„Žalgiris“
Ilgoji pertrauka
43
:
46
Atsinaujins po sek
„Šiauliai“
Paulius Martinkėnas | Organizatorių nuotr.

Paulius Martinkėnas | Organizatorių nuotr.

 Progą dalyvauti Europos jaunimo olimpiniame festivalyje sportininkai gauna tik kartą gyvenime, tačiau Paulius Martinkėnas tokios galimybės sulaukė jau antrąsyk. Tiesa, į Baku olimpinį kaimelį 19-metis kaunietis įžengė ne kaip sportininkas, o kaip Jaunasis ambasadorius. „Atvažiavau čia su idėja, kad mūsų rinktinė neišvažiuotų iš EJOF su gailesčiu, kaip išvažiavau aš“, – LTeam.lt pasakojo plaukikas, dalyvavęs 2015 metais Tbilisyje (Gruzija) vykusiame festivalyje.

Būdamas pirmokas Paulius pirmą kartą atėjo į plaukimo baseiną ir iškart pamilo šį sportą. Iškart rimtai sportuoti norėjęs kaunietis siekė patekti į pirmojo Rūtos Meilutytės trenerio Giedriaus Martinionio treniruojamų vaikų grupę.

Ir nors tai padaryti pavyko ne iš pirmo karto, tačiau planas pasiteisino – Lietuvos, Pabaltijo, Europos jaunimo čempionatai, begalės tarptautinių varžybų: per savo karjerą sportininkas prikaupė apie 300 medalių. Vis tik labiausiai jam įsiminė startas prieš ketverius metus Gruzijoje vykusiame EJOF.

„Man tuomet buvo 15 metų, bet viską puikiai pamenu – per savaitę numečiau 11 kg. Labai jaudinausi, – prisiminęs juokėsi P. Martinkėnas. – Tikriausiai man tai buvo svarbiausios varžybos ir tikrai labiausiai įsiminusios – rimti varžybų atidarymai, paradas, olimpinis kaimelis. Visą likusį gyvenimą prisiminsiu šią patirtį.“

Tuomet geriausias nugara plaukusio sportininko pasiekimas buvo su Lietuvos vaikinų komanda užimta 7-oji vieta estafečių varžybose. Save universaliu plaukiku vadinantis Paulius vėliau visą dėmesį sukoncentravo plaukimui peteliške, tačiau progresą ir karjerą galiausiai pristabdė traumos.

„Vis dar plaukiu, nes man patinka ši sporto šaka, tačiau negalėčiau pasakyti, kad tai darau profesionaliai“, – prisipažino jis.

Visgi kaunietis ir toliau save mato šioje sporto šakoje – Pauliui itin patinka darbas su vaikais, todėl studijuodamas Lietuvos sporto universitete jis siekia įgyti plaukimo trenerio specialybę. Būtent todėl vos tik sulaukęs galimybės vykti į EJOF Baku ir tapti Jaunuoju festivalio ambasadoriumi – sutiko nė nedvejodamas.

„Esu 1000 procentų įsitikinęs, kad ši patirtis padės mano ateičiai. Aš vis tiek dar jaunas – išvažiuoti į tokio mąsto varžybas ir užimti kitokią nei sportininko poziciją bus itin naudinga. Manau, kad ši patirtis padės bet kokiame darbe ir bet kokioje srityje. Ypač sporte, kur save ir matau“, – pabrėžė jaunasis lietuvis.

P. Martinkėno ir kitų 22-iejų Jaunųjų ambasadorių pasiruošimas EJOF prasidėjo jau prieš kelis mėnesius – per šį laiką jie turėjo keturis 3 val. nuotolinius seminarus internetu ir dalindavosi idėjomis, mintimis bei ruošdavo „namų darbus“ atskirose grupelėse.

„Mūsų tikslas – parodyti jauniems sportininkams olimpinę idėją: kad tai nėra tik dalyvavimas varžybose ir grįžimas namo su medaliu ar be jo. Tai – pagarba kitiems sportininkams ir visų savo jėgų atidavimas kiekviename starte. Aš, kaip ambasadorius, noriu Lietuvos sportininkams padėti suprasti, ką reiškia dalyvauti tokiose varžybose. Kaimelyje bus organizuojami olimpinę dvasią puoselėjantys užsiėmimai, viktorinos – ambasadoriai galvojo idėjas ir jas taip pat įgyvendins, – kalbėjo jis.

– Visi supranta, kad startai varžybose yra pats svarbiausias akcentas, tačiau ne visiems jos trunka visas 7 dienas. O ką veikti visas kitas? Todėl tikrai į naudą susipažinti su kitų kultūrų žmonėmis – naujos pažintys, naujos draugystės, platesnis požiūris į gyvenimą ir olimpines vertybes: supranti, kad kartais užimta vieta gali reikšti mažiau nei patirtis susipažinus su savo konkurentu.“

15-ą kartą rengiamame EJOF šiemet susirinks 3900 geriausių 14-18 metų jaunųjų atletų iš 48 Europos šalių. Jie rungsis 10-yje sporto šakų (sportinė gimnastika, lengvoji atletika, krepšinis, dviračiai, rankinis, dziudo, plaukimas, tenisas, imtynės ir tinklinis) ir išsidalins net 298 medalių komplektus. Lietuvai Azerbaidžane atstovaus 67 jaunieji sportininkai, kurie varžysis aštuonių sporto šakų varžybose.

„Atvažiavau čia su idėja, kad mūsų rinktinė neišvažiuotų iš EJOF su gailesčiu, kaip išvažiavau aš. Mes 2015 metais Gruzijoje su užsienio valstybių atstovais pradėjo bendrauti tik paskutinę dieną – norėčiau, kad sportininkai tai pradėtų daryti pačiomis pirmomis dienomis“, – baigdamas pokalbį savo asmeninį tikslą atskleidė Jaunasis ambasadorius iš Lietuvos.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 12-15 Wolverhampton … 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 12-15 Manchester United 16 : 00 Everton
Sek 12-15 Arsenal 18 : 30 Manchester City
Pir 12-16 Crystal Palace 21 : 45 Brighton & Hov…