarė vaikišką klaidą visiškai šalia savo vartų, o varžovai iškart pasinaudojo perimtu kamuoliu ir Luca Patregnani atliko galingą šūvį, kurį I.Kardumas sugebėjo atremti.

Čia pasiteisino sena futbolo taisyklė – nemuši tu, muša tau. Vos po minutės net keli „Sūduvos“ žaidėjai nubėgo į greitą puolimą, o gero perdavimo sulaukęs A.Švrljuga pelnė antrąjį savo įvartį – varžovų vartininkas jau tik akimis palydėjo vartų liniją skrodusį kamuolį.

73-ią minutę „Tre Penne“ puolėjas Luca Sorrentino pabėgo į greitą puolimą, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės prieigų nesukėlė daug problemų Marijampolės ekipos vartų sargui, kuris numušė kamuolį į užribį.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Tre Penne“ vartininkui ir vėl teko traukti kamuolį iš vartų tinklo. 81-ą minutę J.Tadičius sulaukė tikslaus komandos draugo perdavimo ir vos iš kelių metrų atstumo atliko neatremiamą smūgį – 4 – 0.

Vos prasidėjus pridėtam laikui „Sūduva“ įtvirtino savo pergalę, kuomet greitos atakos metu perdavimo sulaukęs Tosaintas Rickettsas geru smūgiu virš varžovų galvų pelnė jau penktąjį savo komandos įvartį.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nebepakito, tad „Sūduva“ iškovojo užtikrintą pergalę. Atsakomosios rungtynės po savaitės bus žaidžiamos Marijampolėje.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Apžvalga ir komentarai

„Sūduva“ savo žygį europinių turnyrų atrankose pradėjo Čempionų lygoje, tačiau pirmajame etape nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai. Pirmosios rungtynės Lietuvoje pasibaigė nuliniu rezultatu, o štai Serbijoje „Sūduva“ pralaimėjo 1 – 2.

„Tre Penne“ ekipa taip pat pradėjo savo pasirodymą Čempionų lygos atrankoje, tačiau čia suklupo dar preliminariame etape, kur rezultatu 0 – 1 nusileido Andoros ekipai „Sant Coloma“.

Nors ši nykštukinės šalies ekipa atrodo kaip lengvas grobis ir tiesioginis bilietas į trečiąjį atrankos etapą, „Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas nenuvertina jam tekusių varžovų ir teigia, kad jie gali įkąsti, todėl reikės būti budriems ir iš visų jėgų kovoti.

„Suprantame, kad silpnų varžovų nebūna nei Čempionų lygoje, nei Europos lygoje. Tai, kad komanda yra iš mažos šalies, nereiškia, kad ji nežais“, – sakė V. Čeburinas. 

„Reikės atiduoti visas jėgas, kad pasiektume teigiamą rezultatą. Mūsų nusiteikimas geras, kiekvienas nori patekti į sudėtį, žaisti ir siekti rezultato. Šiandien pažiūrėsime, kaip seksis“, – tęsė „Sūduvos“ strategas. 

„Viskas čia yra puiku, tik tvankoka. Visgi, dabar vasara, tad tai yra normalu“, – apie sąlygas San Marine užsiminė treneris iš Kazachstano. „Be abejo, šį tą ruošėmės šioms rungtynėms. Juo labiau, kad apie varžovus turėjome labai mažai informacijos, ką tik pasikeitė net 10 ar 11 žaidėjų. Daugiau dėmesio skiriame savo žaidimui, tačiau stengiamės atsižvelgti ir į varžovų stiprybes“, – užbaigė V. Čeburinas.


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų