Floydas Mayweatheris ir Pernellis Whitakeris | Instagram.com nuotr

Floydas Mayweatheris ir Pernellis Whitakeris | Instagram.com nuotr

 Bokso pasaulį sukrėtė tragedija – partrenktas automobilio žuvo legendinis kovotojas Pernellis Whitakeris. Amerikiečiui buvo 55-eri metai.

Teigiama, kad sekmadienio naktį P.Whitakeris bandė pereiti per gatvę, kai buvo partrenktas. Bokso legenda žuvo įvykio vietoje. Pirmadienį užuojautą jo šeimai ėmė reikšti ne tik bokso legendos, bet ir kiti garsūs sportininkai. Floydas Mayweatheris patalpino nuotrauką su P.Whitakeriu, kuri buvo padaryta nelaimės išvakarėse...

P.Whitakeris 1984 m. Los Andžele tapo olimpiniu čempionu svorio kategorijoje iki 60 kg. Tais pačiais metais jis perėjo į profesionalų bokso ringą, kur ėmė skinti vieną pergalę po kitos. 1988 m. P.Whitakeris pirmą kartą kovėsi dėl WBC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo, bet tada skirtingu teisėjų sprendimu pralaimėjo meksikiečiui Jose Luisui Ramirezui.

1989 m. P.Whitakeris vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė amerikietį Gregą Haugeną ir pirmą kartą tapo IBF lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionu. Tada ir prasidėjo gynybos meistru vadinto amerikiečio dominavimas profesionalų bokse. Jis per karjerą spėjo tapti net keturių skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempionu. Įskaičiuojant ir P.Whitakerį, tik 18 boksininkų per visą profesionalų bokso istoriją galėjo pasigirti tokiu pasiekimu.

Karjerą P.Whitakeris baigė 2001 m., iškovojęs 40 pergalių, pasiekęs 1 lygiąsias ir patyręs 4 pralaimėjimus. Vienos jo kovos rezultatas 1997 m. buvo anuliuotas dėl dopingo vartojimo. Baigęs boksininko karjerą P.Whitakeris įsidarbino treneriu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų