Kaip gimsta multi-sporto varžybų trasos? fotogalerija

2019.07.19 11:29
„Klaipėda Challenge“ | Organizatorių nuotr.

„Klaipėda Challenge“ | Organizatorių nuotr.

 Bėgimo bateliai, dviratis, kompasas, šalmas, riedučiai, žibintuvėlis, pirštinės, popierius bei rašiklis. Taip atrodo multi-sporto varžybų „Klaipėda Challenge“ privalomo inventoriaus sąrašas. Kuo daugiau skirtingų rungčių - tuo smagesnis nuotykis laukia dalyvių tikina renginio vadovas Justinas Liubinskas ir atskleidžia paslapties šydą, kaip gimsta multi-sporto varžybų trasos.

Paskutinio renginio įvertinimas. „Įteikiame nugalėtojų medalius, susitvarkome, vieną naktį išsimiegame ir startuoja pasirengimas kitų metų “Klaipėda Challenge renginiui. Tai tarsi užburtas ratas“, - sako J. Liubinskas ir pabrėžia, kad svarbiausia pasibaigus renginiui nepulti ilsėtis ir dar neatlėgus emocijoms įvertinti, kas pavyko, ką galima kartoti, o ką būtina taisyti, koreguoti, keisti ar atsisakyti. Po renginio dar kurį laiką neblėsta įspūdžiai: „Fotografai siunčia šimtus nuotraukų, turime ne vieną valandą video medžiagos, visa organizatorių bei savanorių komanda stebi renginį skirtinguose taškuose, o bene svarbiausi yra dalyvių įspūdžiai ir komentarai. Mūsų tikslas yra sukurti dalyviams įsimintiną ir smagų nuotykį, motyvuoti išmėginti pačias įvairiausias aktyvaus laisvalaikio formas ir įkvėpti siekti asmeninių sportinių tikslų. Būtent dalyvių komentarai mums yra atsakymas, ar šiuos tikslus pavyko įgyvendinti“.

Vietovių apžvalga. „Pirmiausia viskas prasideda nuo minties apie vietovę - kur maždaug galėtų įsikurti varžybų centras“, - patirtimi dalinasi Justinas. Anot jo, procesas apima tiek pasinėrimą į atmintį, tiek miesto žemėlapio analizavimą, o pasidarius namų darbus tenka važiuoti apžiūrėti vietoves gyvai - ne visada įsivaizdavimas žvelgiant į žemėlapį sutampa su realia situacija nuvykus į vietą. „Pasirinkus preliminarų varžybų centrą dar kartą tenka pasitikrinti, ar pavyks aplink suplanuoti visas numatytas rungtis - orientavimąsį bėgte, bei dviračiais, įvertinti ar yra tinkamų vietų virvių rungtims, požemiams, kitiems netikėtiems iššūkiams. Norisi, tiek urbanistinių, tiek gamtos elementų, tad idealių trasų formulė išties sudėtinga. Lengviausia planuoti orientavimosi miške punktus, kadangi beveik visus miškus kaip orientacininkas esu išbėgiojęs“, - teigia ponas Liubinskas.

Idėjų generavimas ir atrinkimas. Pasak J. Liubinsko, Klaipėda nuostabus miestas multi-sporto varžyboms rengti. Baltijos jūra, pakrantė ir kopos atveria galimybes išskirtinėms varžybų rungtims, kurių negali pasiūlyti kituose miestuose organizuojami renginiai. Organizatoriaus teigimu, kol kas idėjų kokių iššūkių pasiūlyti dalyviams netrūksta, tačiau ne vieną kvapą gniaužiančią rungtį tenka atmesti dėl prasto pralaidumo, ypatingų saugumo reikalavimų ar itin didelių kaštų. „Šiemet pirmąkart į „Klaipėda Challenge“ įtraukiame riedučių rungtį taip pat stengiamės kuo intensyviau ir įdomiau išnaudoti pajūrio ruožą - naujų nuotykių dalyviams neturėtų trūkti“, - renginio naujienas pristato varžybų vadovas ir tikina, kad smagūs iššūkiai laukia visose 4 skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasose.

Leidimų derinimas. „Šis renginio organizavimo elementas man asmeniškai teikia mažiausiai džiaugsmo ir atneša daugiausiai kuriozų. Derinti reikia ne vien su savivaldybe - norime, kad trasos užsuktų ir į privačias teritorijas, į kurias negalima patekti kasdien, kad virvių rungtys būtų įspūdinguose taškuose, kad įdomu būtų ir dalyviams, ir renginio žiūrovams. Dalis trasų sumanymų jau nuėjo užmarštin nes į kai kurias teritorijas mūsų neįsileidžia“, - organizaciniais iššūkiais dalinasi Justinas Liubinskas. Jo teigimu derinant kiekvieną klausimą „Klaipėda Challenge“ tenka pristatyti itin išsamiai - kas tai per renginys, kodėl vyksta, kas dalyvauja, kodėl aktualus vienas ar kitas klausimas.

Žemėlapio braižymas. „Paskutinis etapas trasų planavime“, - taip šį procesą pristato renginio vadovas –„ypatingo susikaupimo reikalaujantis darbas - varžybų žemėlapį sudaro daugeliui įprastas miesto planas su ortofoto nuotraukomis bei itin išsamių orientavimosi žemėlapių elementais. Norint kokybiškai sujungti šiuos žemėlapius tenka skirti ne vieną valandą - taip gimsta bazė, ant kurios dėliojamos trasos“. Toliau seka detalus punktų dėliojimas, turimos įrangos bei jos galimybių pritaikymas prie varžybų trasų vizijos. „Galiausiai gimsta 4 žemėlapiai su skirtingomis trasomis. Žemėlapiuose dalyviai mato ne vien visą varžybų maršrutą ir kokia seka reikia surinkti punktus, bet ir kiekvieno punkto aprašymą bei papildomų užduočių ir galvosūkių. Tai tikrasis nuotykio bilietas, kuriame užšifruoti visi laukiantys iššūkiai, rungtys ir pramogos. Trasas dar tikrina 3-4 žmonės, patyrę orientacininkai ir Vilniaus bei Kauno challenge renginių organizatoriai. Iki pasiekiant spausdintuvus, dar ištaisoma daug mažų ir didesnių klaidų“, - trasų kūrimo istoriją baigia pasakoti J. Liubinskas.

„Klaipėda Challenge“ - urbanistinės multi-sporto varžybos jau trečius metus vykstančios uostamiestyje. Šiemet renginys dalyvius prie starto linijos subusr rugpjūčio 3 dieną. Varžybų dalyviai gali rinktis iš 4 skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasų: Žalios, Mėlynos, Raudonos ir Juodos. Lengviausia Žalia trasa skirta pažinti multi sportą - čia laukia daugiau nuotykių ir mažiau sportinių iššūkių, o sunkiausia Juoda trasa orientuota į nuolat aktyviai sportuojančius dalyvius. Visų trasų dalyviai bėga, važiuoja dviračiais, orientuojasi, įveikia virvių, vandens rungtis bei kliūtis ir sprendžia galvosūkius. „Klaipėda Challenge“ yra vienas iš „Challenge Cup“ renginių. Didžiausias renginys „Vilnius Challenge“ sostinėje vyksta jau 11 metų ir tampa aktyvios vasaros atidarymo tradicija.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.