Pasaulio čempionato prizininkai | Scanpix nuotr.

Pasaulio čempionato prizininkai | Scanpix nuotr.

  Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate sekmadienį prasidėjo plaukimo varžybos olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Danas Rapšys 400 m distanciją laisvuoju stiliumi įveikė per 3 min. 43.50 sek. ir 0.27 sek. atsiliko nuo bronzą pelniusio italo Gabriele Detti (3:43.23). Ketvirtą kartą iš eilės šios rungties pasaulio čempionu tapo kinas Yangas Sunas (3:42.44), o sidabras atiteko šios rungties Rio de Žaneiro olimpiniam čempionui australui Mackui Hortonui (3:43.17).

Kino ateitis plaukime kabo ant plauko. Į dopingo skandalą įsivėlusį Y.Suną išteisino tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA), tačiau jos sprendimą apskundė pasaulinė antidopingo agentūra. Y.Suno artimiausiu metu laukia pasirodymas sporto arbitražo teisme. Jei FINA sprendimas bus atšauktas, Y.Sunui grės diskvalifikacija iki gyvos galvos, o jo rezultatai ir šių metų pasaulio čempionate galėtų būti anuliuoti.

M.Hortonas viso šio skandalo nepamiršo ir apdovanojimų ceremonijos metu demonstratyviai atsisakė stovėti šalia Y.Suno, kol jis su G.Detti pozavo fotografams. Australas savo medalį atsiėmė šalia podiumo, kurio nenorėjo dalintis su kinu. Tai buvo tylus M.Hortono protestas prieš susiklosčiusią situaciją. Beje, kiek vėliau, kai Y.Sunas nuėjo toliau, australas kartu su G.Detti mielai pozavo fotografams.

„Pastebėjau, kad sportininkas iš Australijos buvo nepatenkintas ir asmeniškai pyko ant manęs. Tai buvo nemaloni situacija. Galima negerbti manęs, bet negerbti Kinijos – neleistina. Jis bando mane išmušti iš vėžių, bet aš darau tai, ką privalau. Žinau, kad daug kas manęs nemėgsta, bet mano aukso medaliai yra geriausias atsakas jiems. Aš esu labai laimingas dėl savo pasirodymo. Ketvirtą kartą iš eilės tapau šios rungties pasaulio čempionu. Kiek žinau, tai geriausias pasiekimas Kinijos istorijoje“, - teigė Y.Sunas.

Kinas neprieštaravo M.Hortono sprendimui atsiimti medalį šalia podiumo ir nepozuoti kartu su juo fotografams, tačiau Y.Sunui užkliuvo tai, kad M.Hortonas neparodė pagarbos Kinijos himnui.

„Aš tiesiog nesiruošiu dalintis podiumu su žmogumi, kuris elgiasi taip, kaip Yangas“, - sakė M.Hortonas.

Australas prašė G.Detti pasekti jo pavyzdžiu ir taip pat nestovėti ant podiumo, tačiau italas jam atsakė, kad labai sunkiai dirbo dėl šio bronzos medalio ir nori pasidžiaugti juo.

Įtampa dar Y.Suno ir M.Hortono kilo dar 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje. Tada australas pavadino kiną dopingą vartojančiu sukčiumi. M.Hortonui tuomet pavyko laimėti finalą 0.13 sek. skirtumu, o Y.Sunas turėjo tenkintis sidabru.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Aha
2019-07-22 12:05:37
Uzsiknisk susiktas dopingiste!!
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-18 Stumbras 15 : 00 Žalgiris
Sek 08-18 Atlantas 17 : 00 Panevėžys
Sek 08-18 Sūduva 19 : 00 Palanga
Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141