Jonas Mačiulis | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

Jonas Mačiulis | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

  Pirmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradeda pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje. Lietuvos krepšininkai, treneriai ir visas personalas nuo pat ryto renkasi Palangoje esančiame „Vanagupės“ viešbutyje bei jau šį vakarą surengs pirmą treniruotę.

Į rinktinės stovyklą susirinks 18 kandidatų, tarp kurių bus ir po alkūnės lūžio atsigauti suspėjęs Jonas Mačiulis.

Kaip interviu žurnalistams metu sakė J.Mačiulis, jis jaučiasi pilnai atsistatęs po traumos, pasiilgo rinktinės atmosferos ir paaiškino, kodėl liko Atėnų AEK klube.

„Pasiruošęs esu pilnai. Reabilitacija tikrai pasisekė, paskutinė savaitė buvo skirta tik krepšiniui. Darėme įvairius bandymus, žaidžiau vienas prieš vieną, du prieš du, atrodė viskas gerai ir buvo nuspręsta, kad galiu atvykti. Jėga ir judesiai atstatyti, viskas yra gerai“, – sakė J.Mačiulis.

J.Mačiulis atskleidė, kad vasaros metu krepšinio elementus šlifavo su Kauno „Žalgirio“ sistemos treneriu ir žaidėjais.

„Žaidimą šlifavome su Tomu Masiuliu ir jaunaisiais žalgiriečiais, kurie sportuoja visą vasarą ir jie tikrai man pravertė. Susitarėme, prisijungiau prie jų ir ėjome sportuoti“, – kalbėjo J.Mačiulis. „Traumas gydžiausi tris su puse mėnesio, o dabar jau tris savaites buvo dirbama ne tik atstatyti jėgai, bet ir kondicijai. Pirmieji raumenų skausmai išgyventi, dabar dirbsime normaliai, taip, kaip duos treneriai. Galbūt turėjau abejonių dėl rinktinės gegužės viduryje, kai buvo sustojęs rankos ištiesimas ir ieškojome, kodėl tai vyksta. Vėliau ji išsitiesė ir tos abejonės dingo“, – kalbėjo J.Mačiulis.

Praėjusi vasara krepšininkams buvo išskirtinė, nes jie dėl FIBA „langų“ sistemos galėjo ramiai atostogauti, tačiau pasak J.Mačiulio, per du metus buvo pasiilgta „normali“ rinktinė.

„Pasigedau, kaip ir visi, tiek sirgaliai, tiek visas krepšinio pasaulis to pasigedo. Tikrai malonu bus susitikti, vėl pajusti rinktinės gyvenimą, nes tikrai to trūko“, – sakė J.Mačiulis.

J.Mačiulis dar metams pratęsė sutartį su AEK klubu, kuriame rungtyniavo praėjusį sezoną. Pasak lietuvio, tai jis padarė dėl daugelio priežasčių.

„Tai padariau dėl įvairių priežasčių: patinka šeima, geras klubas ir miestas, atsibodo kraustytis, neturėjau jokių pretenzijų. Iš jų medicininė priežiūra taip pat buvo puiki, nes viską, ką dariau, tai buvo Graikijoje, kur mane prižiūrėjo AEK medikai“, – sakė J.Mačiulis.

Kitas sezonas J.Mačiulio laukia išskirtinis: Graikijos lygoje nebebus dviejų „super“ klubų, nes Pirėjo „Olympiacos“ ekipa buvo išmesta į antrą Graikijos lygą. J.Mačiulio teigimu, tai išeis į naudą kitiems klubams, kurie turės daugiau motyvacijos kovoti dėl vietos finale su Atėnų „Panathinaikos“ komanda.

„Bus didesnė motyvacija kitiems klubams, nes žinos, kad yra galimybė patekti į finalą, ko anksčiau nebuvo. Bus žymiai įdomiau“, – sakė J.Mačiulis.

Lietuvos rinktinės krepšininkai renkasi į treniruočių stovyklą

Jonas Mačiulis vienas iš pirmųjų atvyko į Palangą ir yra pasiruošęs rinktinės stovyklai. #mesuzlietuva #LietuvaGotGame

Posted by Krepšinio namai on Monday, July 22, 2019

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.