Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate olimpiniame (50 m ilgio) baseine antradienį pirmąjį medalį Lietuvai mėgino iškovoti Danas Rapšys.

Lietuvis vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale finišavo pirmas, bet buvo diskvalifikuotas dėl per ankstyvo starto. D.Rapšys stabiliai plaukė visą distanciją ir likus 50 m jau buvo antras. Tuomet lietuvis įjungė aukščiausią pavarą, finišavo per 1 min. 44.69 sek., pasiekė Lietuvos rekordą ir geriausią sezono rezultatą pasaulyje bei aplenkė Kinijos žvaigždę Yangą Suną. D.Rapšys jau džiaugėsi auksu, bet praėjus vos 2 min. teisėjai paskelbė savo verdiktą, kad D.Rapšys startavo per anksti. Lietuvio laikas buvo anuliuotas ir jis liko neklasifikuotas.

Informacija dėl lietuvio diskvalifikacijos netrukus buvo patikslinta. Pasirodo, kad D.Rapšys į baseiną įšoko laiku, tačiau dar prieš startą jis vos vos „sutrūkčiojo“. Šis menkas judesys užkliuvo teisėjams, nes galėjo išmušti iš vėžių varžovus, nors pats D.Rapšys dėl to vargu ar įgijo bent minimalų pranašumą.

Po D.Rapšio diskvalifikacijos auksą gavęs Y.Sunas šėlo baseine ir trankė vandenį, nors buvo nušvilptas susirinkusių sirgalių.

Pats lietuvis baseiną paliko įsiutęs ir prabėgo pro užsienio žurnalistus. Imta spėlioti, gal vertėtų D.Rapšiui teikti apeliaciją dėl teisėjų verdikto. Visgi, praėjus kone 20 min. rezultatai galiausiai buvo oficialiai patvirtinti. Juose prie D.Rapšio pavardės prirašytos raidės, reiškiančios diskvalifikaciją.

Kai kurie plaukimo sirgaliai pareiškė, kad D.Rapšys buvo diskvalifikuotas tik todėl, kad aplenkė ne ką kitą, o Y.Suną. Beje, apdovanojimų ceremonijoje sulaukėme dar vieno protesto. Su dopingo varrtojimu įtariamu Y.Sunu fotografuotis atsisakė Duncanas Scottas, kuris nusprendė kinui net nespausti rankos.

Protestas | Scanpix nuotr.

Protestas | Scanpix nuotr.

Y.Sunas vėliau dar atsisuko į D.Scottą ir aiškino jam į akis, kad jis laimėjo auksą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.