„Aurum 1006 km lenktynės“ | Vytauto Pilkausko nuotr.

„Aurum 1006 km lenktynės“ | Vytauto Pilkausko nuotr.

 Šeštadienį, 12 val., prie „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos nuskambėjo tiek sportininkų, tiek gausiai susirinkusių žiūrovų nekantriai laukta sakralinė frazė – „Ponios ir ponai, užveskite automobilių variklius“.

Ją ištarė pagrindinis šio renginio organizatorius, 20 metų be pertraukų maratonines lenktynes  Palangoje rengiančios VšĮ „Promo Events“ vadovas Darius Jonušis, kartu paskelbęs ir jubiliejinių, 20-ųjų ilgų nuotolių lenktynių pradžią. 

Priešais varžybų starto liniją, kaip jau įprasta, išsirikiavo visos lenktynėse dalyvaujančios komandos, praėjusios atrankos varžybų rėtį ir pagal jose užimtas vietas išsiaiškinusios starto tvarką.

Kolonos priešakyje stovėjo kvalifikacijos nugalėtojų ARC Bratislava „Lamborgini Huracan ST“, o šią poziciją „Super pole“ atrankoje iškovojęs komandos sportininkas Konstantinas Calko visus maloniai nustebino pasipiršęs savo mylimajai.

Tai jis padarė ne garsiajame Le Mane, kur lenktyniavo, o Palangoje, kur dar nepagerintas jo prieš penkerius metus pasiektas greičio rekordas. 

Sportininkus, komandų vadovus, susirinkusius į dvidešimtąsias be pertraukų Palangoje rengiamas ilgų nuotolių automobilių lenktynes, įspūdingu skrydžiu virš lenktynių trasos sveikino šalies oro erdvę saugančios NATO oro policijos misijos naikintuvų pilotai.

Specialistai prognozuoja, jog šiemet lenktynės bus itin atkaklios, o nugalėtojas veikiausia paaiškės tik prieš pat varžybų finišą. Tą iš dalies patvirtino ir vakar vykusios kvalifikacinės lenktynės, kurių nugalėtojas paaiškėjo paskutiniajame rate.    

Iškilminga lenktynių starto ceremonija neužtruko, ir laikinąjį lenktynių miestelį šalia Palangos sudrebino galingų motorų gausmas. Lenktynininkai pradėjo 373 ratų (vieno jų ilgis – 2682 metrai) arba 1006 km kelią finišo link.

Deja, vietoje 38 varžybose dalyvaujančių komandų jas pradėjo 37. Dar prieš startą, tik užvedus variklį, užsidegė „Chevrolet Corvette“, kuris buvo užgesintas ir nustumtas į garažus.

„Kol kas tenka tik stebėti prasidėjusias lenktynes. Užsidegė automobilio gale esančios sistemos laidai. Manau, tai vakarykštės avarijos pasekmė. Vakar automobilį surinkome, testavome ir viskas buvo gerai, tačiau tokios problemos ne visada išlenda iš karto. Kai automobilis užsidegė, aš sėdėjau viduje – pats to nemačiau, mechanikas įspėjo šaukdamas, kad lipčiau iš automobilio. Dabar jis tvarkomas ir mes tikrai grįšime į trasą“, varžybų spaudos centrą informavo „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ komandos lenktynininkas Tadas Aganauskas.

Lenktynės finišuoja pirmajam ekipažui įveikus visą distanciją arba išsekus 10 val. laiko limitui.

Trumpiausiai lenktynės vyko pernai, kai nugalėtojų komandos „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ sportininkas Steve Vanbellingen savo greitąjį „Porsche GT3 Cup“ į pergalingą finišą atvairavo nuo starto prabėgus 8 val. 41 min. 59,272 sek.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 08-18 Stumbras 15 : 00 Žalgiris
Sek 08-18 Atlantas 17 : 00 Panevėžys
Sek 08-18 Sūduva 19 : 00 Palanga
Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141