„Energijos“ triumfas Lietuvos čempionate | Tito Pacausko  nuotr.

„Energijos“ triumfas Lietuvos čempionate | Tito Pacausko nuotr.

 Elektrėnų „Energija“ dar praėjusių metų gruodį buvo atsidūrusi sunkioje finansinėje situacijoje, tačiau stabilizavus padėtį, ji 25-ą kartą klubo istorijoje tapo Lietuvos čempione ir pradėjo rikiuoti gretas būsimam sezonui. 

Užėmusi pirmą vietą, „Energija“, kartu su finale pralaimėjusia Vilniaus „Hockey Punks“ ekipa, įgavo teisę rungtyniauti ir naujai kuriamoje Baltijos lygoje, kurioje turėtų žaisti po dvi stipriausias Lietuvos ir Estijos komandas bei keturios Latvijos ekipos.

Praėjusių metų pabaigoje „Energijos“ direktoriaus poste ilgus metus dirbusį Rolandą Aliukonį pakeitė mėgėjų komandai „Energija-2“ vadovavęs Povilas Jarmala, kuris tęsia darbus ir naujame sezone.

Apie ateinančio sezono gaires, intensyvų darbą tarpsezonio metu, padidėjusį Elektrėnų savivaldybės susidomėjimą, jaunimo integraciją ir kitus aktualius ledo rituliui dalykus „Sportas.lt“ pasikalbėjo su P.Jarmala, kuris taip pat įvardino ir pagrindinius akcentus, norint gerinti Lietuvos klubinio ledo ritulio lygį bei didinti žiūrovų susidomėjimą.

– Tai kokia ta „Energijos“ vasara? Kokie dabar darbai vyksta intensyviausiai? Kuria kryptimi viskas juda?

– Dabar vyksta pasiruošimo kitam sezonui darbai. Šnekamės su rėmėjais, savivaldybe, formuojame komandą. Pateikėme paraiškas dalyvauti Lietuvos čempionate ir Baltijos lygoje.

– Galbūt pavyko prisivilioti naujų rėmėjų? Kokia situacija su ledo ritulio rėmimu Elektrėnuose?

– Situacija – nebloga. Buvome pas nuolatinį rėmėją – Elektrėnų savivaldybę ir ateinančio sezono veiklai gavome didžiulį palaikymą iš jų. Naujų rėmėjų kol kas nėra, tačiau stengiamės, dirbame ir tikimės, kad atsiras ir naujų privačių rėmėjų.

– Kaip savivaldybė žiūrėjo į Baltijos lygą?

– Elektrėnams reikia aukštesnio lygio rungtynių, nes esame pripratę prie stipresnių komandų, aukštesnio lygio žaidimo. Faktas, kad savivaldybę labiausiai ir sudomino dalyvavimas tarptautiniame čempionate. Nesvarbu, kad jis dar nedidelis, tačiau jeigu turės tęstinumą, tai tikrai bus geras čempionatas ir tikrai pritrauks sirgalių.

– Kokie prioritetai prieš būsimą sezoną?

– Kaip ir visada, „Energijos“ tikslas Lietuvos čempionate tik pirma vieta, o Baltijos lygoje daug kas priklausys nuo to, kokią sudėtį surinksime. Vienas iš prioritetų yra jaunimo integracija. Nors Elektrėnuose situacija su jaunais ledo ritulininkais nėra labai gera, tačiau „Energija“ nori ir privalo išsiugdyti žaidėjus – taip buvo visą laiką ir taip turėtų būti, kad jauni žaidėjai pakeičia vyresnius. Tai turi tęstis, todėl ieškome jaunų žaidėjų ir manau, kad turėsime ne vieną ir ne du tokius atstovus, kurie ateityje galbūt pasieks aukštesnį lygį. Domimės visais variantais – tiek elektrėniečiais, tiek ir kitų miestų jaunais ledo ritulininkais. Mums svarbiausia yra lojalių žaidėjų ugdymas, kurie galėtų ateityje pakeisti vyresnius žaidėjus. Komanda sensta, todėl kiekvienoje tokioje organizacijoje turėtų būti tęstinumas, o mes jį įsivaizduojame su jaunų žaidėjų ugdymu.

– Galbūt komandoje aptarinėjote praėjusį sezoną, ieškojote klaidų, iš kurių galėtumėte pasimokyti?

– Tokių didelių klaidų tikrai nebuvo. Visą laiką norisi kažko geriau, matai kažkokias mažas problemėles, tačiau kertinių klaidų tikrai nebuvo. Padarėme nemažai, žinant su tuo, kokią situaciją turėjome tą dieną. Laimėjome čempionatą, nors gaila, kad jis su keturiomis komandomis nebuvo pats įdomiausias. Mažesnis rungtynių aktyvumas išmušė iš vėžių ir komandas, vieni su kitais rungtyniavome po šešis kartus ir galiausiai žiūrovai sureagavo taip, kaip ir buvo galima nuspėti – jiems pasidarė nebeįdomu stebėti nuolat tarpusavyje rungtyniaujant tas pačias komandas.

– Ar yra pozityvių naujienų iš lygos? Galbūt planuojama sumažinti finansinį krūvį komandoms ir padėti organizuoti rungtynes, taip paliekant nemažą dalį biudžeto stiprinant ekipas?

– Iš lygos tokių drastiškų veiksmų nėra. Yra bandymai užpildyti spragas, padidinti komandų skaičių. Tai yra būtinas dalykas, tačiau taip pat yra būtinas dalykas ir padėti komandoms išsilaikyti visą sezoną. Prieš du metus dvi komandos nebaigė sezono, todėl norėtųsi iš lygos didesnės pagalbos ir didesnio supratingumo tam tikrais klausimais.

„Energija“ – „Hockey Punks“ rungtynių akimirka | Tito Pacausko  nuotr.

„Energija“ – „Hockey Punks“ rungtynių akimirka | Tito Pacausko nuotr.

– Kokia situacija su Lietuvos ledo ritulininkais? Jaunų žaidėjų daug nėra, o kaip dėl patyrusių? Daugelis iš jų rungtyniauja užsienyje, todėl reikės žvalgytis ir į legionierius?

– Legionieriais galvojame stiprintis taip, kaip ir praėjusiais metais. Galbūt papildomai prisidės dar vienas kitas. Visgi ir Lietuvoje turime gerų talentų, su kuriais derybas vedama prioritetine tvarka.

– Profesionaliame sporte įprastai komandos iš pradžių bendrauja su žaidėjų agentais, vyksta derybos. Lietuvoje ledo ritulys yra tik pusiau profesionalus. Kaip pas mus vyksta derybos su žaidėjais, kaip formuojate sudėtį?

– Imant šių metų modelį, tai iš pradžių nusprendėme, kur dalyvausime. Gavome du pasiūlymus – žaisti Lietuvos čempionate bei Baltijos lygoje ir abu juos priėmėme. Būtų viena komanda, jeigu žaistume tik Lietuvos čempionate, tačiau turime ir Baltijos lygą, todėl turime ir ten tikslų, o jiems reikia pajėgesnės komandos. Ledo ritulio bendruomenė Lietuvoje yra labai maža, todėl pažystame didžiąją dalį ir bandome tartis tiesiogiai su žaidėjais. Jeigu neturime kontaktų, tai pasitelkiame kitus būdus.

– Galbūt turite nusimatę konkrečias datas, kada norėtumėte turėti galutinę sudėtį ir pradėti rinktis į treniruotes? Oficialios rungtynės turėtų prasidėti jau rugsėjį.

