Netikėtas karjeros posūkis: K.Blažys JAV persikėlė į aršiausių varžovų komandą

2019.07.15 18:30
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Kristupas Blažys | asmeninio archyvo nuotr.

Kristupas Blažys | asmeninio archyvo nuotr.

 17-metis Lietuvos ledo ritulininkas Kristupas Blažys pasitiks antrąjį sezoną už Atlanto. Pernai JAV rungtyniavęs puolėjas nusprendė toliau žaisti jaunimo lygoje „USPHL Premier“.

Tiesa, praėjusį sezoną „DME Swamp Rabbits“ gretose praleidęs K.Blažys nusprendė pakeisti komandą. Jis persikėlė į buvusių varžovų gretas Floridos divizione – Floridos „Eels“.

„Ritulys ir pasaulis apvalus. Sakiau, kad į „Eels“ gyvenime nevažiuočiau, bet situacija pasikeitė. Šiemet skyriau prioritetą mokyklai, nes reikia pabaigti 12 klasių. „Eels“ pasiūlė gerą privačią mokyklą bei treniruotes už tikrai gerą kainą, ką JAV surasti labai sunku. Praėjusį sezoną „Eels“ buvo aršiausi mūsų konkurentai. Rungtynės prieš juos visada būdavo principinės, jose netrūkdavo kietos fizinės kovos bei kalbų tiek aikštėje, tiek už jos ribų“, - Sportas.lt pasakojo K.Blažys.

Praėjusį sezoną „USPHL Premier“ lygoje lietuvis per 35 rungtynes įmušė 1 įvartį ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 5 rungtynes jis sužaidė ir žemesnėje – „USPHL Elite“ – lygoje, kurioje per 5 rungtynes pelnė 4 įvarčius bei pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus.

Daugelis lietuvių, žaidžiančių „USPHL Premier“, kviečiami į šalies jaunimo (iki 20 metų) ar bent jaunių (iki 18 metų) rinktines. K.Blažys pernai taip pat buvo pakviestas į pirmąją stovyklą, bet joje lietuviui ne viskas klostėsi pagal planą.

„Labai nustebau, kai net nebuvau pakviestas į antrąją rinktinės stovyklą, bet tai buvo galima nuspėti jau pirmos stovyklos metu. Tuomet draugiškoms rungtynėms su Lenkija buvau įtrauktas į ketvirtąjį komandos penketą, kas man buvo neparanku. Ant ledo buvau išleistas tik 2 kartus. Kitoms rungtynėms net nebuvau registruotas. Po to karto nebegavau jokių žinių. Matysime, kaip viskas bus šiemet“, - pridėjo K.Blažys.

„Eels“ (59 tšk.) reguliariajame sezone Floridos divizione buvo antri, o tuometinė K.Blažio komanda „DME Swamp Rabbits“ (63 tšk.) buvo pagrindiniai jų konkurentai ir užėmė pirmą poziciją.

Kitą sezoną „USPHL Premier“ žada likti ir Ignotas Ragas, atstovaujantis Ričmondo „Generals“.

Kai kurie kiti jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai taip pat jau žino, kur žais kitą sezoną. Christianas Volodinas turėtų žaisti trečioje Suomijos jaunimo lygoje už „Titaanit“ komandą, Nikita Piazenko planuoja likti Danijos antroje ir jaunimo lygose su „Herning“ komanda, o Ignas Bažanovas veikiausiai toliau gins žemesnėje Švedijos jaunių lygoje žaidžiančio „HC Helsingborgs“ garbę.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.