Lilly King ir Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Lilly King ir Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

  Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate jau sekmadienį prasidės laukiamiausios – plaukimo – varžybos. Rusija, kaip įprasta, didelis viltis sieja su plaukimo krūtine žvaigžde Julija Jefimova. Skandalingajai sportininkei plaukimo takelyje nebereikės varžytis su ilgamete konkurente Rūta Meilutyte, tačiau jai iššūkį pasiruošusi mesti amerikietė Lilly King.

Rio de Žaneiro olimpiadoje užsimezgusi priešprieša atgims visuose trijuose plaukimo krūtine nuotoliuose. Šių metų pasaulio reitinge L.King lenkia J.Jefimovą tiek 50 m (29.63 sek. prieš 29.93 sek.), tiek 100 m (1:05.13 prieš 1:05.51), tiek 200 m (2:21.39 prieš 2:21.59) distancijose. Beje, 200 m rungtyje geriausias sezono rezultatas priklauso kitai amerikietei Annie Lazor (2:20.77), tačiau ji į pasaulio čempionatą neatvyko.

L.King ne kartą kritikavo FINA elgesį J.Jefimovos atžvilgiu ir nesuprato, kodėl dukart dėl dopingo vartojimo pagauta sportininkė vis dar gali dalyvauti svarbiausiose varžybose. Praėjo treji metai, o situacija praktiškai nesikeičia. Šių metų sausį FINA išteisino kitą plaukimo žvaigždę Yangą Suną. Tiesa, Dano Rapšio konkurento dar laukia sporto arbitražo teismas, nes pasaulio antidopingo agentūra apskundė FINA sprendimą. Visgi, pasaulio čempionate jam tai dalyvauti nesutrukdys. Jei Y.Suno kaltė bus įrodyta, jam grėstų diskvalifikacija iki gyvos galvos, o jo rezultatai šių metų pasaulio čempionate taip pat galėtų būti anuliuoti.

„Situacija nenormali. Daugelis plaukikų gali pasakyti, kad yra lenktyniavę ar tebelenktyniauja su dopingo vartotojais. Tai nėra malonu. Nežinau, kas turi pasikeisti, bet pokyčiai yra privalomi. Liūdna konstatuoti faktą, kad mes visi lenktyniavome su dopingo vartotojais, o dabar jie atvyko į pasaulio čempionatą ir toliau lenktyniaus su mumis“, - nusivylusi kalbėjo L.King.

2017 m. vykusiame pastarajame olimpinio (50 m ilgio) baseino pasaulio čempionate L.King susirinko net 4 aukso medalius, o J.Jefimova triumfavo tik 200 m plaukime krūtine. Plaukikės krūtine savo pasirodymą čempionate pradės pirmadienį. Tuomet jų laukia 100 m distancijos atranka ir pusfinalis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

padla
2019-07-19 23:35:51
Persirijusi kaip sesutes wiljams ,, viskas legalu , mes leidom,, made in wada
Atsakyti
sa
2019-07-19 22:43:04
Kalba lik pati neneudotu, nors aš 100 proc. garantuoju kad naudoja
Atsakyti
Bebenciukas
2019-07-20 11:31:38
Vata,jei gini savo kiborga,ismok rasyti be klaidu..

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga