Dviračių sportas | Organizatorių nuotr.

Dviračių sportas | Organizatorių nuotr.

Bemaž du dešimtmečius gyvuojančios didžiausios Lietuvos MTB dviračių varžybos – „Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ – kasmet pateikia naujovių. 2018 metais šio penkių etapų renginio kalendoriuje atsirado nauja vieta – Žagarė. Miestas Joniškio rajone, netoli Latvijos sienos, visoje Lietuvoje žinomas savo vyšniomis ir vasaros viduryje vykstančiu vyšnių festivaliu. Festivalis vyko ir pernai, vyks ir šiemet, tačiau antrus metus iš eilės sportiškiausia jo dalimi tampa sekmadienį vyksiančios MTB dviračių maratonų taurės etapo varžybos. Pasisekė iš pirmo karto

„Pasiūlymų rengti varžybas sulaukiame iš įvairių Lietuvos regionų. Norėjosi kažko naujo, todėl nusprendėme pasukti į Žagarę. Ir jau varžybų išvakarėse pernai supratome, jog neapsirikome: vietos žmonės, puikiai susitvarkantys su tradicinio vyšnių festivalio programa, buvo nerealiai svetingi, supratingi ir ypač operatyviai spręsdavo mums kildavusias problemas. O kai per renginio apdovanojimą visai tūkstantinei dviratininkų kompanijai buvo atneštas didžiulis saldus „skruzdėlynas“, buvo aišku – mes čia norime grįžti. Šiemet viskas jau paprasčiau, šeimininkai pernai pamatė, kas yra MTB dviračių maratono etapas, kiek čia susirenka žmonių, ko jiems norisi. Žinome, kad vėl galėsime Žagarėje jaustis kaip namie, o savo varžybų dalyviams, kurie pernai atvyko tik į varžybas, siūlome iš anksto susiplanuoti savaitgalį – Žagarės vyšnių festivalis tikrai patiks ir dideliems, ir mažiems, todėl kviečiame atvykti į šį miestą visam savaitgaliui“, - pasakoja varžybų organizatorius Arūnas Daugirdas.

Kadangi nuo penktadienio Žagarėje vyks daug visokių renginių, o pagrindinis vyšnių festivalio koncertas (jame dalyvaus Monika Marija, Kostas Smoriginas, „Poliarizuoti stiklai“, „Keistuolių teatras“, Kastytis Kerbedis ir kiti) šeštadienį tikrai užsitęs iki vėlyvos nakties, trečias šių metų „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapas prasidės kiek vėliau.

Patys pirmieji sekmadienį 11.30 startuos darželinukai, kurie įveiks nedidelį ratą Žagarės dvaro parko apylinkėse, 12 valandą į maždaug 4 kilometrų ratą išvažiuos pradinukai, o 13 valandą prasidės pagrindinės varžybos: ištvermingiausi mins 3 ratus (72 km), stipriausioms moterims ir dar maždaug 500 dalyvių reikės įveikti 2 ratus (48 km), o mažiausiai patirties turintys dviratininkai varžysis 1 rato (24 km) nuotolyje. Trasa bus panaši į 2018 metų varžybų distanciją.

Pernai laimėjo A. Valiauga

Prieš metus vykusiame Žagarės etape pergalę iškovojo Arnoldas Valiauga, kuris sezono pabaigoje tapo ir visos MTB dviračių maratonų taurės nugalėtoju. Pernai jau pirmame rate atitrūko Domas Manikas, Edgaras Kovaliovas, Eimantas Gudiškis ir A. Valiauga. Nors būtent Eimantas ir pernai, ir šiemet sezoną buvo pradėjęs dviem pergalėmis, Žagarėje jis atsiliko nuo varžovų ir dėl nugalėtojo vardo nekovojo.

Šiemet po Druskininkų ir Vilniaus etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja E. Gudiškis, antrą vietą užima Šarūnas Pacevičius, trečią – Domas Manikas. Pernai visiems nauja buvusi trasa tikrai buvo vadinama viena įdomiausių ir netikėčiausių, o kaip bus šiemet, pamatysime sekmadienį.

Laukiama K. Sosnos sugrįžimo

Pastaraisiais metais (pernai Žagarėje – irgi) beveik visas MTB dviračių varžybas mūsų šalyje laimi Silvija Pacevičienė. Tačiau labai tikėtina, kad jai dėl pergalės Žagarėje teks rimtai pakovoti – į trečią „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapą planuoja atvykti viena pajėgiausių Lietuvos dviratininkių Katažina Sosna. 28 metų sportininkė, kuri jau keletą metų gina Italijos komandos garbę ir Lietuvoje varžybose beveik neturi galimybės dalyvauti. Birželio pabaigoje savo medalių kolekciją (ji yra ir 2016 metų Europos MTB maratono čempionato bronzinė prizininkė) papildžiusi šalies čempionės vardu plento asmeninėse varžybose, ji vėl bandys įrodyti, kad pirmos vietos varžybose gimtinėje – beveik įprastas dalykas. Tačiau S. Pacevičienė pergalės tikrai nebus linkusi atiduoti: tai Silvija įrodė tame pačiame šalies plento čempionate, kai pirma finišavo grupinėse lenktynėse. Kol kas 2019 metų MTB maratonų taurės suvestinėje po dviejų etapų S. Pacevičienė užtikrintai pirmauja, antrą vietą užima Tatjana Petrauskienė, trečioji – Gabrielė Andrašiūnienė.

Daug veiklų ir pramogų

Jau 15-ą kartą vykstantis Žagarės vyšnių festivalis šiemet siūlys tikrai įspūdingą programą, todėl dviračių bendruomenės nariai kviečiami atvykti jau penktadienį: veiklų čia bus labai daug ir labai įvairių. Akis bus galima paganyti į Barysių aeroklubo ultralengvų lėktuvų pasirodymą arba į parašiutininkų šuolius, šeštadienį visus kviečia tradicinis festivalio turgus ir kaliausių fiesta, 60 metrų bėgimo varžybos, 5000 žodžių kryžiažodžio sprendimas ir dar daug daug įvairių pramogų. O muzikinės festivalio dalies galėtų pavydėti bet kuris mūsų šalies renginys. Juo labiau – kad visi festivalio renginiai yra nemokami.

Sekmadienį, kol tėveliai mins pedalus dviračių maratono trasoje, vaikučiai galės dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, žaisti, varžytis, užsiimti kita įdomia veikla, kuri vyks šalia rūmų, terasoje ar pačiuose rūmuose. Čia jų lauks nauji patyrimai, atradimai, išbandymai bei linksmybės, siurprizai ir prizai!

Tad griebkite dviratį, gerą nuotaiką ir planuokite artimiausią savaitgalį Žagarėje.

Daugiau informacijos – www.mtb.lt ir http://14.zagaresvysniufestivalis.lt

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141