– Dėl Baltijos lygos dar nėra aišku, nes viena Estijos komanda paprašė papildomai laiko atsakyti dėl dalyvavimo joje. Visgi pagal preliminarias datas, tiek Lietuvos čempionatas, tiek Baltijos lyga turėtų prasidėti arba rugsėjo pabaigoje, arba spalio pradžioje.

Savo datas mes esame išsikėlę, tačiau nenorėčiau atskleisti, nes negalime patys pasakyti, ar į jas spėsime tilpti, ar ne.

– Ar planuojate pasikeitimų trenerių štabe?

– Pasikeitimai dar neįvyko, tačiau turime tam tikrų planų. Dabar vyksta diskusijos tarp vadovų ir galvojame apie tai, kas galėtų perimti vyriausiojo trenerio vietą.

– Kaip pats galvoji, kokie turėtų būti akcentai iš lygos ir komandų, kad didėtų ledo ritulio susidomėjimas ir lankomumas?

– Visų pirma turėtų būti jaunimo integracijos programa. Ji kažkokia yra, tačiau turime tokią situaciją, kad tik du klubai – naujasis Kauno ir Klaipėdos bei „Geležinis vilkas“ – turės jaunimo komandas. Šiai dienai Elektrėnai to neturi, nes dėl vykusios Elektrėnų ledo rūmų renovacijos keletą metų neturime tokio amžiaus ledo ritulininkų, galinčių žaisti Lietuvos čempionate. Pagrindinis tikslas būtų tas, kad sporto mokyklos taptų baziniais pamatais komandoms. Turėtų būti pasirašomos ir sutartys tarp mokyklos ir komandos, kad mokyklos galėtų duoti talentingiausius žaidėjus, kurie tobulėtų aukštesniame lygyje bei sustiprintų ekipas. Taip pat tikimės, kad kažkada atsiskirs Kaunas su Klaipėda ir turės savo atskiras komandas, taip pat kažkada tikimės komandos iš Panevėžio, kurie pasistatė ledo areną ir nors dar tie vaikai jauni, bet jie kažkada užaugs ir turėtų tapti komandos baze. Lyga turėtų augti nuo jaunimo.

– Pats prie komandos prisijungei praėjusių metų gruodžio mėnesį. Atėjai sunkiu metu, o dabar gali dirbti nuo pat sezono pradžios. Kaip pasikeitė tas darbas ir kaip jautiesi apšilęs kojas šiame poste?

– Žinoma, kad yra tas skirtumas ir nemažas. Kai atėjau į patį galą, kai buvo likę tikrai mažai rungtynių, turėjau tiesiog užbaigti sezoną su turimais finansais, įsipareigojimais ir iškeltais tikslais. Kai pradedi viską iš naujo, tai visų pirma išsikeli sau tikslus, iškeli komandai ir galvoje dėlioji visas detales bei gali paprasčiau galvoti apie darbus.

– Tarkime krepšinyje, mažesni Lietuvos klubai mokosi iš Kauno „Žalgirio“, pats „Žalgiris“ – iš elitinių Eurolygos komandų. Kaip yra Lietuvos ledo ritulyje, iš kur pats mokaisi savo darbo?

– Susipažinti su ledo ritulio subtilybėmis labai padeda buvęs vadovas Rolandas Aliukonis ir visa „Energijos“ vadovybė. Pats domiuosi kaimynais, kaip pas juos viskas vyksta, kokia kryptimi eina ledo ritulys ir kaip jis keičiasi.

– Kokia dabar yra „Energijos“ organizacijos struktūra?

– Šiai dienai turime keturis narius: aš, Elektrėnų savivaldybė, Rolandas Aliukonis ir Karolis Kubilius, kurie kiekvienas turime po lygiavertį balsą. Aš, kaip direktorius, esu atsakingas už veiklos ir įsipareigojimų vykdymą už finansinius niuansus. Prisiimu didelę atsakomybę už tam tikrus darbus, kurie privalo būti padaryti. Kai iškyla svarbesnis klausimas – tariamės su visais nariais. 

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton
Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United