Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

 Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate sekmadienį prasidėjo plaukimo varžybos olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Jau pirmajame čempionato finale realių galimybių sulaukti medalio turėjo ir Lietuva.

Vienas iš čempionato favoritų Danas Rapšys vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale ilgą laiką buvo tarp lyderių, bet finišavo 4-as. D.Rapšys didžiąją distancijos dalį plaukė antras arba trečias, tačiau prieš pat finišą praleido dar vieną varžovą į priekį ir liko 4-as.

D.Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 43.50 sek. ir 0.27 sek. atsiliko nuo bronzą pelniusio italo Gabriele Detti (3:43.23). Ketvirtą kartą iš eilės šios rungties pasaulio čempionu tapo kinas Yangas Sunas (3:42.44), o sidabras atiteko šios rungties Rio de Žaneiro olimpiniam čempionui australui Mackui Hortonui (3:43.17).

Finalo plaukimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Sekmadienį ryte atrankoje D.Rapšys distanciją nuplaukė per 3 min. 44.31 sek. ir buvo antras. Už jį greičiau plaukė tik Kinijos žvaigždės Yangas Sunas (3:44.10). Beje, kino ateitis plaukime kabo ant plauko. Į dopingo skandalą įsivėlusį Y.Suną išteisino tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA), tačiau jos sprendimą apskundė pasaulinė antidopingo agentūra. Y.Suno artimiausiu metu laukia pasirodymas sporto arbitražo teisme. Jei FINA sprendimas bus atšauktas, Y.Sunui grės diskvalifikacija iki gyvos galvos, o jo rezultatai ir šių metų pasaulio čempionate galėtų būti anuliuoti.

Šių metų pasaulio reitinge Lietuvos rekordininkas D.Rapšys prieš finalinį plaukimą dalijosi 2-3 vietas su italu Gabriele Detti (3:43.36), kuris taip pat plauks finale. Reitingo lyderis buvo jau minėtas triskart olimpinis ir dešimtkart pasaulio čempionas Y.Sunas (3:42.75). Kinas nuo 2013 m. tris kartus iš eilės tapo šios rungties pasaulio čempionu olimpiniame baseine ir šiemet iškovojo ketvirtą titulą iš eilės.

Y.Sunas šių metų finale pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. M.Hortonas reitinge pakilo į antrą vietą, o G.Detti atitrūko nuo D.Rapšio ir įsitvirtino trečioje pozicijoje.

D.Rapšys iki šiol nėra laimėjęs medalių olimpinio (50 m ilgio) baseino pasaulio čempionate. Tiesa, pernai trumpame (25 m ilgio) baseine jis pelnė auksą būtent 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Lietuvis olimpinio baseino pasaulio čempionate apskritai tik šiemet pirmą kartą dalyvauja 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

Lietuvis dar galės atsitiesti 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, kuriame taip pat yra priskiriamas prie favoritų.

Per visą istoriją Lietuva pasaulio čempionate olimpiniame baseine yra iškovojusi 5 medalius. 1 aukso ir 2 sidabro medalius laimėjo Rūta Meilutytė, o po bronzą pridėjo Giedrius Titenis ir Raimundas Mažuolis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-25 Palanga 18 : 00 Atlantas
Šeš 08-31 Palanga 15 : 00 Žalgiris
Šeš 08-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Atlantas
Šeš 08-31 Riteriai 19 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141