Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

 Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate olimpiniame (50 m ilgio) baseine antradienį pirmąjį medalį Lietuvai mėgino iškovoti Danas Rapšys.

Lietuvis vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale finišavo pirmas, bet buvo diskvalifikuotas dėl per ankstyvo starto. D.Rapšys stabiliai plaukė visą distanciją ir likus 50 m jau buvo antras. Tuomet lietuvis įjungė aukščiausią pavarą, finišavo per 1 min. 44.69 sek., pasiekė Lietuvos rekordą ir geriausią sezono rezultatą pasaulyje bei aplenkė Kinijos žvaigždę Yangą Suną. D.Rapšys jau džiaugėsi auksu, bet praėjus vos 2 min. teisėjai paskelbė savo verdiktą, kad D.Rapšys startavo per anksti. Lietuvio laikas buvo anuliuotas ir jis liko neklasifikuotas.

Vėliau informacija buvo patikslinta. Pasirodo, kad lietuvis diskvalifikacijos sulaukė už judesį prieš startą, kai visi plaukikai privalo stovėti nejudėdami.

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Auksas į rankas nukrito Y.Sunui (1:44.93). Sidabras atiteko japonui Katsuhiro Masumoto (1:45.22). Tuo tarpu bronzą pasidalino rusas Martinas Maliutinas ir britas Duncanas Scottas (po 1 min. 45.63 sek.).

Finalo plaukimas:

Pusfinalyje D.Rapšys pasirinko įdomią taktiką. Likus plaukti vos 50 m jis dar buvo paskutinis, bet lemiamą distancijos ketvirtadalį nuplaukė rekordiniu greičiu ir laimėjo antrąjį pusfinalio plaukimą (1:45.44). Savo sezono rekordą pagerinęs D.Rapšys buvo lėtesnis tik už du pirmojo pusfinalio plaukimo dalyvius – nustebinusį australą Clyde‘ą Lewisą (1:44.90) ir skandalingą Kinijos atstovą Yangą Suną (1:45.31).

Daugelio pusfinalio dalyvių rezultatai buvo labai panašūs, todėl kova dėl medalių turėtų būti itin atkakli. Didelį konkurencijos lygį geriausiai įrodė tai, kad 2015 m. šios rungties pasaulio čempionas britas Jamesas Guy pusfinalyje buvo vos 11-as ir net nepateko į finalą.

D.Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje nuo 2018 m. siekia 1 min. 45.12 sek. Jis siekia pirmojo karjeroje medalio pasaulio čempionate olimpiniame baseine. 2017 m. čempionate lietuvis liko 10-as ir į finalą nepateko.

Per visą istoriją Lietuva pasaulio čempionate olimpiniame baseine yra iškovojusi 5 medalius. 1 aukso ir 2 sidabro medalius laimėjo Rūta Meilutytė, o po bronzą pridėjo Giedrius Titenis ir Raimundas Mažuolis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (13)
Registruoti
Anoniminiai (13)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų